БАБУШКІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

УХВАЛА

Справа № 200/16754/17

Провадження №1-кс/200/10100/17

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 вересня 2017 року м.Дніпро

Слідчий суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Сліщенко Ю.Г., за участю старшого слідчого в ОВС ОСОБА_1, розглянувши у приміщенні суду в м. Дніпропетровську клопотання старшого слідчого в ОВС ОСОБА_1 по кримінальному провадженню №12017040000000133 від 17.02.2017, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України про надання тимчасового доступу до речей і документів, -

ВСТАНОВИВ:

Органом досудового слідства здійснюється розслідування за фактом розтрати бюджетних коштів стосовно посадових осіб Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради.

Проведеним досудовим розслідуванням встановлено, що слідчим управлінням ГУНП в Дніпропетровській області в ході вивчення матеріалів журналістського розслідування Департамент коррупционной политики: половина гуманитарных денег бюджета Днепра уходит в карман тендерной ОПГ , опублікованого в мережі Інтернет на сайті Бюро UA , де зазначені факти порушень службовими особами Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради (далі по тексту - Департамент) (код 40506248) під час проведення ними процедур державних закупівель та проводячи з використанням офіційних сайтів органів влади - Prozzoro.gov.ua , E-data аналіз ціноутворення на товарно-матеріальні цінності, які були придбані за рахунок бюджетних коштів у 2016-2017 роках, встановлено, що на протязі 2016-2017 роках посадовцями вищезазначеного Департаменту під час проведення процедури закупівлі товарів навмисно вказувалась завищена очікувана вартість їх придбання, що в свою чергу в подальшому слугувало підставою закупівлі таких товарно-матеріальних цінностей за завищеною їх вартістю.

Таким чином встановлені непоодинокі факти розкрадання бюджетних коштів через держзакупівлі посадовими особами Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради, в результаті навмисного завищення очікуваної вартості товарно-матеріальних цінностей необхідних для закупівлі. Разом із цим прослідковується і той факт, що всі товарно-матеріальні цінності як правило закуповуються у одних і тих самих фізичних та юридичних осіб. Вищевикладені обставини свідчать про наявність в діях службових осіб Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради, ознак кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, скоєного за попередньою змовою групою осіб з посадовими особами суб'єктів підприємницької діяльності.

Для встановлення фактичних обставин по справі, органу досудового розслідування необхідно отримати тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні ТОВ Продкейтеринг (код 39517948) по фінансово-господарським взаємовідносинам з Департаментом гуманітарної політики Дніпровської міської ради (код 40506248), а саме: усіх договорів з додатками та специфікаціями, додаткові угоди до них, акти прийому передачі та акти виконаних робіт (акти прийому-передачі) з додатками, прибутково-видаткові накладні на придбання/постачання товарно-матеріальних цінностей, податкових накладних, рахунки-фактури, платіжних доручень, товарно-транспортних накладних, доручень на отримання товарно-матеріальних цінностей, документів на товарно-матеріальні цінності (технічні паспорти, інструкції, картки та їжу тощо) довідок про дебіторську та кредиторську заборгованість, за період часу з 01.01.2016 по теперішній час, що перебувають у володінні ТОВ Продкейтеринг (код 39517948), зареєстровано за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1.

Оскільки отримати вказані документи іншим способом не виявляється можливим, старший слідчий в ОВС СУ ГУНП ОСОБА_1 за погодженням із прокурором прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_2, звернувся до суду із клопотанням про надання тимчасового доступу до речей і документів.

У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та надав пояснення аналогічні клопотанню.

Враховуючи той факт, що існує реальна загроза зміни або знищення документів, доступ до яких прохає надати слідчий, відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України, представник ТОВ Продкейтеринг в судове засідання не викликався.

Розглянувши клопотання та дослідивши надані до нього додатки, вислухавши слідчого, приходжу до висновку про те, що клопотання підлягає задоволенню з наведених у ньому підстав, так як іншим шляхом отримати інформацію, яка може бути використана при доведенні факту вчинення кримінального правопорушення та вини осіб, які вчинили кримінальне правопорушення, тобто сприяти встановленню істини у справі, немає. Тому відомості, що містяться у зазначених документах, можуть мати значення для досудового розслідування та бути доказами під час судового розгляду.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.104,110, 159-166, 309, 369, 370-372 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого - задовольнити.

Зобов язати керівника ТОВ Продкейтеринг (код 39517948), зареєстровано за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, надати старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_1 по кримінальному провадженню за №12017040000000133 від 17.02.2017 тимчасовий доступ та дозвіл на вилучення оригіналів документів, по фінансово-господарським взаємовідносинам з Департаментом гуманітарної політики Дніпровської міської ради (код 40506248), а саме: усіх договорів з додатками та специфікаціями, додаткові угоди до них, акти прийому передачі та акти виконаних робіт (акти прийому-передачі) з додатками, прибутково-видаткові накладні на придбання/постачання товарно-матеріальних цінностей, податкових накладних, рахунки-фактури, платіжних доручень, товарно-транспортних накладних, доручень на отримання товарно-матеріальних цінностей, документів на товарно-матеріальні цінності (технічні паспорти, інструкції, картки та їжу тощо) довідок про дебіторську та кредиторську заборгованість, за період часу з 01.01.2016 по теперішній час.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до них, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Строк дії ухвали - до 28 жовтня 2017 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Ю.Г. Сліщенко

Зареєстровано 06.06.2018
Оприлюднено 06.06.2018
Дата набрання законної сили 28.09.2017

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону