Справа № 2-2116/10
У Х В А Л А
07 червня 2018 року м. Овруч
Овруцький районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Невмержицького С. С.
з секретарем Аврамчук Л. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Овручі справу за заявою ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження , -
В С Т А Н О В И В:
Заявник просить у справі №2-2116/10 замінити стягувача ОСОБА_2, яка померла 21 січня 2013 року на його як правонаступника.
Учасники справи в судове засідання не з явилися, що відповідно до ст. 379 КАС України не перешкоджає судовому розгляду.
Суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
07 липня 2010 року постановою Овруцького районного суду Житомирськ області по справі №2-2116/10 зобов язано управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі Житомирської області нарахувати та виплатити ОСОБА_2 доплату до пенсії відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни за період з 01.07.2007 року по 30.04.2010 року.
Постанова суду набрала законної сили 20.01.2012 року, на підставі чого 29.11.2012 року Овруцьким районним судом видано виконавчий лист.
ОСОБА_2 померла 21 січня 2013 року, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії І-ТП №202374.
Відповідно до п.11 ч.1 ст.346 ЦК України право власності припиняється у разі смерті власника.
Відповідно до ст.1216 ЦК України спадкування є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців). Згідно з ст.1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом. Відповідно до ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Згідно з ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, та його батьки. Згідно з ч.1 ст.1268 ЦК України спадкоємець за законом має право прийняти спадщину чи не прийняти її. Відповідно до ч.3 ст.1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Спадщину після смерті ОСОБА_2 за законом законом прийняв її син ОСОБА_1, оскільки вчасно подав заяву про прийняття спадщини за законом до Овруцької ДНК, що підтверджується витягом про реєстрацію в Спадковому реєстрі №51967235 від 18.05.2018 року.
Відповідно до ст.1227 ЦК України суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомог у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були одержані за життя, передаються членам його сім'ї, а у разі їх відсутності - входять до складу спадщини.
Згідно до ст.1216 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Тобто, право на отримання пенсійних (соціальних) виплат правонаступники мають лише у випадку, якщо така виплата була нарахована померлому або присуджена йому на підставі судового рішення, що набрало законної сили, однак не отримана померлим. В даному випадку судове рішення про нарахування соціальних виплат набрало законної сили за життя померлого, нарахування було проведене, а тому право на отримання пенсійних (соціальних) виплат підлягає спадкуванню.
У відповідності до ст. 379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
За таких обставин суд приходить до висновку про те, що заява обгрунтована та підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 253,294,295,379 КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
За постановою Овруцького районного суду Житомирської області від 07.07.2010 року замінити сторону виконавчого провадження ОСОБА_2, яка померла 21.01.2013 року на її правонаступника ОСОБА_1 у справі №2-2116/10 за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі про стягнення коштів, визначених Законом України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи .
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана безпосередньо до Житомирського апеляційного адміністративного суд протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження:
1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду;
2) на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
До утворення апеляційних судів в апеляційних округах, апеляційна скарга подається через Овруцький районний суд Житомирської області до апеляційного суду у межах територіальної юрисдикції яких перебуває місцевий суд, який ухвалив судове рішення, що оскаржується.
Суддя ОСОБА_3
Суд | Овруцький районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 07.06.2018 |
Оприлюднено | 12.06.2018 |
Номер документу | 74523833 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Овруцький районний суд Житомирської області
Невмержицький С. С.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Чередниченко В. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні