МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
31 травня 2018 р. № П/811/1992/17 м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Біоносенка В.В., розглянув у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Ойл Компані", в.Ювілейна,1-Д, кім.109 (в.Артилерійська,18, Миколаїв, 54030),Світловодськ,Кіровоградська область,27500 до Державної фіскальної служби України, Львівська площа, 8, Київ -53, 04655 третя особаОлександрійська об'єднана Державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Кіровоградській області (Світловодське відділення) вул. Героїв України, 14, Світловодськ, Кіровоградська область, 27500, прозобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Ойл Компані" звернулось до адміністративного суду з позовом до Державної фіскальної служби України, третя особа Олександрійська ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області з вимогами зобов'язати ДФС України визнати податкову накладну ТОВ "Ойл Компані" №1 від 01.09.2017 р. такою, що подана вчасно, тобто 21.09.2017 в день фактичного відправлення до органів податкової служби засобвами електронного зв'язку шляхом реєстрації податкової накладної №1 від 01.09.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтував тим, що відповідно до вимог ст.201 Податкового кодексу України, він як продавець товару зобов'язаний надати покупцю зареєстровану в Єдиному реєстрі податкових накладних, податкову накладну. 21.09.17 ТОВ "Ойл Компані" засобами електронного зв'язку направлено до Олександрійської ОДПІ податкову накладну № 1 від 01.09.17, проте відповідно до квитанції від 21.09.17 податкова накладна №1 від 01.09.17 доставлена до ДФС України, однак не прийнята з позначкою "ОСОБА_1 даних. Невірний підпис-сертифікат відсутній в базі серитифікатів". Податковим кодексом України визначено правові наслідки відсутності факту реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрів податкових накладних - така податкова накладна не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної податкової накладної, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітній період.
ТОВ "Ойл Компані" звернулось з цим позовом до Кіровоградського окружного адміністративного суду.
Ухвалою від 07.02.2018 у зв'язку зі зміною місцезнаходження позивача, справу №П/811/1992/17 передано на розгляд до Миколаїського окружного адміністративного суду.
Відповідач в судове засідання не з'явився, відзиву на позов не надав.
Третя особа також в судове засідання 16.04.18 не з'явилась, свою позицію щодо позову не висловила.
Згідно з ч. 6 ст. 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Суд розглянув справу в порядку спрощеного позовного провадження за наявни ми матеріалами справи.
Дослідив матеріали справи, суд встановив наступне.
ТОВ Ойл Компані зареєстровано в якості юридичної особи, про що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 29.11.2013 зроблено запис. Основними видами діяльності товариства є виробництво олії та твринних жирів, діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту, оптова торгівля молочними продуктами, яйцями, харчовими оліями та жирами, оптова торгівля цукром, шоколадом і кондитерськими виробами, тощо.
В вересні 2017 року ТОВ "Ойл Компані" перебував на податковому обліку у Світловодському відділенні Олександрійської ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області, а з 29.12.2017 в ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва ГУ ДФС у Миколаївській області в зв'язку зі зміною місцезнаходження.
14.09.2017 ТОВ "Ойл Компані" укладено з Олександрійською ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області договір про визнання електронних документів №1.
01.09.17 ТОВ "Ойл Компані" виписано податкову накладу №1 на адресу ТОВ "Зерновик Плюс" на загальну суму 14773659,97 гривень.
21.09.17 в 09:41:25 позивач намагався зареєструвати зазначену податкову накладну у Єдиному реєстрі податкових накладних.
Але отримав квитанцію №1, відповідно до якої: Документ доставлено до центрального рівня Державної податкової служби України , Документ не прийнято , При необхідності виправте документ та відправте його знову , Виявленні помилки: ОСОБА_1. Невірний підпис-сертифікат відсутній в базі сертифікатів".
З метою уточнення та перервірки інформації 26.09.2017 ТОВ "Ойл Компані" направлено новий договір № 2 про визнання електронних документів. Виходячи з квитанції №1 від 26.09.17 зазначений договір не прийнято у зв'язку з тим, що діючий договір №1 від 14.09.17 присутній, сертифікат директора із діючого договору є чинним.
Відповідно до п.201.1 ПК України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Відповідно до п.201.10 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
З метою отримання податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, покупець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та податкову накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі податкова накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими покупцем.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні та/або розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених відповідно пунктом 201.1 статті 201 та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин.
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов'язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування. У разі порушення цього терміну застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Відповідно до п.9 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.10 №1246 причиною відмови у прийнятті податкової накладної та/або розрахунку коригування до реєстрації є:
1) наявність помилок під час заповнення податкової накладної;
2) відсутність в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується;
3) факт реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами;
4) порушення вимог щодо наявності суми податку, обчисленої відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 Податкового кодексу України (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.);
5) порушення вимог, установлених пунктом 201.1 статті 201 та/або пунктом 192.1 статті 192 Податкового кодексу України.
Відповідно до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, всі функції щодо адміністрування роботи Єдиного реєстру податкових накладних, а саме розшифрування, перевірку електронного цифрового підпису, визначення відповідності електронного документа формату (стандарту), видачу квитанцій, відмовою у прийнятті податкової накладної та інше покладено на Державну фіскальну службу України.
Жодних повноважень щодо ведення Єдиного реєстру податкових накладних на територіальні органи ДФС, як обласного та районного рівня, не покладено.
Відповідачем не повідомлено жодної обставини, передбаченої ст.201.10 ПК України та п.9 Порядку, які слугували підставами неприйняття до реєстрації в Єдиному реєстрів податкових накладних податкових накладних ТОВ "Ойл Компані".
Не зазначено таких підстав і в квитанціях про неприйняття податкової декларації до реєстрації.
У квитанції про відмову у прийнятті декларацій зазначено: "Виявленні помилки: ОСОБА_1. Невірний підпис-сертифікат відсутній в базі сертифікатів", хоча, що підтверджується й самим податковим органом (квитанція від 26.09.17), на час подання податкової декларації №1 від 01.09.2017 діяв Договір №1 від ІНФОРМАЦІЯ_1 НОМЕР_1. про визнання електронних документів.
З матеріалів справи також не встановлено причин, що могли привести до виникнення проблем по прийняттю податкових накладних.
Подати податкові накладні для реєстрації у паперовому вигляді, позивач не може, оскільки це не передбачено ст.201 ПК України.
Дослідженням податкових накладних встановлено, що їх форма та реквізити відповідають вимогам ст.201 ПК України.
Строки надання податкових декларації до реєстрації позивачем не порушені.
Відповідно до ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
За таких обставин, саме відповідач повинен надати суду докази про те, що податкова накладна ТОВ "Ойл Компані" не відповідає вимогам законодавства або містять помилки. При цьому, відповідач повинен конкретизувати зазначені помилки, щоб платник податків мав можливість або їх виправити або оскаржити.
На думку суду, право позивача на реєстрацію податкових накладних не може залежить від технічних недоліків програмного забезпечення. У будь-якому випадку, відповідальність за належне функціонування автоматизованої системи реєстрації податкових накладних несе ДФС України, а не платник податків.
Позов задовольнити.
В задоволенні клопотання про встановлення судового контроля за виконання рішення відмовити.
Сума сплаченого позивачем судового збору підлягає присудженню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст. 2, 19, 139, 241, 244, 242 - 246 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Ойл Компані" (в.Ювілейна,1-Д,кім.109(в.Артилерійська,18, Миколаїв 54030),Світловодськ,Кіровоградська область,27500 38999828) до Державної фіскальної служби України (Львівська площа, 8,Київ,04053 39292197) задовольнити.
2. Зобов'язати Державну фіскальну службу України (Львівська площа, 8,Київ, 04053, код ЄДРПОУ 39292197) визнати податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю "Ойл Компані" (вул. Артилерійська, 18, Миколаїв, 54030, код ЄДРПОУ 38999828) №1 від 01.09.2017 такою, що подана вчасно, тобто 21.09.2017 в день фактичного відправлення до органів податкової служби засобами електронного зв'язку шляхом реєстрації податкової накладної №1 від 01.09.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
3. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України (Львівська площа, 8, Київ, код ЄДПОУ 39292197) ) на користь Товариство з обмеженою відповідальністю "Ойл Компані" (в.Ювілейна,1-Д,кім.109(в.Артилерійська,18, Миколаїв54030),Світловодськ,Кіровоградська область,27500 код ЄДРПОУ 38999828) судові витрати в розмірі 1600,00 (одна тисяча шістсот) гривень.
4. Апеляційна скарга на це рішення може бути подана до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складання повного тексту рішення.
Суддя В. В. Біоносенко
Повний текст рішення складено 04.06.18
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.05.2018 |
Оприлюднено | 06.06.2018 |
Номер документу | 74446412 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Біоносенко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні