Ухвала
від 06.06.2018 по справі 906/456/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області



10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ

"06" червня 2018 р. м. Житомир Справа № 906/456/18

Господарський суд Житомирської області у складі судді Кравець С.Г.,

розглянувши матеріали позовної заяви

Спільного українсько-німецького підприємства "Атем-Франк" (с.Березівка, Житомирський район, Житомирська область)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "МАЯК" (м.Івантєєвка, Московська область, Російська Федерація)

про стягнення 1551870,00 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "СП "Атем-Франк" звернулося до господарського суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "МАЯК" про стягнення 1551870,00грн, а також судового збору в сумі 23278,05грн.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов'язань за договором підряду №1 від 15.05.2017р.

Cудом, відповідно до ст.11 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", здійснено електронний запит №1004057899 станом на 06.06.2018р та одержано витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, щодо заданих показників пошуку - код ЄДРПОУ позивача - 30853412, з якого вбачається, що повне найменування позивача: Спільне українсько-німецьке підприємство "Атем-Франк".

Враховуючи наведене суд приймає до уваги наступні положення законодавства.

Відповідно до вимог ч.1 ст.10 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.

З огляду на наведене, суд вважає за необхідне вказати в ухвалі про відкриття провадження повне найменування позивача, а саме: Спільне українсько-німецьке підприємство "Атем-Франк".

Відповідно до ч.1 ст.176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п'яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

Відповідно до ч.2 ст.176 ГПК України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу.

З матеріалів позовної заяви вбачається, що позов подано до іноземної особи, а саме до Товариства з обмеженою відповідальністю "МАЯК", яка знаходиться за адресою: 141282, Російська Федерація, Московська область, м.Івантєєвка вул.Толмачьова, буд.27.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.76 Закону України "Про міжнародне приватне право", суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом у випадку, якщо сторони передбачили своєю угодою підсудність справи з іноземним елементом судам України, крім випадків, передбачених у статті 77 цього Закону.

Частиною 2 статті 4 "Угоди про порядок вирішення спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності", учасниками якої є Україна та Росія (дата набрання чинності для України - 19.12.1992р, дата набрання чинності для Російської Федерації - 19.12.1992р) передбачено, що компетентні суди держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав розглядають справи і в інших випадках, якщо про це є письмова угода сторін про передачу спору до суду.

Відповідно до п.11.3 договору підряду №1 від 15.05.2017р, у випадку неможливості вирішення спорів шляхом переговорів, сторони передають їх на розгляд суду за місцем знаходження підрядника (Господарський суд Житомирської області).

Враховуючи досягнення сторонами домовленості щодо розгляду спору в господарському суді за правилами ГПК України та відсутність підстав для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд визнав позовну заяву такою, що відповідає процесуальним вимогам ст.ст.162, 164 ГПК України.

Відповідно до частин першої - п'ятої статті 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

Відповідно до частини 1 статті 367 ГПК України, у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.

Частиною 2 статті 367 ГПК України передбачено, що судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.

Згідно з ст.5 "Угоди про порядок вирішення спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності", компетентні суди та інші органи держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав зобов'язуються надавати взаємну правову допомогу. Взаємне надання правової допомоги включає вручення і пересилання документів і виконання процесуальних дій, зокрема проведення експертизи, заслуховування сторін, свідків, експертів та інших осіб. При наданні правової допомоги компетентні суди та інші органи держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав зносяться одна з одною безпосередньо. При виконанні доручень про надання правової допомоги компетентні суди та інші органи, в яких просять допомоги, застосовують законодавство своєї держави. При зверненні про надання правової допомоги і виконання рішень документи, що додаються, викладаються мовою держави, яка запитує, або російською мовою.

З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку про звернення до Арбітражного суду м.Москви (Російська Федерація) з дорученням про надання правової допомоги.

Перелік обов'язків позивача, який відповідно до ч.1 ст.41 Господарського процесуального кодексу України є учасником справи, визначений, зокрема, ст.42 Господарського процесуального кодексу України, в силу п.7 ч.2 якої, учасники справи, зобов'язані виконувати інші процесуальні обов'язки, визначені законом або судом.

З огляду на зазначене, суд покладає на позивача обов'язок надати суду нотаріально посвідчений переклад на російську мову у двох примірниках: позовної заяви від 01.06.2018р та ухвали про відкриття провадження у справі №906/456/18 від 06.06.2018р.

Відповідно до п.4 ч.1 ст.228 ГПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках: зокрема, звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Згідно п.8 ч.1 ст.229 ГПК України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 4 частини 1 статті 228 цього Кодексу - до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.

Відповідно до ч.1 ст.117 ГПК України зупинення провадження у справі зупиняє перебіг процесуальних строків.

Оскільки суд повинен належним чином повідомити відповідача про дату, час та місце розгляду справи, а також враховуючи положення "Угоди про порядок вирішення спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності" та приписи ст.ст. 228, 229 ГПК України, суд дійшов висновку про необхідність зупинення провадження у справі №906/456/18 до виконання доручення про надання правової допомоги.

Керуючись статтями 12, 117, 120, 176, 228, 229, 234, 235, 367 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

3. Підготовче засідання призначити на "25" жовтня 2018р о 12:00. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Житомирської області за адресою: м.Житомир, майдан Путятинський,3/65 в залі судових засідань № 204.

4. Зобов'язати позивача в строк до 05.07.2018р через діловодну службу Господарського суду Житомирської області надати суду:

- належним чином нотаріально засвідчені копії перекладу позовної заяви від 01.06.2018р та ухвали про відкриття провадження у справі №906/456/18 від 06.06.2018р російською мовою кожного у двох примірниках.

5. Відповідачу надати господарському суду:

- письмовий відзив на позовну заяву, при наявності заперечень, обґрунтувати їх документально з посиланням на закон - у строк до 01.09.2018р; одночасно надіслати позивачу копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду;

- докази врегулювання спору (за наявності).

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

6. Роз'яснити сторонам, що копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи, з дотриманням ст.80 ГПК України. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними (п.9 ст. 80 ГПК України).

7. Надіслати нотаріально засвідченим перекладом російською мовою копії: ухвал Господарського суду Житомирської області від 06.06.2018р про відкриття провадження у справі №906/456/18, позовної заяви від 01.06.2018р та підтвердження про вручення документів для вручення відповідачу у порядку, передбаченому "Угодою про порядок вирішення спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності" від 20.03.1992р (постанова Верховної Ради України №2889-XII від 19.12.1992р "Про ратифікацію Угоди про порядок вирішення спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності"), через Арбітражний суд міста Москви (115191, Російська Федерація, м.Москва, вул. Велика Тульська, буд. 17).

8. Зупинити провадження у справі №906/456/18 до 25.10.2018р, у зв'язку із виконанням судового доручення про вручення судового документу чи повідомлення про неможливість такого вручення.

9. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5007/

Ухвалу підписано: 06.06.2018р.

Суддя ОСОБА_1

Друк:

1 - в справу,

2, 3 - позивачу (рек. з повід.).

Дата ухвалення рішення06.06.2018
Оприлюднено06.06.2018
Номер документу74477561
СудочинствоГосподарське
Сутьстягнення 1551870,00 грн

Судовий реєстр по справі —906/456/18

Ухвала від 08.11.2018

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кравець С.Г.

Ухвала від 25.10.2018

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кравець С.Г.

Ухвала від 25.10.2018

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кравець С.Г.

Ухвала від 06.06.2018

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кравець С.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні