Ухвала
від 07.06.2018 по справі 910/5006/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua УХВАЛА

м. Київ

07.06.2018Справа № 910/5006/18

За позовом Приватного (приватно-орендного) сільськогосподарського підприємства "Світоч" (11761, Житомирська область, Новоград-Волинський район, с. Великий Молодьків)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Український дистрибуційний центр" (м. Київ)

про стягнення 561 450,00 грн.

Суддя Ващенко Т.М.

Секретар судового засідання Шаповалов А.М.

Представники сторін:

Від позивача: Черевко Р.В., Семенька В.М.

Від відповідача: не з'явився

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Приватне (приватно-орендне) сільськогосподарське підприємство "Світоч" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Український дистрибуційний центр" про стягнення 561 450,00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що оскільки в порушення умов Договору поставки традиційних мінеральних добрив № 285/16 від 26.09.17. відповідач не поставив позивачу оплачений товар та не повернув сплачені позивачем грошові кошти за товар.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 27.04.18. відкрито провадження у справі № 910/5006/18 та призначено підготовче засідання на 17.05.18.

11.05.18. відповідачем через відділ діловодства суду подано заяву, в якій Товариство з обмеженою відповідальністю "Український дистрибуційний центр" вказує на те, що в п. 10.2 Договору поставки традиційних мінеральних добрив № 285/16 від 26.09.17. сторонами викладено третейське застереження, та повідомляє суд про те, що він бажає вирішити спір з позивачем стосовно виконання умов Договору поставки традиційних мінеральних добрив № 285/16 від 26.09.17. у третейському суді, а саме, Постійно діючому третейському суді при асоціації Господарський арбітраж .

Крім того, в означеній заяві відповідач просить суд закрити провадження у справі № 910/5006/18 на підставі п. 5 ч. 1 ст. 231 ГПК України.

17.05.18. судом без виходу до нарадчої кімнати постановлено ухвалу про відкладення підготовчого засідання на 07.06.18.

04.06.18. від позивача надійшли заперечення проти заяви про закриття провадження в даній справі з підстав небажання позивача вирішувати спір в третейському суді.

Позивач в судове засідання 07.06.18. забезпечив явку своїх повноважних представників, які проти задоволення заяви відповідача про закриття провадження у справі заперечували.

Відповідач явку свого повноважного представника в судове засідання 07.06.18. не забезпечив, про причини неявки суд не повідомив, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином в порядку ст.ст. 120-121 ГПК України, що підтверджується наявним в матеріалах справи рекомендованим повідомленням про вручення.

За результатами судового засідання 07.06.18., дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

26.09.17. між позивачем, як покупцем, та відповідачем, як постачальником, укладено Договір поставки традиційних мінеральних добрив № 285/16 від 26.09.17. (далі - Договір).

Спір у справі виник з підстав того, що в порушення умов Договору поставки традиційних мінеральних добрив № 285/16 від 26.09.17. відповідач не поставив позивачу оплачений товар та не повернув сплачені позивачем грошові кошти за передбачений Договором товар.

Пунктом 10.2 Договору сторони дійшли згоди, що будь-які спори, розбіжності, вимоги, претензії, що виникли з цього Договору або у зв'язку з цим Договором, в тому числі, але не виключно, пов'язані з його укладенням, тлумачення, зміною, розірванням, виконанням, невиконанням, дійсністю, недійсністю, порушенням, припиненням підлягають остаточному розгляду в Постійно діючому третейському суді при Асоціації Господарський арбітраж (40030, м. Суми, вул. Перекопська,13) (далі - Третейський суд) відповідності з його регламентом та Законом України Про третейські суди . Склад Третейського суду - 1 суддя. На підставі цієї третейської угоди підлягають розгляду також будь-які інші суперечки між сторонами, які не виникають з зазначеного у попередньому абзаці цього пункту Договорі, але є наслідком визнання цього Договору недійсним, або таким, що не був укладений. Про місце проведення третейського розгляду Сторони повідомляються ухвалою суду. Мова третейського розгляду українська. Сторони не вважають за необхідне ведення протоколу засідання Третейського суду. Сторони дійшли згоди, що у випадку неявки Сторін або однієї Сторони на засідання Третейського суду суддя може розглянути спір без участі Сторони (Сторін) за наявними у справі документами (доказами). У разі неявки відповідача до суду він має право подати до суду письмовий відзив. Рішення Третейського суду є остаточним та підлягає обов'язковому виконанню Сторонами. Сторони зобов'язуються добровільно виконувати рішення Третейського суду, без будь-яких зволікань чи застережень. Сторони дійшли згоди, що у разі заміни кредитора або боржника у зобов'язанні за згодою Сторін, останній повинен повідомити нового кредитора або боржника про існування даного Третейського застереження. Ця угода укладена Сторонами на підставі й у відповідності зі статтями 1, 5, 6, 12 Закону України "Про третейські суди" від 11.0504. № 1701-IV, статей 212, 626-628 Цивільного кодексу України."

Спір, який відноситься до юрисдикції господарського суду, може бути переданий сторонами на вирішення третейського суду або міжнародного комерційного арбітражу, крім: 1) спорів про визнання недійсними актів, спорів про державну реєстрацію або облік прав на нерухоме майно, прав інтелектуальної власності, прав на цінні папери, а також спорів, що виникають при укладанні, зміні, розірванні та виконанні договорів про публічні закупівлі з урахуванням частини другої цієї статті; 2) спорів, передбачених пунктами 2, 3, 7 - 13 частини першої, пунктами 2, 3, 6 частини другої статті 20 цього Кодексу, з урахуванням частини другої цієї статті; 3) інших спорів, які відповідно до закону не можуть бути передані на вирішення третейського суду або міжнародного комерційного арбітражу (ч. 1 ст. 22 ГПК України).

Положеннями ст. 5 Закону України Про третейські суди встановлено, що юридичні та/або фізичні особи мають право передати на розгляд третейського суду будь-який спір, який виникає з цивільних чи господарських правовідносин, крім випадків, передбачених законом. Спір може бути переданий на розгляд третейського суду за наявності між сторонами третейської угоди, яка відповідає вимогам цього Закону.

Статтею 12 вказаного Закону встановлено види та форму третейської угоди та закріплено, що третейська угода може бути укладена у вигляді третейського застереження в договорі, контракті або у вигляді окремої письмової угоди. Якщо сторони не домовилися про інше при передачі спору до постійно діючого третейського суду, а також при вказівці у третейській угоді на конкретний постійно діючий третейський суд регламент третейського суду розглядається як невід'ємна частина третейської угоди. За будь-яких обставин у разі суперечності третейської угоди регламенту третейського суду застосовуються положення регламенту. Третейська угода укладається у письмовій формі. Третейська угода вважається укладеною, якщо вона підписана сторонами чи укладена шляхом обміну листами, повідомленнями по телетайпу, телеграфу або з використанням засобів електронного чи іншого зв'язку, що забезпечує фіксацію такої угоди, або шляхом направлення відзиву на позов, в якому одна із сторін підтверджує наявність угоди, а інша сторона проти цього не заперечує. Третейська угода має містити відомості про найменування сторін та їх місцезнаходження, предмет спору, місце і дату укладання угоди. Посилання у договорі, контракті на документ, який містить умову про третейський розгляд спору, є третейською угодою за умови, що договір укладений у письмовій формі і це посилання є таким, що робить третейську угоду частиною договору. Третейська угода може містити як вказівку про конкретно визначений третейський суд, так і просте посилання на вирішення відповідних спорів між сторонами третейським судом.

Судом встановлено, що третейська угода між позивачем та відповідачем укладена у вигляді третейського застереження в Договорі, викладена в письмовій формі, підписана сторонами та скріплена їх печатками, містить вказівку про конкретно визначений третейський суд.

Обставин недійсності, встати чинності чи неможливості виконання угоди позивача та відповідача про передачу даного спору на вирішення третейського суду Господарським судом міста Києва не встановлено.

Приписами п. 7 ч. 1 ст. 226 ГПК України унормовано, що суд залишає позов без розгляду, якщо сторони уклали угоду про передачу даного спору на вирішення третейського суду або міжнародного комерційного арбітражу, і від відповідача не пізніше початку розгляду справи по суті, але до подання ним першої заяви щодо суті спору надійшли заперечення проти вирішення спору в господарському суді, якщо тільки суд не визнає, що така угода є недійсною, втратила чинність або не може бути виконана.

Як відзначалось судом, 11.05.18. до початку розгляду справи по суті та до подання відповідачем першої заяви щодо суті спору, від відповідача надійшла заява, в якій Товариство з обмеженою відповідальністю "Український дистрибуційний центр" вказує на те, що в п. 10.2 Договору поставки традиційних мінеральних добрив № 285/16 від 26.09.17. сторонами викладено третейське застереження, та повідомляє суд про те, що він бажає вирішити спір з позивачем стосовно виконання умов Договору поставки традиційних мінеральних добрив № 285/16 від 26.09.17. у третейському суді, а саме, Постійно діючому третейському суді при асоціації Господарський арбітраж , тобто заперечує проти вирішення даного спору в господарському суді.

З огляду на викладене суд дійшов висновку про залишення без розгляду на підставі п. 7 ч. 1 ст. 226 ГПК України позову Приватного (приватно-орендного) сільськогосподарського підприємства "Світоч" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Український дистрибуційний центр" (м. Київ) про стягнення 561 450,00 грн.

З підстав залишення позову без розгляду клопотання відповідача про закриття провадження у справі № 910/5006/18 на підставі п. 5 ч. 1 ст. 231 ГПК України задоволенню не підлягає за відсутності передбачених вказаною правовою нормою обставин.

Сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням) (п. 4 ч. 1 ст. 7 Закону України Про судовий збір ).

Отже, позивачу підлягає поверненню сплачена ним сума судового збору в розмірі 8421,75 грн. в разі подання ним відповідного клопотання, як те передбачено приписами п. 4 ч. 1 ст. 7 Закону України Про судовий збір .

Керуючись ст. ст. 22, 226, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1.Відмовити в задоволені клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Український дистрибуційний центр" про закриття провадження у справі № 910/5006/18.

2. Залишити без розгляду позов Приватного (приватно-орендного) сільськогосподарського підприємства "Світоч" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Український дистрибуційний центр" про стягнення 561 450,00 грн.

2. Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення 07.06.18. та її може бути оскаржено у порядку та строки, встановлені ст. ст. 254-256 Господарського процесуального кодексу України.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://ki.arbitr.gov.ua

Повний текст ухвали складено 08.06.18.

Суддя Т.М. Ващенко

Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді. Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:

1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.

2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення07.06.2018
Оприлюднено12.06.2018
Номер документу74537896
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/5006/18

Ухвала від 07.06.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ващенко Т.М.

Ухвала від 08.06.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ващенко Т.М.

Ухвала від 17.05.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ващенко Т.М.

Ухвала від 27.04.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ващенко Т.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні