ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

УХВАЛА

05.06.2018

Провадження № 1-кс/331/2889/2018

ЄУН 331/3544/18

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 червня 2018 року місто ОСОБА_1

Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Пивоварова Ю.О., при секретарі Бабкіній О.В., за участю прокурора Третяк О.А., розглянувши клопотання прокурора Запорізької місцевої прокуратури №1 юрист 1 класу ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні № 42018081020000055 від 06.04.2018 р., за ознаками вчинення злочину передбаченого ч. 2 ст. 15, ч.1 ст. 191 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

До Жовтневого суду м. Запоріжжя надійшло клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей та документів.

У клопотанні зазначено, що 02.04.2018 р. виконавчим комітетом Запорізької міської ради прийнято рішення №150 від 02.04.2018р. , котре оприлюднено на сайті ЗМР 06.04.2018 р. Про залучення ТОВ АЗИМУТ ОСОБА_3 для організації будівництва по вул. Поштовій, 117 в м.Запоріжжя , згідно змісту якого вирішено залучити на договірних засадах Товариство з обмеженою відповідальністю АЗИМУТ ОСОБА_3 для організації будівництва багатоповерхового житлового комплексу з вбудованими офісними приміщеннями за адресою: м.Запоріжжя, вул.Поштова, 117, шляхом укладення інвестиційного договору між КП Паркування і Товариством з обмеженою відповідальністю АЗИМУТ ОСОБА_3 , предметом якого є участь Сторін у будівництві об'єкту багатоповерхового житлового комплексу з вбудованими офісними приміщеннями, будівництво якого планується на Земельній Ділянці загальною площею 0.6745 га, розташованій в Запорізькій області, місто Запоріжжя, вул. Поштова, 117. кадастровий номер 2310100000:01:012:0062. право оренди якою належить Замовнику відповідно до рішення Запорізької міської ради, з отриманням у власність Сторін відповідних часток у Об'єкті на умовах і в порядку, передбачених Договором. Водночас, виходячи з положень статей Цивільного кодексу України та Закону України "Про інвестиційну діяльність", вказаний договір суперечить вимогам закону, що зумовлює його недійсність. Виходячи із вищенаведених приписів закону укладений договір спрямований на набуття права забудови земельної ділянки в обхід визначеної законом процедури, що є порушенням приписів ст.ст. 1,2 Закону України "Про інвестиційну діяльність", ст. 26 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", ст.ст. 124, 134 Земельного кодексу України, ст.ст. 203, 215 Цивільного кодексу України. Враховуючи вищевикладене, виникла необхідність в тимчасовому доступі до документів , які перебувають у володінні Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області, та які стосуються будівництва багатоповерхового житлового комплексу з вбудованими офісними приміщеннями за адресою: ОСОБА_1, вул. Поштова, 117, Товариством з обмеженою відповідальністю АЗИМУТ ОСОБА_3 .

Прокурор Третяк О.А. клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів підтримала.

Представник Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області у судове засідання не з явився, повідомлявся належним чином, причини неявки суду не відомі.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає його таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ч.1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно ст.160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до ч. 5 та ч.6 ст. 163 КПК слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Під час здійснення досудового розслідування кримінального провадження, виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів, які перебувають у володінні Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області, оскільки на сьогодні органом досудового розслідування перевіряється законність отримання дозволів на проведення будівельних робіт, тому без ознайомлення із оригіналами відповідних документів неможливо встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, що підлягають доказуванню, встановленню причетних до кримінального правопорушення осіб, надати документам належну правову оцінку, повного та неупередженого дослідження обставин кримінального правопорушення.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах справи є достатньо підстав вважати, що вищевказані документи мають значення для подальшого розслідування кримінального провадження, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання прокурора та надання доступу до оригіналів документів, у зв'язку з чим, керуючись ст. ст. 131, 132, 159-163, 167-169 КПК України,

У Х В А Л И В:

Клопотання прокурора Запорізької місцевої прокуратури №1 юрист 1 класу ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні № 42018081020000055 від 06.04.2018 р., за ознаками вчинення злочину передбаченого ч. 2 ст. 15, ч.1 ст. 191 КК України - задовольнити.

Надати дозвіл прокурору Запорізької місцевої прокуратури №1 ОСОБА_2, а також слідчому СВ Олександрівського ВП ГУ НП в Запорізькій області ОСОБА_4, на тимчасовий доступ до оригіналів документів з можливістю виготовлення копії, які перебувають у володінні Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області за адресою 69095, м.Запоріжжя, вул..Пушкіна, 4, а саме:

- дозволу Товариства з обмеженою відповідальністю АЗИМУТ ОСОБА_3 (ЄДПРОУ 39962484) на виконання будівельних робіт - будівництва багатоповерхового житлового комплексу з вбудованим офісним приміщенням за адресою: м.Запоріжжя, вул. Поштова, 117, заяви на його отримання, а також документів доданих до заяви;

- повідомлення, декларації про початок виконання підготовчих робіт Товариством з обмеженою відповідальністю АЗИМУТ ОСОБА_3 (ЄДПРОУ 39962484) - будівництва багатоповерхового житлового комплексу з вбудованими офісними приміщеннями за адресою м.Запоріжжя, вул. Поштова, 117;

- повідомлення, декларації про початок виконання будівельних робіт Товариством з обмеженою відповідальністю АЗИМУТ ОСОБА_3 (ЄДПРОУ 39962484) будівництва багатоповерхового житлового комплексу з вбудованими офісними приміщеннями за адресою м.Запоріжжя, вул. Поштова, 117;

- звернень, які протягом 2018 року надходили на адресу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області з приводу порушень законодавства Товариством з обмеженою відповідальністю АЗИМУТ ОСОБА_3 (ЄДПРОУ 39962484) ;

- дозвільних документів органів Державної архітектурно-будівельної інспекції України, які видавалися Товариству з обмеженою відповідальністю АЗИМУТ ОСОБА_3 (ЄДПРОУ 39962484);

- всіх документів планових та позапланових перевірок Товариства з обмеженою відповідальністю АЗИМУТ ОСОБА_3 (ЄДПРОУ 39962484), матеріалів, виробів і конструкцій, що застосовуються, вимогам державних будівельних норм, стандартів і правил, а також технічним умовам, затвердженим проектим вимогам і рішенням, перевірки належного оформлення нормативно-технічної та проектної документації.

Особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов'язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінально-процесуального кодексу України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді про тимчасовий доступ до речей діє до 01 липня 2018 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: Ю.О. Пивоварова

Дата ухвалення рішення 05.06.2018
Оприлюднено 08.06.2018

Судовий реєстр по справі 331/3544/18

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 10.08.2018 Жовтневий районний суд м. Запоріжжя Кримінальне
Ухвала від 10.08.2018 Жовтневий районний суд м. Запоріжжя Кримінальне
Ухвала від 10.08.2018 Жовтневий районний суд м. Запоріжжя Кримінальне
Ухвала від 12.06.2018 Жовтневий районний суд м. Запоріжжя Кримінальне
Ухвала від 05.06.2018 Жовтневий районний суд м. Запоріжжя Кримінальне
Ухвала від 05.06.2018 Жовтневий районний суд м. Запоріжжя Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 331/3544/18

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону