ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження
"04" червня 2018 р. Справа № 911/1148/18
Господарський суд Київської області у складі судді Щоткіна О.В., розглянувши позовну заяву і додані до неї документи
товариства з обмеженою відповідальністю «Альберт-Київгума ЛТД» (07400, Київська обл., м. Бровари, вул. Кутузова, буд. 127)
до «New Next» SRL (Moldova, 2019, Chisinau, Grenoble Str., 149 a)
про стягнення 17 110,29 доларів США
встановив:
До господарського суду Київської області звернулось товариство з обмеженою відповідальністю «Альберт-Київгума ЛТД» з позовом до «New Next» SRL про стягнення 17 110,29 доларів США.
Позовні вимоги обгрунтовані неналежним виконанням відповідачем умов Контракту № 015/44 від 23.11.2015 (далі – Контракт) щодо оплати поставленого позивачем товару.
Як вбачається з доданих до позовної заяви документів, «New Next» SRL є іноземним суб'єктом господарювання та нерезидентом, який не має свого представництва на території України та місцезнаходженням якого є Республіка Молдова.
Відповідно до частини першої статті 76 Закону України «Про міжнародне приватне право», суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом у випадках, якщо сторони передбачили своєю угодою підсудність справи з іноземним елементом судам України, крім випадків, передбачених у статті 77 цього Закону.
Пунктом 10.1. Контракту (в редакції Додаткової угоди № 2 від 18.12.2017) сторони погодили, що всі спори, розбіжності або вимоги, що виникають за цим Контрактом або у зв'язку з ним, в тому числі, що стосуються його укладення, тлумачення, виконання, порушення, припинення або недійсності, підлягають вирішенню в одному з зазначених нижче судів на вибір позивача, а саме, зокрема: в господарському суді Київської області (за місцем виконання Контракту) в порядку, передбаченому Господарським процесуальним кодексом України.
Розглянувши позовну заяву і додані до неї документи, суд встановив, що підстави для залишення позовної заяви без руху та повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження відсутні, позов відповідає процесуальним вимогам статей 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України (далі – ГПК України), а відтак суд приймає позовну заяву до розгляду і відкриває провадження у справі.
Відповідно до статті 367 ГПК України, у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі – іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
Відповідно до положень Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах від 22.01.1993 в редакції Протоколу до Конвенції про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах від 28.03.1997, яка застосовується у відносинах України з Республікою Молдова:
- при виконанні цієї Конвенції компетентні установи юстиції Договірних Сторін зносяться одна з одною через свої центральні, територіальні та інші органи, якщо тільки цією Конвенцією не встановлено інший порядок зносин (стаття 5);
- Договірні Сторони надають одна одній правову допомогу шляхом виконання процесуальних та інших дій, передбачених законодавством запитуваної Договірної Сторони, у тому числі шляхом вручення документів (стаття 6);
- при виконанні доручення про надання правової допомоги запитувана установа застосовує законодавство своєї країни (стаття 8);
- запитувана установа юстиції здійснює вручення документів відповідно до порядку, що діє в її державі, якщо документи, що вручаються, написані на її мові або російською мовою або забезпечені завіреним перекладом на ці мови. Якщо документи не можуть бути вручені за адресою, вказаній в дорученні, запитувана установа юстиції зі своєї ініціативи вживає заходів, необхідних для встановлення адреси. Якщо встановлення адреси запитуваною установою юстиції виявиться неможливим, вона повідомляє про це запитуючу установу і повертає їй документи, що підлягають врученню (стаття 10);
- вручення документів засвідчується підтвердженням, підписаним особою, якій вручений документ, і скріпленим офіційною печаткою запитуваної установи, із зазначенням дати вручення і підписом працівника установи, що вручає документ або виданий цією установою інший документ, у якому повинні бути зазначені спосіб, місце і час вручення (стаття 11).
Таким чином, з метою належного повідомлення «New Next» SRL про час і місце розгляду даної справи, суд вважає за необхідне звернутись з відповідним судовим дорученням про надання правової допомоги до Міністерства юстиції Республіки Молдова.
Крім того, суд зазначає, що відповідно до статті 12 ГПК України, господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного чи позовного (загального або спрощеного) провадження.
У тексті позовної заяви міститься клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Як визначено частинами першою, другою статті 247 ГПК України, у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті, а саме у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи: про банкрутство; за заявами про затвердження планів санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство; у спорах, які виникають з корпоративних відносин, та спорах з правочинів щодо корпоративних прав (акцій); у спорах щодо захисту прав інтелектуальної власності, крім справ про стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; у спорах, що виникають з відносин, пов'язаних із захистом економічної конкуренції, обмеженням монополізму в господарській діяльності, захистом від недобросовісної конкуренції; у спорах між юридичною особою та її посадовою особою (у тому числі посадовою особою, повноваження якої припинені) про відшкодування збитків, заподіяних такою посадовою особою юридичній особі її діями (бездіяльністю); у спорах щодо приватизації державного чи комунального майна; в яких ціна позову перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; інші вимоги, об'єднані з вимогами у спорах, вказаних у пунктах 3-8 цієї частини.
Частинами першою, другою статті 250 ГПК України передбачено, що питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі. У випадку, передбаченому частиною другою статті 247 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження або відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.
З огляду на те, що дана справа не належить до категорії справ, визначених частиною четвертою статті 247 ГПК України, а також з урахуванням характеру спірних правовідносин та незначної складності справи, суд вирішив клопотання позивача задовольнити та розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження та призначити судове засідання з розгляду справи по суті.
Керуючись ст.ст. 12, 176, 234, 247, 250, 252, 367 Господарського процесуального кодексу України, суд
ухвалив:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі №911/1148/18.
2. Клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження задовольнити.
3. Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
4. Призначити розгляд справи по суті на 10.09.18 о 10:15. Судове засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Київської області (м. Київ, вул. С.Петлюри, 16/108).
5. Встановити відповідачу строк для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження із додержанням вимог ст. 170 ГПК України – п'ять днів з дня вручення даної ухвали.
6. Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву із додержанням вимог ст. 165 ГПК України – п'ятнадцять днів з дня вручення даної ухвали.
7. Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив (відповідь) із додержанням вимог ст. 166 ГПК України – п'ять днів з дня отримання відзиву.
8. Встановити відповідачу строк для подачі заперечень на відповідь із додержанням вимог ст. 167 ГПК України – п'ять днів з дня отримання відповіді.
9. Сторонам письмові докази, які подаються до господарського суду, оформити відповідно до вимог ст. 91 ГПК України, а пояснення викласти письмово. Подача документів здійснюється через канцелярію господарського суду Київської області з супровідним листом.
10. Попередити відповідача про те, що відповідно до ч. 9 ст. 165, ч. 2 ст. 178 ГПК України, у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
11. Зобов'язати позивача в термін до 27 червня 2018 року (включно) подати до суду належним чином нотаріально засвідчений переклад на державну мову Республіки Молдова:
- ухвали господарського суду Київської області від 04.06.2018 про відкриття провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження № 911/1148/18 – у двох примірниках;
- позовної заяви № 36 від 29.05.2018 з додатками – у двох примірниках;
- доручення про вручення документів – у двох примірниках;
- виклику (повідомлення) про день судового засідання – у двох примірниках.
12. Звернутись у встановленому законом порядку із судовим дорученням про надання правової допомоги до Міністерства юстиції Республіки Молдова (str. 31 August 1989 82 MD-2012 mun. Chisinau) через Міністерство юстиції України з метою вручення даної ухвали відповідачу – «New Next» SRL.
Інформацію по справі, що розглядається, сторони можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет (http://court.gov.ua/fair/).
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання її суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Щоткін
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2018 |
Оприлюднено | 07.06.2018 |
Номер документу | 74442234 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Щоткін О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні