Ухвала
від 11.05.2018 по справі 760/12049/18
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 760/12049/18

Провадження №2-з/760/126/18

У Х В А Л А

11 травня 2018 року у м. Києві суддя Солом'янського районного суду м. Києва Кізюн Л.І., розглянувши заяву представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про забезпечення позову, -

в с т а н о в и в :

Представник позивача ОСОБА_2 в інтересах позивача ОСОБА_1 04 травня 2018 року звернувся до Солом'янського районного суду м. Києва з позовною заявою до Обслуговуючого Житлово-будівельного Кооперативу Жуляни-1 про захист прав споживачів та визнання недійсним договору про пайову участь в кооперативі.

Ухвалою суду від 11 травня 2018 року зазначену позовну заяву, - залишено без руху.

Разом із позовною заявою представником позивача подано до суду заяву про забезпечення позову, в якій він просить суд:

вжити заходів забезпечення позову шляхом накладення арешту на рахунок Обслуговуючого Житлово-будівельного кооперативу Жуляни-1 № НОМЕР_2, який відкритий в ПАТ КБ Приватбанк (МФО 320649) в межах суми позову 219 400,00 грн. (двісті дев'ятнадцять тисяч чотириста гривень), та у випадку відсутності повністю чи частково вказаної суми - заборонити будь-які видаткові операції по вказаних рахунках до накопичення вказаної суми, за виключенням видаткових операцій щодо сплати заробітної плати та обов'язкових платежів до державного бюджету зі сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), з мод живістю зарахування грошових коштів на рахунки;

зупинити виконання договору про пайову участь у кооперативі № 22/06/66 від 22.06.2017 року, укладеного між ОСОБА_1 (08136, АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер платника податків: НОМЕР_1) та Обслуговуючим Житлово-будівельним кооперативом Жуляни-1 (03169, м. Київ, вул. Добробутна, 7, ЄДРПОУ 40580976) в особі голови ОСОБА_4, до винесення рішення по даній справі.

Частиною 1 ст. 149 ЦПК України передбачено, що суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.

Зміст і форма заяви визначена у статті 151 ЦПК України.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 151 ЦПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити:

1) найменування суду, до якого подається заява;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку та адресу електронної пошти, за наявності;

3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову;

4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності;

5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник;

6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення;

7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

Згідно з ч. 2 ст. 151 ЦПК України, якщо заява про забезпечення позову подається до відкриття провадження у справі, в такій заяві додатково зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) інших осіб, які можуть отримати статус учасника справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, відомі номери засобів зв'язку та адреси електронної пошти.

Реєстраційний номер облікової картки платника податків або паспортні дані інших сторін - фізичних осіб, які не є підприємцями, вказуються у випадку, якщо вони відомі заявнику.

Проаналізувавши зміст та вимоги заяви про забезпечення позову, суд приходить до висновку про її невідповідність вимогам ст. 151 ЦПК України.

Подана представником позивача до відкриття провадження у справі заява про забезпечення позову не містить обґрунтування необхідності застосування зазначених заявником заходів забезпечення позову, пропозицій щодо зустрічного забезпечення , інших відомостей, потрібних для забезпечення позову (з урахуванням вимог до ухвали суду як до виконавчого документа, передбачених ст. 4 Закону України Про виконавче провадження , такими відомостями мають бути повне найменування, адреси, ідентифікаційні коди юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, щодо яких заявником ставляться вимоги про заборону вчинення певних дій).

Подана заява також не містить викладу обставин, якими заявник (позивач) обґрунтовує свої вимоги.

Так, звертаючись до суду із вимогою про накладення арешту на рахунок відповідача, відкритий у ПАТ КБ Приватбанк , заявником не надано підтверджуючих документів, які б слугували належними та допустимими доказами належності цих поточних рахунків відповідачу на час звернення з заявою про забезпечення позову до суду.

Крім того, обраний заявником вид забезпечення позову як зупинення виконання договору не передбачений ст. 151 ЦПК України.

Відповідно до ч. 5 ст. 151 ЦПК України, до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі.

Згідно Закону України Про судовий збір зі змінами і доповненнями, судовий збір за подання до суду заяви про забезпечення позову, яка подана фізичною особою судовий збір сплачується в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 352,40 грн.

Заявником до заяви про забезпечення позову не додано квитанції про сплату судового збору.

За положеннями ч. 9 ст. 153 ЦПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що заява про забезпечення позову не відповідає вимогам ч. 1 ст. 151 ЦПК України, а тому підлягає поверненню заявнику.

Керуючись ст.ст. 151-153, 259-260, 353, 354 ЦПК України, суд -

у х в а л и в :

Заяву представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про забезпечення позову - повернути заявникові.

Роз'яснити заявнику, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення до Апеляційного суду м. Києва через районний суд.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Л.І. Кізюн

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення11.05.2018
Оприлюднено13.06.2018
Номер документу74629889
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —760/12049/18

Ухвала від 09.07.2018

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Кізюн Л. І.

Ухвала від 11.05.2018

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Кізюн Л. І.

Ухвала від 11.05.2018

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Кізюн Л. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні