ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 344/7682/18

Провадження № 1-кс/344/3165/18

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 червня 2018 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Татарінова О.А., з участю секретаря Мічути Т.Б., розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС в Івано-Франківській області ОСОБА_1, яке погоджене з прокурором відділу прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження № 32017090000000034, -

В С Т А Н О В И В:

Слідчий звернувся з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого зазначив, що службові особи ТОВ Вестєвробуд (ЄДРПОУ-37638224) в ході здійснення господарської діяльності упродовж 2014-2016 років документально відобразили видимість проведення фінансово-господарських операцій з купівлі товарів (робіт, послуг) у підприємств із ознаками фіктивності ТОВ Союз Пром Сервіс (ЄДРПОУ 39759672), ТОВ Інстарком (ЄДРПОУ 40094293), ТОВ Техно-Буд Строй (ЄДРПОУ 40105467), ТОВ Торгвтор Профіт (ЄДРПОУ 39852511), ТОВ Торговий Дім Промбуд (ЄДРПОУ 39821326), ТОВ ТК-Тандем (ЄДРПОУ 40038600), ТОВ БТК Промбудпостачання (код ЄДРПОУ 39700676) та ТОВ Селена Союз (код ЄДРПОУ 39670940), які фактично останніми не надавалися (поставлялися), що призвело до заниження податкових зобов'язань з податку на додану вартість на загальну суму 1 160 тис.грн., що є значним розміром.

На даний час, з метою підтвердження або спростування факту підписання документів, що знаходяться у реєстраційній справі особою, яка значилася директором ТОВ Союз Пром Сервіс (ЄДРПОУ 39759672) виникла необхідність у вилученні оригіналів документів реєстраційної справи товариства для проведення почеркознавчої експертизи.

У матеріалах реєстраційної справи ТОВ Союз Пром Сервіс (ЄДРПОУ 39759672) містяться документи, що подавались державному реєстратору для проведення державної реєстрації юридичної особи, записи про рішення засновників щодо створення юридичної особи, місцезнаходження юридичної особи та відомості про уповноважених осіб, які діяли від імені юридичної особи та мають істотне значення для провадження досудового розслідування.

У зв'язку із вказаним є підстави для отримання тимчасового доступу до документів реєстраційної справи ТОВ Союз Пром Сервіс (ЄДРПОУ 39759672), що забезпечить повне та неупереджене досудове розслідування.

В інший спосіб отримати документи, які мають значення для кримінального провадження, на даний час неможливо.

Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав, посилаючись на викладені в ньому обставини, просив клопотання задовольнити.

Представник особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, в судове засідання не з'явився, хоча про день та час розгляду клопотання повідомлявся, про причини неявки не повідомив.

Заслухавши слідчого, дослідивши матеріали клопотання, вважаю наступне.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Ч. 1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Ст. 162 КПК України визначено перелік охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.

Відповідно до абз. 1 ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а відповідно до ч. 7 цієї статі, слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення цих речей і документів.

В той же час стороною кримінального провадження поза розумним сумнівом доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення та встановлення осіб, які його вчинили, як і доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в зазначених в клопотанні документах, які також необхідні для проведення почеркознавчої експертизи (постанова слідчого від 04.06.2018р.), а також доведено про неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, а можливе їх вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до таких.

Отже, враховуючи вищенаведене, вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задовольнити.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити.

Надати слідчому з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС в Івано-Франківській області ОСОБА_1, слідчому з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС в Івано-Франківській області ОСОБА_3, слідчому з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС в Івано-Франківській області ОСОБА_4, слідчому з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС в Івано-Франківській області ОСОБА_5, слідчому з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС в Івано-Франківській області ОСОБА_6, слідчому з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС в Івано-Франківській області ОСОБА_7, слідчому з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС в Івано-Франківській області ОСОБА_8 тимчасовий доступ до документів, які містяться у реєстраційній справі ТОВ Союз Пром Сервіс (ЄДРПОУ 39759672), які перебувають у володінні відділу державної реєстрації виконавчого комітету Ірпінської міської ради за адресою: Київська область, м. Ірпінь, вул. Шевченка, 2а, з можливістю їх вилучення на час проведення почеркознавчої експертизи.

Роз'яснити положення ч. 1 ст. 166 КПК України, згідно з яким у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала діє до 06 липня 2018 року включно та оскарженню не підлягає.

Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.

Слідчий суддя О.А. Татарінова

Дата ухвалення рішення 07.06.2018
Зареєстровано 08.06.2018
Оприлюднено 12.06.2018

Судовий реєстр по справі 344/7682/18

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 07.06.2018 Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області Кримінальне
Ухвала від 07.06.2018 Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 344/7682/18

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону