печерський районний суд міста києва
Справа № 757/26686/18-к
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 травня 2018 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого: ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання сторони кримінального провадження №12017150000000881 від 25.10.2017 року старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_3 про проведення обшуку,-
В С Т А Н О В И В :
31.05.2018 року в провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання сторони кримінального провадження №12017150000000881 від 25.10.2017 року старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_3 , погоджене прокурором у кримінальному провадженні прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення Управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Департаменту нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності Генеральної прокуратури України молодшим радником юстиції ОСОБА_4 про проведення обшуку.
В обґрунтування клопотання слідчий вказує на те, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні№12017150000000881 від 25.10.2017, за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 15, ч.5 ст.191 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що вересні 2017 року службові особи ПАТ «Державна продовольчо-зернова компанія України» за попередньою змовою з службовими особами ТОВ «Айтісвіт Груп», діючи умисно, з метою особистого збагачення, шляхом розтрати майна в особливо великих розмірах, знаходячись на території філії ПАТ «ДПЗКУ» «Миколаївський портовий елеватор» за адресою: м. Миколаїв, вул. 1-А Слобідська, 122 корпус 1 здійснили реєстрації надходження вантажу, а саме: пшениці в кількості 599,96 тон, та на підставі підроблених товарно-транспортних накладних №№26,27,28,34,35,39,40,41 факт надходження зернових в квоту ПАТ «ДПЗКУ», від ТОВ «Айтісвіт Груп».
З матеріалів кримінального провадження вбачається, у ході проведення досудового розслідування встановлено, що до вчинення вказаних кримінальних правопорушень причетні службові особи ТОВ «Трансойл Одеса».
Слідчий вказує, що існує необхідність у проведенні обшуку за місцезнаходженням ТОВ «Трансойл Одеса» за адресою: м. Одеса, вул.Чорноморського Козацтва 115, кабінет 821, з метою відшукання та вилучення речей та документів, які мають доказове значення у кримінальному провадженні.
Відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, місцезнаходження юридичної особи ТОВ «Трансойл Одеса», знаходиться за адресою м. Одеса, вул.Чорноморського Козацтва 115.
Заслухавши пояснення слідчого в обґрунтування заявленого клопотання, вивчивши клопотання та дослідивши долучені до нього документи, приходжу до наступного висновку.
У відповідності до положень ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукування знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Слідчий суддя, заслухавши пояснення слідчого, дійшов висновку, що є достатні підстави вважати, що у вказаному володінні особи, можуть знаходитись відшукувані речі, предмети та документи, які мають значення для досудового розслідування, а також те, що відомості, які містяться у відшукуваних речах, предметах та документах, можуть бути доказами під час судового розгляду.
Разом з тим, клопотання в частині надання дозволу на вилучення «інших предметів та документів» задоволенню не підлягає, оскільки клопотання в цій частині є неконкретизованим, передчасним та у такому випадку слідчого буде наділено широкими повноваженнями на власний розсуд вирішувати походження виявленого майна, що може призвести до їх незаконного вилучення, що є порушенням ст. 6 Конвенції з прав людини (рішення Європейського суду з прав людини від 7 липня 2007 року у справі «Смирнов проти Росії», рішення ЄСПЛ від 15 липня 2003 року у справі «Ернст та інші проти Бельгії»).
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 108, 234, 235, 309 КПК України слідчий суддя,
У Х В А Л И В :
Клопотання сторони кримінального провадження №12017150000000881 від 25.10.2017 року старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_3 про проведення обшуку задовольнити частково.
Надати старшому слідчому в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_3 , слідчим слідчої групита за дорученням слідчого - працівникам Департаменту захисту економіки Національної поліції України, дозвіл на проведення обшуку в за місцезнаходженням ТОВ «ТРАНСОЙЛ ОДЕСА» (код ЄДРОПОУ 41319893)адресою: м. Одеса, вул. Чорноморського Козацтва 115, кабінет 821, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушенняабо майна, яке здобуте у результаті його вчинення і можуть бути доказами під час судового розгляду, зокрема з метою відшукати та вилучити речі та документи, а саме:
-документацію щодо здійснення фінансово - господарських взаємовідносин між ТОВ «Трансойл Одеса» з ТОВ «Айтісвіт Груп» (код ЄДРПОУ 35275581), за період з 01.01.2016 по 31.05.2018: а саме: договорів з додатками та додаткових угод до них, документів які надавались, замовником послуг при укладенні договорів, заявок з графіками перевезень, товарно-транспортних накладних, актів надання транспортних послуг, рахунків на оплату, подорожних листів, довіреностей на отримання вантажу, актів звірок взаємо-розрахунків, листування, товарно-транспортної документації;
- копії документів щодо перебування у трудових відносинах у 2017 році з ТОВ «Трансойл Одеса», водіїв вказаних в підроблених товарно- транспортних накладних (наказів про призначення на посаду, трудові угоди, наказів про звільнення, табелі обліку робочого часу працівників підприємства за вересень 2017 року);
-копії документів стосовно перебування у 2017 році на балансі чи в користуванні вантажних автомобілів, які вказанні в підроблених товарно-транспортних накладних,(списки транспортних засобів, що перебувають на балансі підприємства договори оренди, договори купівлі продажу транспортного засобу, акти-прийму передачі транспортних засобів журнали виїзду автотранспорту).
В решті вимог клопотання відмовити.
Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 31.05.2018 |
Оприлюднено | 22.02.2023 |
Номер документу | 74568519 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Соколов О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні