11.06.2018 Справа № 756/7461/18
Унікальний № 756/7461/18
Справа № 2-о/756/259/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 червня 2018 року Оболонський районний суд м. Києва
у складі головуючого судді Васалатія К.А.
при секретарі Бондаренко Н.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за заявою Київського міського протитуберкульозного диспансеру № 1, заінтересована особа - ОСОБА_1 про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу, -
ВСТАНОВИВ:
У червні 2018 р. заявник - Київський міський протитуберкульозний диспансер № 1 звернувся до суду із даною заявою. Свої вимоги заявник обґрунтовував тим, що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 хворий на туберкульоз та становить загрозу розповсюдження цієї хвороби. Заявник зазначає, що заінтересовану особу необхідно отримати стаціонарне лікування від туберкульозу, проте останній відмовляється від його проходження.
Оскільки заінтересована особа - ОСОБА_1 порушує протиепідемічний режим, що ставить під загрозу зараження туберкульозом інших осіб, з метою запобігання поширенню туберкульозу, заявник просив суд ухвалити рішення, яким примусово госпіталізувати його до Київського міського протитуберкульозного диспансеру № 1 на 3 міс., починаючи з дня фактичної госпіталізації.
У судовому засіданні представник заявника не з'явився.
У відповідності до положень ч. 1 ст. 345 ЦПК України заінтересована особа ОСОБА_1 у судове засідання не викликався, адже за даними протитуберкульозного закладу, останній становить загрозу розповсюдження туберкульозу серед населення.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
У відповідності до п. 12 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про протидію захворюванню на туберкульоз", визначено, що туберкульоз - це соціально небезпечна інфекційна хвороба, що викликається мікобактеріями туберкульозу.
Хворий на заразну форму туберкульозу - хворий на туберкульоз, у мокротинні якого виявляються мікобактерії туберкульозу, який є джерелом інфекції для осіб, які з ним контактують (п. 13 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про протидію захворюванню на туберкульоз").
З матеріалів справи вбачається, що заінтересована особа ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 перебуває на обліку з 2018 р. та хворий на МРТБ (20.03.2018 р.), верхньої долі легень Дестр+, МБТ+, М-, МГ +, Риф, Р1+, (HRES), Р2о Го, кат. 4 (ВДТБ), ког. 1 (2018).
Відповідно до ч. 3 ст. 20 Закону України "Про протидію захворюванню на туберкульоз" на хворих на туберкульоз та інфікованих мікобактеріями туберкульозу покладено обов'язки дотримуватися призначеного їм відповідно до стандарту медичної допомоги режиму лікування; дотримуватися правил внутрішнього розпорядку закладу охорони здоров'я під час стаціонарного чи санаторно-курортного лікування; проходити у встановлені строки обов'язкові медичні огляди та обстеження на туберкульоз, визначені відповідними галузевими стандартами у сфері охорони здоров'я; дотримуватися вимог протиепідемічного режиму.
За приписами ч. 1 ст. 11 Закону України "Про протидію захворюванню на туберкульоз" у разі якщо хворі на заразні форми туберкульозу, у тому числі під час амбулаторного чи стаціонарного лікування, порушують протиепідемічний режим, що ставить під загрозу зараження туберкульозом інших осіб, з метою запобігання поширенню туберкульозу за рішенням суду вони можуть бути примусово госпіталізовані до протитуберкульозних закладів, що мають відповідні відділення (палати) для розміщення таких хворих.
Зважаючи на те, що ОСОБА_1 порушує протиепідемічний режим, що ставить під загрозу зараження туберкульозом інших осіб, з метою запобігання поширенню туберкульозу, тому підлягає примусовій госпіталізації до протитуберкульозного закладу/
За положеннями п. 3 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про протидію захворюванню на туберкульоз" примусова госпіталізація осіб, стосовно яких судом ухвалено відповідне рішення, здійснюється з урахуванням висновку лікаря на строк до 3-х місяців.
Таким чином, суд приходить до висновку про необхідність задоволення заяви Київського міського протитуберкульозного диспансеру № 1, примусово госпіталізувати ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 до Київського міського протитуберкульозного диспансеру № 1 на строк, необхідний для лікування - 3 міс., починаючи з дня фактичної госпіталізації.
У відповідності до норми ст. 346 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення.
На підставі ст. 1, 11, 20, 25 Закону України "Про протидію захворюванню на туберкульоз", керуючись ст. 12, 19, 211, 258, 259, 263, 264, 265, 346, 354-355ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Заяву Київського міського протитуберкульозного диспансеру № 1 про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу - задовольнити.
Примусово госпіталізувати ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, який зареєстрований АДРЕСА_2 що мешкає АДРЕСА_1 до Київського міського протитуберкульозного диспансеру № 1 (м. Київ, вул. Автозаводська 68) на строк 3 міс., починаючи з дня фактичної госпіталізації.
Рішення суду підлягає негайному виконанню.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду м. Києва шляхом подання в 30-денний строк з дня проголошення рішення суду апеляційної скарги.
Суддя К.А Васалатій
Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.06.2018 |
Оприлюднено | 12.06.2018 |
Номер документу | 74597030 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Оболонський районний суд міста Києва
Васалатій К. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні