Михайлівський районний суд Запорізької області
Справа № 321/278/18
Провадження № 2/321/219/2018
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 червня 2018 року смт. Михайлівка
Михайлівський районний суд Запорізької області у складі:
головуючого судді Олійника М.Ю.
за участю:
секретаря судового засідання Цаплі Г.В.
позивача ОСОБА_1
представника позивача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3, третя особа - Василівський районний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, про зменшення розміру аліментів,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до Михайлівського районного суду Запорізької області з позовом до ОСОБА_3, в якому просив зменшити розмір аліментів, що стягуються з нього на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_4 з 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу) до 930 грн. Позов мотивований тим, що за рішенням Михайлівського районного суду Запорізької області від 17 вересня 2012 року позивач сплачує на користь відповідача аліменти на утримання неповнолітньої дитини - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку і доходу, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісяця до досягнення дитиною повноліття. На даний час сімейний та фінансовий стан позивача змінився, він проживає у цивільному шлюбі з ОСОБА_5, з якою вони мають двох спільних дітей: ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_6 Рімму Олександрівну, ІНФОРМАЦІЯ_3. У зв'язку з перебуванням його цивільної дружини ОСОБА_5 у відпустці по догляду за дитиною, позивач має на утриманні дружину та двох малолітніх дітей. За вказаних обставин, посилаючись на положення ст.ст. 182, 183, 192 Сімейного кодексу України, просив суд зменшити розмір аліментів на утримання доньки ОСОБА_4
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 і його представник ОСОБА_2 просили задовольнити позовну заяву на підставах, викладених у позові, не заперечували проти винесення заочного рішення.
Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання не з'явилася, відзив не подала, про дату, час і місце розгляду справи була повідомлена належним чином, причини неявки суду не повідомила. За таких обставин, суд постановив у судовому засіданні ухвалу про заочний розгляд справи на підставі наявних у справі доказів, в порядку статей 280, 281 ЦПК України.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд прийшов до висновку про можливість частковго задоволення позову з таких підстав.
Так, судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 являється батьком неповнолітньої дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копію\ відповідного свідоцтва про народження.
На підставі рішення Михайлівського районного суду Запорізької області від 17 вересня 2012 року з ОСОБА_1 на користь (ОСОБА_1) ОСОБА_3 були стягнуті аліменти на утримання неповнолітньої дитини - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку і доходу, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісяця до досягнення дитиною повноліття.
Згідно трудової книжки, виданої на ім'я ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, позивач дійсно у період з 2012 по 2015 рік працював на різних роботах, а 3 серпня 2015 року був звільнений за власним бажанням з приватного виробничого господарського підприємства Автотранс .
Відповідно до довідки Василівського районного центру зайнятості, ОСОБА_1 з 12 березня 2018 року перебуває на обліку як безробітний.
Відповідно до свідоцтва про народження, виданого 3 червня 2016 року Василівським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, ОСОБА_1 є батьком - ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, про що 3 червня 2016 року зроблено відповідний актовий запис №102.
Згідно свідоцтва про народження, виданого 6 лютого 2018 року Василівським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, ОСОБА_1 є батьком - ОСОБА_1 Рімми Олександрівни, ІНФОРМАЦІЯ_3, про що 6 лютого 2018 року зроблено відповідний актовий запис №21.
Відповідно до довідки про склад сім'ї № 311 від 23 лютого 2018 року, виданої Підгірненською сільською радою Василівського району Запорізької області, ОСОБА_1 дійсно проживає в ІНФОРМАЦІЯ_5, та має склад сім'ї: співмешканка - ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_6, донька - ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_7 та донька - ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_8.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 27 Конвенції ООН про права дитини від 20 листопада 1989 року, яка ратифікована Постановою Верховної ОСОБА_8 України №789ХІІ (78912) від 27 лютого 1991 року та набула чинності для України 27 вересня 1991 року, держава визнає право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батьки або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.
За змістом ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі (ч. 3 ст. 181 СК України).
Відповідно до ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 3-1) наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; 3- --2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; 4) інші обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно до положень ст. 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Частина перша статті 192 СК України передбачає, що розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Згідно з п. 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 року №3 Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справи щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів розмір аліментів, визначений судовим рішенням або за домовленістю між батьками, суд може змінити за позовом платника або одержувача аліментів у зв'язку зі зміною матеріального чи сімейного стану, погіршення чи поліпшення здоров'я когось із них.
Враховуючи зміст ст.ст. 181, 192 СК України, розмір аліментів, визначений рішенням суду, не вважається незмінним. Отже, у зв'язку із значним покращенням матеріального становища платника аліментів матір дитини може подати до суду заяву про збільшення розміру аліментів. Значне погіршення матеріального становища батька може бути підставою для його вимоги про зменшення розміру аліментів.
Відповідно до ст. 183 та ст. 184 СК України за рішенням суду розмір аліментів визначається у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Згідно ст. 8 Закону України Про охорону дитинства кожна дитина має право на рівень життя, достатній для фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку.
Суд вважає, що з урахуванням фактичних обставин справи, враховуючи рівність прав та обов'язків батьків щодо виховання та утримання дітей, матеріальне становище позивача та його сімейний стан, а також враховуючи, що з часу стягнення аліментів змінився майновий і сімейний стан позивача, на його утриманні перебувають співмешканка, з якою він на теперішній час проживає, та їх спільні дві дитини, які також потребують матеріального забезпечення, виходячи з закріплених ч. 9 ст. 7 СК України принципів справедливості, добросовісності та розумності, відповідності моральним засадам суспільства, розмір стягуваних аліментів підлягає зменшенню з ? частини з усіх видів заробітку і доходу, на 1/6 частини всіх видів заробітку (доходу), щомісячно, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і до досягнення дитиною повноліття.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 13, 76-82, 89, 141, 263-265, 280-283, 289 ЦПК України,
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_3, третя особа - Василівський районний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, про зменшення розміру аліментів - задовольнити частково.
Зменшити розмір аліментів, що стягуються з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, реєстраційний номер платників податку НОМЕР_1, який народився в с. Підгірне Василівського району Запорізької області, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_9, на користь ОСОБА_3 на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, з 1/4 частини усіх видів його заробітку (доходу) до 1/6 частини усіх видів його заробітку (доходу), щомісячно, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня набрання рішенням суду законної сили і до досягнення дитиною повноліття.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Запорізької області через Михайлівський районний суд Запорізької області протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення суду. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено в день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Повне судове рішення складено 8 червня 2018 року.
Суддя Михайлівського районного суду
Запорізької області ОСОБА_9
Суд | Михайлівський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 06.06.2018 |
Оприлюднено | 10.06.2018 |
Номер документу | 74553648 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Михайлівський районний суд Запорізької області
Олійник М. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні