ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
05 червня 2018 року м. Житомир справа № 806/2456/18
категорія 11.5
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Романченко Є.Ю., розглянувши позов представника Малого підприємства "Стандарт" Лук'янчука Ю.М. до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
Представник Малого підприємства "Стандарт" Лук'янчук Ю.М. звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом, у якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність Головного територіального управління ДВС у Житомирській області щодо відмови повернення з Державного бюджету України на користь Малого підприємства "Стандарт" стягнутого виконавчого збору у розмірі 28918,34 грн, відповідно до платіжного доручення № 613 від 07.04.2017;
- зобов'язати Головне територіальне управління ДВС у Житомирській області повернути з Державного бюджету України на користь Малого підприємства "Стандарт" стягнутий виконавчий збір у розмірі 28918,34 грн, відповідно до платіжного доручення № 613 від 07.04.2017.
Перевіряючи, після одержання позову, чи відповідає він вимогам, установленим Кодексом адміністративного судочинства України, судом ураховано наступне.
За змістом приписів частини першої статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції, чинній на момент звернення представника до суду, надалі - КАС України) кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
У розумінні КАС України особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано позов до адміністративного суду, - позивач (п. 8 ч. 1 ст. 4 згаданого Кодексу).
Частиною першою статті 168 КАС України визначено, що позов пред'являється шляхом подання позовної заяви в суд першої інстанції, де вона реєструється та не пізніше наступного дня передається судді.
Згідно зі ч. 1 ст. 160 КАС України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб (ч. 2 ст. 160 КАС України).
Відповідно до п.п. 2, 4, 11 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються:
- повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти;
- зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
- власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
У пункті 9 ч. 1 ст. 4 КАС України визначено, що відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Згідно зі ч. 6 ст. 160 КАС України, якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п'ятої цієї статті стосовно представника.
У контексті наведеного суд відмічає, що адміністративний позов повного найменування позивача із зазначенням відомостей, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України, та власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав не містить.
Також у позові відсутнє повне ім'я представника Малого підприємства "Стандарт" Лук'янчука Ю.М.. Одночасно суд звертає увагу на те, що представником Малого підприємства "Стандарт" Лук'янчуком Ю.М. позов подано до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області, а позовні вимоги пред'явлено до Головного територіального управління ДВС у Житомирській області.
Крім того, частиною четвертою статті 161 КАС України, яка кореспондується із положеннями ч. 2 ст. 79 КАС України, визначено, що позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
За змістом приписів ч.ч. 2, 5 ст. 94 КАС України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством (ч. 4 ст. 94 КАС України).
Втім, копії документів, приєднаних до позовної заяви, засвідчені печаткою та підписом адвоката Лук'янчука Ю.М. дати такого засвідчення не містять.
За наведених обставин, суд приходить до висновку, що відповідність копій документів, приєднаних до позовної заяви, оригіналам цих документів в порядку, передбаченому ст. 94 КАС України, не підтверджена.
Підсумовуючи викладене, суд приходить до висновку, що представником Малого підприємства "Стандарт" Лук'янчуком Ю.М. при поданні до суду даного позову до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області вимог ст.ст. 160-161 КАС України дотримано не було.
Частиною першою статті 169 КАС України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч. 2 ст. 169 КАС України).
З огляду на викладене, позов необхідно залишити без руху із встановленням особі, яка його подала строку для усунення виявлених недоліків шляхом надання до суду:
- нової позовної заяви до відповідача (Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області чи Головного територіального управління ДВС у Житомирській області) із пред'явленням чітких позовних вимог, оформленої з урахуванням положень ст. 160 КАС України, у 2-х примірниках;
- копій доданих до позовної заяви від 01.06.18 документів (оригінали яких наявні у позивача) засвідчені в порядку, передбаченому ст. 94 КАС України, для суду.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
Адміністративний позов представника Малого підприємства "Стандарт" Лук'янчука Ю.М. залишити без руху.
Встановити представнику Малого підприємства "Стандарт" Лук'янчуку Ю.М. строк для усунення недоліків позову протягом семи днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати особі, яка подала позов.
У разі якщо недоліки позову не будуть усунуті у строк і спосіб, встановлений судом, позов буде повернуто особі, яка його подала.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Суддя Є.Ю. Романченко
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.06.2018 |
Оприлюднено | 11.06.2018 |
Номер документу | 74480884 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Романченко Євген Юрійович
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Романченко Євген Юрійович
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Романченко Євген Юрійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні