Рішення
від 05.06.2018 по справі 399/103/18
ОНУФРІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Cправа № 399/103/18

Провадження № 2 /399/98/18

РІШЕННЯ

Іменем України

05 червня 2018 року сел. Онуфріївка

Онуфріївський районний суд Кіровоградської області у складі головуючого судді Лях М.М., за участю секретаря судового засідання Гриценко Т.М., представника позивача Бідюк Я.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні позовну заяву фермерського господарства Агро Плюс 7 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5, третя особа Попівська сільська рада Онуфріївського району Кіровоградської області та державний реєстратор прав на нерухоме майно Онуфріївської селищної ради Кіровоградської області Момот Михайло Вікторович про визнання права власності на майно,

встановив :

ФГ Агро Плюс 7 звернулося до суду з позовом до відповілачів в якому просили визнати за ними право власності на будівлю складу за адресою: АДРЕСА_2 .

Свій позов мотивує тим, що 20.11.2000 року між співвласниками - власниками майнових паїв, отриманих в результаті паювання майна КСП Зоря та СТОВ Союз був укладений договір про спільне володіння, користування і розпорядження майном, що знаходиться в спільній частковій власності. З метою більш ефективного використання майна, співвласники домовилися передати його на умовах оренди та товарного кредиту СТОВ Союз . 20.11.2000 року складений акт прийому-передачі майна КСП Зоря виділеного в рахунок майновою паю членам КСП Зоря при розпаюванні, які дали згоду передати належне їм майно в оренду СТОВ Союз . Перелік майна зазначався в акті прийому - передачі, серед якого зазначено будівлю складу, що знаходиться на території тракторної бригади № 1 в с. Попівка, вартість якої становить 8120,00 грн.

У зв'язку з припиненням господарської діяльності СТОВ Союз , на підставі витягу з протоколу № 1 від 10.01.2005 року зборів співвласників майна, що знаходиться в оренді СТОВ Союз , було вирішено майно будівлі і споруди актами передати співвласникам, вказавши конкретно в вартості якої будівлі знаходиться пай кожного співвласника згідно з попередньою домовленістю і затвердити на цих зборах. На підставі акту від 10.01.2005 року про прийом - передачу майна, що знаходиться в оренді СТОВ Союз на підставі договору від 20.11.2000 року Про спільне користування та розпорядження майно, що знаходиться в спільній частковій власності та акту прийому-передачі майна від 20.11.2000 року, СТОВ Союз передало будівлю складу, що знаходиться на території тракторної бригади АДРЕСА_2 вартість якої становить 5120,00 грн., наступним співвласникам: ОСОБА_5 - майновий пай 3870,00 грн.; ОСОБА_7 - майновий пай 1820,00 грн.; ОСОБА_2 - майновий пай 2430,00 грн.

Вказаним особам Попівською сільською радою 30 березня 2004 року були видані відповідні свідоцтва на право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майнові сертифікати). 06.05.2011 року між вказаними власниками майнових паїв та ФГ Агро Плюс 7 у простій письмовій формі укладено договори купівлі - продажу майнового паю. При цьому ФГ Агро Плюс 7 повністю виконало умови вказаних договорів, сплативши власникам майнових паїв гроші на продаж майнових паїв. 14.08.2015 року Попівською сільською радою видано свідоцтво про право власності на майновий пай члена КСП (майновий сертифікат) серія НОМЕР_3 ФГ ФГ Агро Плюс 7 в особі керівника Остапця Ігоря Ігоровича. 05.07.2016 ФГ Агро Плюс 7 виготовило технічний паспорт на будівлю складу, за адресою: АДРЕСА_1. Згідно рішення 17 сесії 7 скликання Попівської сільської ради Онуфріївського району Кіровоградської області від 21.12.2017 року № 191 Про присвоєння поштової адреси , присвоєно будівлі складу, розташованої за межами населених пунктів Попівської сільської ради та належить ФГ Агро Плюс 7 адресу: АДРЕСА_2. Відповідні зміни внесені до технічного паспорту будівлі складу 28.12.2017 року. 26.01.2018 року, з метою держаної реєстрації права власності на нежитлове приміщення ФГ Агро Плюс 7 звернулося до державного реєстратора прав на нерухоме майно Момот М.В. Онуфріївської селищної ради Кіровоградської області, однак 31.01.2018 державний реєстратор виніс рішення про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень, мотивуючи тим, що на поданих документах, на свідоцтві про право власності на майновий пай члена сільськогосподарського підприємства відсутня відмітка підприємства правонаступника реорганізованого колективного сільськогосподарського підприємства про виділення майна в натурі, засвідчена підписом керівника такого підприємства та печаткою, також відсутній акт приймання передачі. Однак, СТОВ "Союз" було державну реєстрацію припинено юридичної особи. Таким чином, будучи власником майна, ФГ Агро Плюс 7 фактично не має можливості в повній мірі здійснювати свої права власника, у зв'язку з чим вимушені звернутись до суду з вказаним позовом.

В судовому засіданні представник позивача Бідюк Я.В. позов підтримала та просила задовольнити, а також надала пояснення згідно поданого позову.

Відповідачі ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_3 до суду не з'явилися, подавши заяву в якій позов визнали в повному обсязі, а справу просили розглянути без їх участі.

Представник третьої особи Попівської сільської ради Онуфріївського району Кіровоградської області до суду не з'явилася, однак подала заяву в якій позов визнала, а справу просила розглянути без її участі.

Третя особа державний реєстратор прав на нерухоме майно Онуфріївської селищної ради Кіровоградської області Момот М. В. в судове засідання не з'явився, про день та час слухання справи був повідомлений належним чином.

В силу ч. 4 ст. 206 ЦПК України в разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Згідно з ч. 3 ст. 13 ЦПК України учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.

Як вбачається з правових позицій Верховного Суду України, викладених в Постанові Пленуму Суду № 2 від 12.06.2009 Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції, у разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, і якщо таке визнання не суперечить закону й не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (не відповідача), суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посиланням на визнання позову без зясування і дослідження інших обставин справи.

За вимогами ч. 3 ст. 12 Цивільно-процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Згідно з ч. 1 ст. 13 Цивільно-процесуального кодексу України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно до ч. 1 ст. 76 Цивільно-процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 81 Цивільно-процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Судом встановлено, що відповідач по справі ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_1 померла /а.с. 72-74/, її спадкоємцями є ОСОБА_3 та ОСОБА_4 /а.с. 75/.

Ухвалою Онуфріївського районного суду Кіровоградської області від 05.04.2018 року замінено у даній справі відповідача - ОСОБА_7 на належних відповідачів ОСОБА_3 та ОСОБА_4 /а.с. 81-82.

20.11.2000 року між співвласниками майнових паїв, отриманих в результаті паювання майна КСП Зоря та сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю Союз був укладений договір про спільне володіння, користування і розпорядження майном, що знаходиться в спільній частковій власності. Співвласники домовилися спільно володіти, користуватися і розпоряджатися майном, яке належить їм на праві спільної часткової власності, як одним майновим комплексом у відповідності з цим договором та іншими угодами, укладеними між ними /а.с. 10/.

20.11.2000 року складений акт прийому-передачі майна КСП Зоря виділеного в рахунок майновою паю членам КСП Зоря при розпаюванні, які дали згоду передати належне їм майно в оренду сільськогосподарському товариству з обмеженою відповідальністю Союз за підписами голови КСП Зоря О.П. Гончаренка, головного бухгалтера A.C. Бутенко, Голови ревізійної комісії Ворокіна В.М., директора СТОВ Союз П.І. Остапця. Серед вказаного майна, зокрема, зазначено будівлю складу, що знаходиться території тракторної бригади АДРЕСА_2 вартість якої становить 8120,00 грн. /а.с. 11-13/.

У зв'язку з припиненням господарської діяльності СТОВ Союз , на підставі витягу з протоколу № 1 від 10.01.2005 року зборів співвласників майна, що знаходиться в оренді СТОВ Союз , було вирішено майно будівлі і споруди актами передати співвласникам, вказавши конкретно в вартості якої будівлі знаходиться пай кожного співвласника згідно з попередньою домовленістю і затвердити на цих зборах /а.с. 16/.

На підставі акту від 10.01.2005 року про прийом - передачу майна, що знаходиться в оренді СТОВ Союз на підставі договору від 20.11.2000 року Про спільне користування та розпорядження майно, що знаходиться в спільній частковій власності та Акту прийому-передачі майна від 20.11.2000 року, СТОВ Союз передало будівлю складу, що знаходиться на території тракторної бригади АДРЕСА_2 вартість якої становить 5120,00 грн., наступним співвласникам: ОСОБА_5 - майновий пай 3870,00 грн.; ОСОБА_7 - майновий пай 1820,00 грн.; ОСОБА_2 - майновий пай 2430,00 грн. /а.с. 17/.

ОСОБА_3, ОСОБА_7 ОСОБА_2 Попівською сільською радою 30 березня 2004 року були видані відповідні свідоцтва на право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майнові сертифікати) /а.с. 18, 21, 24/.

Відповідно до п. 8 Порядку та використання майна реорганізованих колективних сільськогосподарських підприємств , затверджених наказом Міністерства аграрної політики України від 14.03.2001 року № 62 (чинного на той час), кожен із співвласників мав право скористатися своїм майновим паєм в один із таких способів:

- об'єднати свій майновий пай з паями інших співвласників;

- отримати майно в натурі у спільну часткову власність та передати його до статутного (пайового) фонду новоствореної юридичної особи, у тому числі до обслуговуючого кооперативу;

- отримати майно в натурі у спільну часткову власність, уклавши договір про спільне володіння, користування і розпорядження майном та передати його в оренду;

- отримати свій майновий пай у натурі індивідуально чи разом із членами своєї сім'ї і використати його на свій розсуд;

- відчужити пай будь-яким способом у встановленому законом порядку.

Таким чином, 06.05.2011 року між вказаними власниками майнових паїв та ФГ Агро Плюс 7 у простій письмовій формі укладено договори купівлі - продажу майнового паю, відповідно до яких власники майнових паїв продали, а ФГ Агро Плюс 7 купило майнові паї колективного сільськогосподарського підприємства Зоря с. Попівка, Онуфріївського району, Кіровоградської області, відповідно до наявних свідоцтв про право власності на майновий пай члена КСП (майновий сертифікат) /а.с. 19, 22, 25/.

ФГ Агро Плюс 7 повністю виконало умови вказаних договорів, сплативши власникам майнових паїв гроші на продаж майнових паїв, що відповідно підтверджуються копіями розписок від 06.05.2011 року /а.с. 27/.

14.08.2015 року Попівською сільською радою видано свідоцтво про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) серія НОМЕР_3 ФГ Агро Плюс 7 в особі керівника Остапця Ігоря Ігоровича на право на пайовий фонд майна КСП Зоря с. Попівка, Онуфріївський район, Кіровоградська область відповідно до договорів купівлі-продажу майнових паїв від 06 травня 2011 року, де зазначено, що загальна вартість майна пайового фонду підприємства ФГ Агро Плюс 7 визначена в розмірі 8 120,00 грн.

05.07.2016 року ФГ Агро Плюс 7 виготовило технічний паспорт ( інвентарний номер 452) на будівлю складу, за адресою: АДРЕСА_1 /а.с. 30-33/.

Згідно рішення сімнадцятої сесії сьомого скликання Попівської сільської ради Онуфріївського району Кіровоградської області від 21.12.2017 року № 191 Про присвоєння поштової адреси , присвоєно будівлі складу, розташованої за межами населених пунктів Попівської сільської ради та належить ФГ Агро Плюс 7 наступну адресу: АДРЕСА_2 /а.с. 29/.

Відповідні зміни внесені до технічного паспорту будівлі складу 28.12.2017 року /а.с. 30/.

26.01.2018 року, з метою держаної реєстрації права власності на нежитлове приміщення, тобто на будівлю складу за адресою: АДРЕСА_2, ФГ Агро Плюс 7 звернулося до державного реєстратора прав на нерухоме майно Момот М.В. Онуфріївської селищної ради Кіровоградської області.

31.01.2018 державний реєстратор прав на нерухоме майно Момот М.В. Онуфріївської селищної ради Кіровоградської області виніс рішення про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень № 39442291, мотивуючи тим, що на поданих документах, на свідоцтві про право власності на майновий пай члена сільськогосподарського підприємства відсутня відмітка підприємства правонаступника реорганізованого колективного сільськогосподарського підприємства про виділення майна в натурі, засвідчена підписом керівника такого підприємства та печаткою, також відсутній акт приймання передачі /а.с. 34/.

Судом також встановлено, що СТОВ Союз код ЄДРПОУ 30282201 згідно інформації, що міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, було припинено, дата та номер запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи, підстава для його внесення: Дата запису: 04.10.2005, Номер завісу: 14381110002000064 /36-43/.

Згідно зі ст. 55 Конституції України права та свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожна особа має право в порядку, встановленому законом, звернутися за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ст. 41 Конституції України право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом, а відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Згідно ч. 2 ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства. Відповідно до ч. 1 ст. 16 ЦК України кожна особа наділена правом звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Пунктом 8 Порядку розподілу та використання майна реорганізованих колективних сільськогосподарських підприємств, затвердженим наказом Міністерства аграрної політики України № 62 від 14 березня 2001 року та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 04 квітня 2001 року за № 305/5496, (який був чинний на момент виникнення спірних відносин), встановлено, що кожен із співвласників має право скористатися своїм майновим паєм в один із таких способів, зокрема, отримати свій майновий пай у натурі індивідуально чи разом із членами своєї сім'ї і використати його на свій розсуд: відчужити пай будь-яким способом в установленому законом порядку.

Пунктом 9 Порядку визначено, що виділення із складу пайового фонду майна у натурі окремим власникам чи групам власників за їх бажанням у процесі вирішення майнових питань здійснюється підприємством-правонаступником (користувачем) на підставі рішення зборів співвласників.

Пункт 15 Порядку визначає, що при виділенні майна у натурі групі співвласників, які уклали договір про спільне володіння, користування і розпорядження майном, співвласники передають підприємству-правонаступнику (користувачу) один примірник цього договору і копію рішення зборів співвласників про виділення майна в натурі.

Підприємство-правонаступник (користувач) одночасно з підписанням акта приймання - передавання майна робить відмітки про виділення майна в натурі у спільну часткову власність у Свідоцтвах цієї групи співвласників, що засвідчені підписом керівника підприємства та печаткою.

Свідоцтва з відмітками про виділення майна в натурі у спільну часткову власність, акт приймання-передавання майна та договір про спільне володіння, користування і розпорядження майном, що знаходиться у спільній частковій власності, можуть бути підставою для оформлення співвласниками прав власності на зазначене майно в установленому порядку.

Як вбачається із копій свідоцтв про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства відповідачів, на них містяться відмітки СТОВ Союз про виділення будівлі складу відповідно: ОСОБА_5 - на суму 3870,00 грн.; ОСОБА_7 - на суму 1820,00 грн.; ОСОБА_2 - на суму 2430, 00 грн.

Отже, визначення конкретного майна (будівлі складу, що знаходиться на території тракторної бригади АДРЕСА_2), групі власників майнових паїв - ОСОБА_2, ОСОБА_7, ОСОБА_3 було здійснене у передбаченому на той час чинним законодавством порядку.

У відповідності п. 8 Порядку, відповідачі скориставшись своїм правом щодо відчуження паїв. 06.05.2011 року продали свої майнові паї, в межах визначеного конкретного майна ФГ Агро Плюс 7 на підставі договорів купівлі - продажу майнового паю.

Відповідно до Листа Міністерства Аграрної політики України від 20.04.2005 р. № 37-17-2/5492 роз'яснено, що при викупі майнових паїв договори купівлі-продажу укладаються з кожним власником цих паїв і підписуються сторонами договору особисто або довіреною особою, повноваження якої посвідчуються нотаріально. Договір купівлі-продажу майнового паю не потребує обов'язкового нотаріального посвідчення.

Перехід права власності на пай визначається п.13 постанови Кабінету Міністрів України №177 від 28 лютого 2001 року (далі - Постанова) де зазначено, що у разі набуття у власність майнового паю (його частини) на підставі угоди міни, дарування та інших цивільно-правових угод, а також спадкування видається нове свідоцтво. Право власності на предмет договору у покупця виникає з моменту одержання в установленому порядку Свідоцтва про право власності на майновий пай.

У пункті 14 даної Постанови вказано, що Свідоцтво видається сільською, селищною або міською радою згідно із списком осіб, які мають право на майновий пай підприємства. Для отримання нового свідоцтва у разі набуття у власність майнового паю (його частини) на підставі угоди міни, дарування та інших цивільно-правових угод, а також спадкування до сільської, селищної або міської ради подаються посвідчені в установленому порядку копія відповідної цивільно - правової угоди або копія свідоцтва про право на спадщину, попереднє свідоцтво про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства. Після отримання зазначених документів сільська, селищна або міська рада вносить відповідні зміни до списку осіб, які мають право на майновий пай підприємства, та анулює попереднє свідоцтво, про що робиться запис у книзі обліку свідоцтв про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства.

Факт оформлення свідоцтва засвідчується гербовою печаткою та підписом голови відповідної ради.

У відповідності до п.13 листа Міністерства аграрної політики України N 37-25-3-11/3923 від 05.05.2001 Щодо порядку видачі, обліку та погашення Свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) , при переході права власності на майновий пай, яке здійснено на підставі свідоцтва, орган місцевого самоврядування, який видав та зареєстрував його, видає нове свідоцтво новому власнику, реєструє нове свідоцтво у Книзі обліку, робить відповідний запис у списку осіб, які мають право на майновий пай. Старе Свідоцтво долучаться до справи.

Таким чином, 14.08.2015 року Попівською сільською радою правомірно та в межах наданих повноважень у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України № 177 від 28 лютого 2001 року, видано свідоцтво про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) серія КД № 203147 ФГ Агро Плюс 7 на право на пайовий Фонд майна КСП Зоря с. Попівка, Онуфріївський район. Кіровоградська область відповідно до договорів купівлі-продажу майнових паїв від 06.05.2011, де зазначено, що загальна вартість майна пайового фонду підприємства ФГ Агро Плюс 7 визначена в розмірі 8120,00 грн.

Таким чином, ФГ Агро Плюс 7 набуло майно у порядку, не забороненому законом в результаті укладення договорів купівлі-продажу майнових паїв з їх власниками, умови яких сторони виконали повністю.

При зверненні ФГ Агро Плюс 7 до державного реєстратора з метою держаної реєстрації права власності на нежитлове приміщення, їм було відмовлено у державній реєстрації прав та їх обтяжень у зв'язку з тим, що на поданих документах, на свідоцтві про право власності на майновий пай члена сільськогосподарського підприємства відсутня відмітка підприємства правонаступника реорганізованого колективного сільськогосподарського підприємства про виділення майна в натурі, засвідчена підписом керівника такого підприємства та печаткою, також відсутній акт приймання передачі.

Згідно статті 182 Цивільного кодексу України, вимог Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень , право власності та інші речові право власності та інші речові права на нерухомі речі, обтяження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.

Згідно п. 51 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 р. № 1127 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2016 р. № 553), для державної реєстрації права власності у зв'язку із виділенням нерухомого майна в натурі власникам майнових паїв членів колективних сільськогосподарських підприємств подаються:

1) свідоцтво про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) з відміткою підприємства правонаступника реорганізованого колективного сільськогосподарського підприємства про виділення майна в натурі, засвідченою підписом керівника такого п підприємства та печаткою;

2) акт приймання-передачі нерухомого майна.

Отже, оскільки СТОВ "Союз" припинило свою діяльність це позбавляє можливості виконати вимоги, щодо відмітки підприємства правонаступника реорганізованого КСП про виділення майна в натурі, засвідченого підписом керівника такого підприємства та печаткою.

В свою чергу, на підставі акту від 10.01.2005 року про прийом - передачу майна, що знаходиться в оренді СТОВ Союз на підставі договору від 20.11.2000 року Про спільне користування та розпорядження майно, що знаходиться в спільній частковій власності та акту прийому-передачі майна від 20.11.2000 року, СТОВ Союз передало будівлю складу, що знаходиться на території тракторної бригади АДРЕСА_2 вартість якої становить 8120,00 грн., вказаним співвласникам.

Статтею 656 ЦК України встановлено, що предметом договору купівлі-продажу можуть бути майнові права. До договору купівлі-продажу майнових прав застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не випливає із змісту або характеру цих прав.

Статтею 316 ЦК України встановлено, що правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб. Підстави набуття права власності передбачені в ст. 328 ЦК України, частина перша якої визначає, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Статтею 10 ЦПК України визначено, що Суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

За ст. 6 Європейської конвенції з прав людини визнається право людини на доступ до правосуддя, а за ст.13 - на ефективний спосіб захисту прав, і це означає, що особа має право пред'явити в суді таку вимогу на захист цивільного права, яка відповідає змісту порушеного права та характеру правопорушення.

Так, у рішенні від 30.11.2004 року у справі Case of Oneryildis v. Turkey (справа відкрита за заявою NQ 48939/99 та розглянута Великою палатою) Європейський суд визнав, що поняття майно охоплює не лише річ, яка реально існує (матеріальна складова), але також стосується засобів праводомагання (юридична складова), включаючи право вимоги, відповідно до якого особа може стверджувати, що вона має принаймні законне сподівання стосовно ефективного здійснення права власності.

Відповідно до ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути визнання права.

Згідно п.1 ст. 22 Закону України Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень , документи, що подаються для державної реєстрації прав, повинні відповідати вимогам, встановленим цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Позивачу було рекомендовано звернутися до суду з метою вирішення питання про визнання права власності на нерухоме майно шляхом подачі відповідної позовної заяви.

Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст 27 Закону України Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень државна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться на підставі: рішення суду, що набрало законної сили, щодо права власності та інших речових прав на нерухоме майно.

За даних обставин суд приходить до висновку, що права позивача є доведеним, а тому позовні вимоги підлягають до задоволення.

Керуючись ст.ст. 1-18, 76-81, 209-241, 259, 263-265, 268, 354, 355 ЦПК України,суд

вирішив:

Позов фермерського господарства Агро Плюс 7 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5, третя особа Попівська сільська рада Онуфріївського району Кіровоградської області та державний реєстратор прав на нерухоме майно Онуфріївської селищної ради Кіровоградської області Момот Михайло Вікторович, про визнання права власності на майно задовольнити.

Визнати за фермерстким господарством Агро Плюс 7 , код ЄДРПОУ 36956075, право власності на будівлю складу за адресою: АДРЕСА_2

Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Кіровоградської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Оскільки в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину судового рішення, зазначений строк на оскарження обчислюється з дня складання повного тексту судового рішення, яке складено 12.06.2018 року.

Суддя М.М. Лях

СудОнуфріївський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення05.06.2018
Оприлюднено14.06.2018
Номер документу74648237
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —399/103/18

Рішення від 05.06.2018

Цивільне

Онуфріївський районний суд Кіровоградської області

Лях М. М.

Рішення від 05.06.2018

Цивільне

Онуфріївський районний суд Кіровоградської області

Лях М. М.

Ухвала від 15.05.2018

Цивільне

Онуфріївський районний суд Кіровоградської області

Лях М. М.

Ухвала від 05.04.2018

Цивільне

Онуфріївський районний суд Кіровоградської області

Лях М. М.

Ухвала від 05.03.2018

Цивільне

Онуфріївський районний суд Кіровоградської області

Лях М. М.

Ухвала від 19.02.2018

Цивільне

Онуфріївський районний суд Кіровоградської області

Лях М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні