Рішення
від 08.06.2018 по справі 185/4604/18
ПАВЛОГРАДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 185/4604/18

Провадження № 2-о/185/302/18

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 червня 2018 року м.Павлоград

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі: головуючого судді - Зінченко А.С., присяжних ОСОБА_1, ОСОБА_2, за участю секретаря судового засідання Кириленко Л.Г., представника заявника ОСОБА_3, розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за заявою Комунального закладу Павлоградський протитуберкульозний диспансер Дніпропетровської обласної ради, заінтересована особа: ОСОБА_4, про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного диспансера,-

ВСТАНОВИВ:

07 червня 2018 року до Павлоградського міськрайонного суду надійшла заява про примусову госпіталізацію на три місяці хворого ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 для проходження курсу лікування туберкульозу в стаціонарі КЗ Павлоградський протитуберкульозний диспансер ДОР , так як останній хворіє на заразну форму захворювання, та є небезпечним для оточуючих, на лікування та госпіталізацію добровільно не з'явився.

У судовому засіданні представник заявника заяву підтримала повністю, просила її задовольнити, зазначила, що форма захворювання ОСОБА_4 є заразною та небезпечною для оточуючих.

Заінтересована особа в судове засідання не з'явилася. Про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Форма його захворювання є заразною та небезпечною для оточуючих. За даних умов суд вважає можливим розглянути заяву без участі заінтересованої особи.

Суд, вивчивши письмові матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню, оскільки згідно ст.346 ЦПК України, суд ухвалює рішення, яким задовольняє заяву про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного диспансера.

Згідно з висновком лікарсько-консультативної комісії Комунального закладу Павлоградський протитуберкульозний диспансер ДОР від 06.06.2018 року ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, перебуває на обліку в КЗ Павлоградський протитуберкульозний диспансер Дніпропетровської обласної ради з 05.02.2016 року, коли в нього вперше було виявлено дисемінований туберкульоз легень. Самовільно покинув стаціонар, перервав лікування. В подальшому лікування було відновлено амбулаторно. В липні 2016 року переведений в категорію 5.1, вилікуваний. Чергове загострення туберкульозного процесу в травні 2018 року, звернувся до КЗ Павлоградський протитуберкульозний диспансер ДОР тільки 04.06.2018, було проведено обстеження, 05.06.2018 на ПЦЛКК було затверджено діагноз РТБ (05.06.2018) легень (дисемінований) Дестр+МБТ+М+МГ0 КО Резист0 Гіст0 категорія 2 когорта 2(2018) призначено лікування 1Ф 60 доз 1Ф 60 доз HREZ 4 в умовах відділення легеневого туберкульозу для дорослих №1. Про свій стан здоров'я та необхідність лікування в стаціонарних умовах проінформований. Хворий не з'явився на госпіталізацію 06.06.2018 року. Рекомендований строк лікування складає не менше трьох місяців.

Дана форма захворювання є заразною та небезпечною для оточуючих.

Статтею 11 Закону України Про протидію захворюванню на туберкульозу встановлено, що у разі якщо хворі на заразні форми туберкульозу, у тому числі під час амбулаторного чи стаціонарного лікування, порушують протиепідемічний режим, що ставить під загрозу зараження туберкульозом інших осіб, з метою запобігання поширенню туберкульозу за рішенням суду вони можуть бути примусово госпіталізовані до протитуберкульозних закладів, що мають відповідні відділення (палати) для розміщення таких хворих. Заява про примусову госпіталізацію чи про продовження строку примусової госпіталізації хворого на заразну форму туберкульозу подається до суду представником протитуберкульозного закладу, що здійснює відповідне лікування цього хворого, протягом 24 годин з моменту виявлення порушення хворим протиепідемічного режиму. До заяви додається мотивований висновок лікаря, який здійснює або має здійснювати лікування цього хворого, про необхідність відповідно примусової госпіталізації до протитуберкульозного закладу чи про продовження строку примусової госпіталізації. Примусова госпіталізація осіб, стосовно яких судом ухвалено відповідне рішення, здійснюється з урахуванням висновку лікаря на строк до трьох місяців. Продовження строку примусової госпіталізації таких осіб здійснюється за рішенням суду на визначений ним строк з урахуванням висновку лікаря, який здійснює лікування цього хворого. Рішення про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу чи про продовження строку примусової госпіталізації хворих на заразні форми туберкульозу приймається судом за місцем виявлення зазначених хворих або за місцезнаходженням протитуберкульозного закладу та підлягає негайному виконанню. Органи Національної поліції за зверненням керівника протитуберкульозного закладу надають у межах своїх повноважень допомогу у забезпеченні виконання рішення суду.

Про свій стан здоров'я хворий проінформований. Він підлягає інтенсивному лікуванню та обов'язковій госпіталізації до протитуберкульозного закладу строком на три місяці.

В судовому засіданні була досліджена медична картка ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, якою підтверджуються зазначені вище встановлені судом обставини.

Примусова госпіталізація осіб, стосовно яких судом ухвалено відповідне рішення, здійснюється з урахуванням висновку лікаря на строк до трьох місяців.

Згідно ст. 346 ЦПК України, розглянувши заяву про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу суд ухвалює рішення, яким відхиляє або задовольняє заяву. Рішення про задоволення заяви, зазначеної у частині першій цієї статті, підлягає негайному виконанню та є підставою для примусової госпіталізації або продовження строку примусової госпіталізації особи в протитуберкульозному закладі на встановлений законом строк. Після набрання законної сили рішенням суду про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу або про продовження строку примусової госпіталізації суд надсилає рішення відповідному органу місцевого самоврядування для вжиття заходів щодо охорони майна особи, стосовно якої ухвалено рішення суду.

За таких обставин, суд вважає необхідним примусово госпіталізувати на три місяці хворого ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, для проходження курсу лікування туберкульозу в стаціонарі КЗ Павлоградський протитуберкульозний диспансер ДОР .

На підставі викладеного, керуючись статтею 11 Закону України Про протидію захворюванню на туберкульозу , ст. 263,265,268, 346 ЦПК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Примусово госпіталізувати на три місяці хворого ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, для проходження курсу лікування туберкульозу в стаціонарі КЗ Павлоградський протитуберкульозний диспансер ДОР .

Рішення про задоволення заяви, зазначеної у частині першій цієї статті, підлягає негайному виконанню та є підставою для примусової госпіталізації особи в протитуберкульозному закладі на встановлений законом строк.

Заявник: Комунальний заклад Павлоградський протитуберкульозний диспансер Дніпропетровської обласної ради, код ЄДРПОУ: 01987439, адреса: вул. Зелена, 10, м. Павлоград, Дніпропетровська область, 51400.

Заінтересована особа: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3.

Копію рішення направити відповідному органу місцевого самоврядування для вжиття заходів щодо охорони майна особи, стосовно якої ухвалено рішення суду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області шляхом подачі в 30-денний строк, з дня його проголошення, апеляційної скарги.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження відповідно та в порядку і строки, визначені ст. 354 ЦПК України.

Рішення знаходиться в Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб - адресою:http://reyestr.court.gov.ua.

Суддя А. С. Зінченко

ОСОБА_5 ОСОБА_1

ОСОБА_2

СудПавлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення08.06.2018
Оприлюднено12.06.2018
Номер документу74539846
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —185/4604/18

Ухвала від 07.06.2018

Цивільне

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Зінченко А. С.

Рішення від 08.06.2018

Цивільне

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Зінченко А. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні