Ухвала
від 04.06.2018 по справі 737/501/18
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провадження №2/748/645/18

Єдиний унікальний № 737/501/18

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

04 червня 2018 року

м. Чернігів

Суддя Чернігівського районного суду Чернігівської області Меженнікова С.П., вирішуючи питання про прийняття справи до провадження та перевіривши відповідність позовної заяви ОСОБА_1, ІПН НОМЕР_1, зареєстрованої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1 до Виблівської сільської ради Куликівського району Чернігівської області, код ЄДРПОУ 04413992, місцезнаходження: Чернігівська область, Куликівський район, с. Виблі, вул. Троїцька, буд.67 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач 01.06.2018 року, посилаючись на положення ст.1272 ЦК України, звернулась до Куликівського районного суду Чернігівської області з позовом в якому просить визначити їй додатковий строк для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_2, яка померла 13.06.2017 року.

01.06.2018 року до Чернігівського районного суду Чернігівської області, відповідно до розпорядження в.о. голови Куликівського районного суду Чернігівської області ОСОБА_3 від 01.06.2018 року, надійшли матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до Виблівської сільської ради Куликівського району Чернігівської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, для розгляду як найбільш територіально наближеному суду.

Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог статей 175, 177 ЦПК України.

Відповідно до ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява крім іншого повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові - для фізичних осіб) сторін; зміст позовних вимог; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Згідно вимог ч.5 ст.177 ЦПК України позивач зобов’язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). У разі неможливості подати докази самостійно, клопотання про витребування доказів судом подається разом з позовною заявою з дотриманням вимог ч.2 ст.84 ЦПК України.

Однак в порушення зазначених приписів законодавства в позовній заяві не конкретизовано зміст позовних вимог, оскільки позивач, у відповідності до ч.3 ст.1272 ЦК України, має самостійно визначити додатковий строк, який є достатній для подання нею заяви для прийняття спадщини. Також до позовної заяви не додано інформації зі спадкового реєстру щодо наявності або відсутності заведеної спадкової справи до майна ОСОБА_2, яка померла 11 червня 2017 року у с. Дроздівка, Куликівського району, Чернігівської області.

Крім того, у відповідності з ч.2 ст.2 ЦК України територіальні громади є учасницями цивільних відносин поряд з фізичними, юридичними особами, державою, АРК, іноземними державами та іншими суб'єктами публічного прав.

Статтею 172 ЦК України визначено, що територіальні громади набувають і здійснюють цивільні права та обов'язки через органи місцевого самоврядування у межах

їхньої компетенції, встановленої законом.

       Відповідно до п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30.05.2008 року « Про судову практику у справах про спадкування», відповідачами по даній категорії справ, у разі відсутності спадкоємців, що прийняли спадщину, є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

З огляду на вище викладене відповідачем у справі має бути вказана саме територіальна громада в особі відповідного органу місцевого самоврядування.

Зазначені недоліки потребують виправлення.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст.185, 261 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

       Позовну заяву ОСОБА_1 до Виблівської сільської ради Куликівського району Чернігівської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки в 5-ти денний термін і роз‘яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та їй повернута.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.

Суддя         Меженнікова С.П.

СудЧернігівський районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення04.06.2018
Оприлюднено10.06.2018
Номер документу74567789
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —737/501/18

Рішення від 27.09.2018

Цивільне

Чернігівський районний суд Чернігівської області

Меженнікова С. П.

Ухвала від 31.07.2018

Цивільне

Чернігівський районний суд Чернігівської області

Меженнікова С. П.

Ухвала від 02.07.2018

Цивільне

Чернігівський районний суд Чернігівської області

Меженнікова С. П.

Ухвала від 04.06.2018

Цивільне

Чернігівський районний суд Чернігівської області

Меженнікова С. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні