ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
СУДОВИЙ НАКАЗ
"13" червня 2018 р.м. Одеса Справа № 916/1162/18
Господарський суд Одеської області у складі судді Оборотової О.Ю., розглянувши заяву за вх.№ 1253/18 від 11.06.2018р. Комунального підприємства Міське управління житлово-комунального господарства Чорноморської міської ради Одеської області про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з Релігійної громади Церкви ОСОБА_1 та ОСОБА_2 Богослова Одеської єпархії Української православної церкви
заборгованості за договором про надання послуг з утримання будинків і споруд, та прибудинкових територій №12 від 01.04.2012р.
В С Т А Н О В И В:
Комунальне підприємство Міське управління житлово-комунального господарства Чорноморської міської ради Одеської області про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з Релігійної громади Церкви ОСОБА_1 та ОСОБА_2 Богослова Одеської єпархії Української православної церкви заборгованості за договором про надання послуг з утримання будинків і споруд, та прибудинкових територій №12 від 01.04.2012р. у розмірі 16961,88грн.; пені у розмірі 881,27грн., інфляційних втрат у розмірі 5326,03грн а також про стягнення з громадської молодіжної організації Старт 3% річних у розмірі 1065,11грн., та судових витрат у сумі 176,20грн.
Відповідно до ч.1 ст.154 ГПК України суд розглядає заяву про видачу судового наказу протягом пяти днів з дня її надходження. Розгляд проводиться без судового засідання і повідомлення заявника і боржника.
Згідно з п.7 ст. 155 Господарського процесуального кодексу України, суд повідомляє, що під час розгляду вимог у порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає обґрунтованість заявлених стягувачем вимог по суті.
Однак, не розглядаючи заявлені вимоги по суті суд повинен надати оцінку їх відповідності чинному ГПК України.
За приписами ч. 2 ст. 12 ГПК України наказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо.
Судовий наказ згідно ч. 1 ст. 147 ГПК України є особливою формою судового рішення, яке видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених ст. 148 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 148 ГПК України судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Особа має право звернутися до суду з вимогами, визначеними у частині першій цієї статті, в наказному або спрощеному позовному провадженні на свій вибір.
Грошовим, в силу приписів ст.ст. 524, 533-535, 625 ЦК України, є зобов'язання, виражене в грошових одиницях (національній валюті України чи в грошовому еквіваленті в іноземній валюті) щодо сплати грошей на користь іншої сторони, яка, відповідно, має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Грошовим слід вважати будь-яке зобов'язання, що складається в тому числі з правовідношення, в якому праву кредитора вимагати від боржника виконання певних дій кореспондує обов'язок боржника сплатити гроші на користь кредитора. Зокрема, грошовим зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона зобов'язана оплатити поставлену продукцію, виконану роботу чи надану послугу в грошах, а друга сторона вправі вимагати від першої відповідної оплати, тобто в якому передбачено передачу грошей як предмета договору або сплату їх як ціни договору.
Зобов'язанням на підставі ст. 509 ЦК України є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків (ч. 1 ст. 626 ЦК України).
Порушенням зобов'язання на підставі ст. 610 ЦК України є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
За змістом ч. 2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Відповідно до п. 3.1 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 17.12.2013 № 14 Про деякі питання практики застосування законодавства про відповідальність за порушення грошових зобов'язань інфляційні нарахування на суму боргу, сплата яких передбачена частиною другою статті 625 ЦК України, не є штрафною санкцією, а виступає способом захисту майнового права та інтересу, який полягає у відшкодуванні матеріальних втрат кредитора від знецінення коштів внаслідок інфляційних процесів за весь час прострочення у їх сплаті. Зазначені нарахування здійснюються окремо за кожен період часу, протягом якого діяв відповідний індекс інфляції, а одержані таким чином результати підсумовуються за весь час прострочення виконання грошового зобов'язання.
Таким чином, передбачене законом право кредитора вимагати сплати індексу інфляції та процентів річних є способами захисту його майнового права та інтересу, суть яких полягає у відшкодуванні матеріальних затрат кредитора від знецінення грошових коштів внаслідок інфляційних процесів та отриманні компенсації (плати) від боржника за користування утримуваними ним грошовими коштами, належними до сплати кредитору, а тому безпосередньо пов'язано заборгованістю за договором.
Відповідно до ч. 3 ст. 152 ГПК України у разі, якщо в заяві про видачу судового наказу містяться вимоги, частина з яких не підлягає розгляду в порядку наказного провадження, суд постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу лише в частині цих вимог. У разі якщо заявлені вимоги між собою пов`язані і окремий їх розгляд неможливий, суд відмовляє у видачі судового наказу.
Суд звертає увагу, що вимоги про стягнення 3% річних у розмірі 1065,11грн., та судових витрат у сумі 176,20грн. стосуються саме громадської молодіжної організації Старт , однак будь яких доказів існування договірних зобов'язань з громадською молодіжною організацією Старт в заяві не надано.
На підставі ч. 2 ст. 153 ГПК України відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 3-6 частини першої статті 152 цього Кодексу, унеможливлює повторне звернення з такою самою заявою. Заявник у цьому випадку має право звернутися з тими самими вимогами в позовному порядку.
Відповідно до п. 1, ч. 2 ст. 11, ст.525, ст. 526, ст. 629, ч. 1 ст. 759 , ч. 1 ст. 762 Цивільного кодексу України та ст.ст. 148, 155 Господарського кодексу України заява про видачу судового наказу підлягає частковому задоволенню в частині стягнення заборгованості з Релігійної громади Церкви ОСОБА_1 та ОСОБА_2 Богослова Одеської єпархії Української православної церкви.
Керуючись ст. ст. 11, 509, 525, 526, 759, 762 Цивільного кодексу України, ст. ст. 193, 286 Господарського кодексу України, ст.ст. 147, 148, 150, 154, 155, 159 Господарського процесуального кодексу України,
НАКАЗУЮ:
1. Стягнути з Релігійної громади Церкви ОСОБА_1 та ОСОБА_2 Богослова Одеської єпархії Української православної церкви (вул.Героїв Сталінграду,10, Чорноморськ, Одеська область, 68004, код ЄДРПОУ 36202121) на користь Комунального підприємства Міське управління житлово-комунального господарства Чорноморської міської ради Одеської області (вул.Олександрійська,2-Б, Чорноморськ, Одеська область, 68002, код ЄДРПОУ 03363789) заборгованість за договором про надання послуг з утримання будинків і споруд, та прибудинкових територій №12 від 01.04.2012р. у розмірі розмірі 16961,88грн. та пені у розмірі 881,27грн.
Стягувач: Комунальне підприємство Міське управління житлово-комунального господарства Чорноморської міської ради Одеської області (вул.Олександрійська,2-Б, Чорноморськ, Одеська область, 68002, код ЄДРПОУ 03363789.)
Боржник: Релігійна громада Церкви ОСОБА_1 та ОСОБА_2 Богослова Одеської єпархії Української православної церкви (вул.Героїв Сталінграду,10, Чорноморськ, Одеська область, 68004, код ЄДРПОУ 36202121).
2. Копію судового наказу та копію заяви стягувача про видачу судового наказу разом з доданими до неї документами надіслати боржнику.
3. Судовий наказ після набрання ним законної сили видати стягувачу.
4. Повідомити боржника, що:
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.157 ГПК України боржник має право протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб. Заява про скасування судового наказу подається в суд у письмовій формі.
Згідно з ч.1 ст.159 ГПК України у разі ненадходження до суду заяви від боржника про скасування судового наказу протягом п'яти днів після закінчення строку на її подання судовий наказ набирає законної сили.
Судовий наказ набрав законної сили « ___»
Строк пред'явлення судового наказу до виконання « _____»
Судовий наказ видано стягувачу « ____»
Текст даного судового наказу розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень http://reyestr.court.gov.ua
Суддя О.Ю. Оборотова
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 13.06.2018 |
Оприлюднено | 13.06.2018 |
Номер документу | 74632663 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Оборотова О.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні