Справа 127/13175/18
Провадження 1-кс/127/6724/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 червня 2018 року м. Вінниця
Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання старшого слідчого з ОВС Слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Вінницькій області підполковника податкової міліції ОСОБА_2 , про проведення судової експертизи матеріалів речовин та виробів у кримінальному провадженні № 32018020000000049 від 25.05.2018, яке доручити експертам Вінницького НДЕКЦ МВС України, за адресою: м. Вінниця, вул. В. Порика, 8, за відсутності фіксації судового розгляду технічними засобами, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий ОСОБА_2 звернулася до Вінницького міського суду Вінницької області з клопотанням, яке погоджене з прокурором про проведення судової експертизи матеріалів речовин та виробів у кримінальному провадженні № 32018020000000049 від 25.05.2018, яке доручити експертам Вінницького НДЕКЦ МВС України, за адресою: м. Вінниця, вул. В. Порика, 8.
Клопотання мотивовано тим, що у провадження слідчого перебувають матеріали досудового розслідування відомості про яке внесено до ЄРДР за № 32018020000000049 від 25.05.2018, в ході розслідування якого виникла необхідність у проведенні експертизи.
Під час судового розгляду з матеріалів клопотання встановлено, що 23.05.2018 в пункт пропуску "Могилів-Подільський Отач" митного поста "Дністер" в напрямку «в`їзд на територію України», згідно МД UA100000/2018/833170, прибув транспортний засіб марки Renault Magnum д.н.з. НОМЕР_1 з н/причіпом д.н.з. НОМЕР_2 з вантажем «Антифризні препарати та готові рідкі протиобліднювальні суміші: концентрат протиобліднювальної рідини, призначений для заливання в бачок омивача транспортного засобу, розфасований в ПЕТ пляшки по 5л, призначений для роздрібної торгівлі без перепакування в кількості 4 480 шт. Склад згідно сертифікатів якості відправника/виробника: партія №1 (4480 шт.), об`ємна доля етилового спирту (ректифікованого технічного) 95,85% ГОСТ 3639, Виробник, відправник: SRL"ECOCHIM-GRUP". Країна виробництва: Республіка Молдова (04053, г. Отачь, ул. Войтович, 21), отримувач ТОВ "Квадра Компані" (ЄДРПОУ 41648935, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 37/41, офіс 9).
Досудовим розслідуванням встановлено, що SRL «ECOCHIM-GRUP» виробляє спирт та спиртовий концентрат, але на виконання угоди з ТОВ "Квадра Компані" здійснює змішування спирту з хімічними речовинами і постачає на адресу українського підприємства.
Враховуючи вищевикладене, існують підстави вважати наявність ризиків ввезення на митну територію України спирту етилового під виглядом товарів прикриття і після випуску такого товару у вільний обіг проводиться його очистка та подальша реалізація на внутрішньому ринку як підакцизних товарів без сплати податків. Крім цього, якість виготовленої подібним способом підакцизної продукції може нанести непоправної шкоди здоров`ю та життю громадян.
З метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, 25.05.2018 проведено обшук транспортного засобу марки Renault Magnum д.н.з. НОМЕР_1 з н/причіпом марки LAMBERET LVFS3F д.н.з. НОМЕР_2 , в якому виявлено та вилучено ПЕТ пляшки в кількості 4478 шт. ємністю по 5 л, заповнені рідиною блідоблакитного кольору з характерним запахом спирту, з яких відібрано зразки для подальшого експертного дослідження.
На даний час з метою повного, всебічного досудового розслідування виникла необхідність в проведенні судової експертизи матеріалів, речовин і виробів вище вказаних вилучених рідин для з`ясування наступних питань:
Що являє собою надана на дослідження рідина?
Чи є надана рідина спиртовмісною, якщо так, яка об`ємна доля етилового спирту у рідині, до якого виду вона належать і яка її міцність?
Чи відповідає рідина вимогам діючого ДСТУ 4256:2003 «Горілки та горілки особливі. Технічні умови» та/або ДСТУ 4221:2003 «Спирт етиловий ректифікований. Технічні умови», іншим діючим вимогам ДСТУ в залежності від виду рідини?
Які інші речовини входять до складу наданої на експертизу рідини?
Чи можливо з наданої рідини виготовити (отримати) шляхом очистки спирт етиловий або міцні алкогольні напої, які відповідали б вимогам діючих на території України ДСТУ?
Враховуючи те, що для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання в галузі судової експертизи матеріалів, речовин та виробів, керуючись ст. ст. 40,110, 242, 243, 244 КПК України, тому слідчий просив суд клопотання задовольнити.
Слідчий в судове засідання не з`явився, завчасно подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність.
Перевіривши матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах в їх сукупності, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Відповідно дост.242КПК України,експертиза проводитьсяекспертною установою,експертом абоекспертами,за дорученнямслідчого суддічи суду,наданим заклопотанням стороникримінального провадженняабо,якщо дляз`ясування обставин,що маютьзначення длякримінального провадження,необхідні спеціальнізнання.Не допускаєтьсяпроведення експертизидля з`ясуванняпитань права. Слідчий або прокурор зобов`язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи щодо:
1) встановлення причин смерті;
2) встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень;
3) визначення психічного стану підозрюваного за наявності відомостей, які викликають сумнів щодо його осудності, обмеженої осудності;
4) встановлення віку особи, якщо це необхідно для вирішення питання про можливість притягнення її до кримінальної відповідальності, а іншим способом неможливо отримати ці відомості;
5) встановлення статевої зрілості потерпілої особи в кримінальних провадженнях щодо злочинів, передбачених статтею 155Кримінального кодексу України.
6) визначення розміру матеріальних збитків, шкоди немайнового характеру, шкоди довкіллю, заподіяної кримінальним правопорушенням.
Примусове залучення особи для проведення медичної або психіатричної експертизи здійснюється за ухвалою слідчого судді, суду.
Відповідно дост.244КПК України,у разіякщо дляз`ясування обставин,що маютьзначення длякримінального провадження,необхідні спеціальнізнання,сторони кримінальногопровадження маютьправо звернутисяз клопотаннямпро проведенняекспертизи дослідчого судді. У клопотанні зазначаються:
1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання;
2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;
3) виклад обставин, якими обґрунтовуються доводи клопотання;
4) вид експертного дослідження, що необхідно провести, та перелік запитань, які необхідно поставити перед експертом.
До клопотання також додаються копії матеріалів, якими обґрунтовуються доводи клопотання.
Клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, не пізніше п`яти днів із дня його надходження до суду. Особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов`язковою.
Слідчий суддя, встановивши, що клопотання подано без додержання вимог частини другої цієї статті, повертає його особі, яка його подала, про що постановляє ухвалу.
Під час розгляду клопотання слідчий суддя має право за клопотанням учасників розгляду або за власною ініціативою заслухати будь-якого свідка чи дослідити будь-які матеріали, що мають значення для вирішення клопотання.
Слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.
Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.
До ухвали слідчого судді про доручення проведення експертизи включаються запитання, поставлені експертові особою, яка звернулася з відповідним клопотанням. Слідчий суддя має право не включити до ухвали запитання, поставлені особою, яка звернулася з відповідним клопотанням, якщо відповіді на них не стосуються кримінального провадження або не мають значення для судового розгляду, обґрунтувавши таке рішення в ухвалі.
При задоволенні клопотання про залучення експерта слідчий суддя у разі необхідності має право за клопотанням особи, яка звернулася з клопотанням про залучення експерта, вирішити питання про отримання зразків для експертизи відповідно до положеньстатті 245цього Кодексу.
Висновок експерта, залученого слідчим суддею, надається особі, за клопотанням якої він був залучений.
З огляду на вищенаведене, враховуючи дослідженні матеріали клопотання слідчого та матеріали кримінального провадження в їх сукупності, слідчий суддя дійшов висновку, що слідчим доведено, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідно залучення експерта, а тому клопотання слідчого підлягає задоволенню для подальшого об`єктивного досудового розслідування кримінального провадження.
На підставі наведеного, керуючись ст. 242 244, 309 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого з ОВС Слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Вінницькій області підполковника податкової міліції ОСОБА_2 задовольнити.
Доручити проведення судової експертизи матеріалів речовин та виробів у кримінальному провадженні № 32018020000000049 від 25.05.2018, експертам Вінницького НДЕКЦ МВС України, за адресою: м. Вінниця, вул. В. Порика, 8.
На вирішення експертизи експертам поставити наступні запитання:
- Що являє собою надана на дослідження рідина?
- Чи є надана рідина спиртовмісною, якщо так, яка об`ємна доля етилового спирту у рідині, до якого виду вона належать і яка її міцність?
- Чи відповідає рідина вимогам діючого ДСТУ 4256:2003 «Горілки та горілки особливі. Технічні умови» та/або ДСТУ 4221:2003 «Спирт етиловий ректифікований. Технічні умови», іншим діючим вимогам ДСТУ в залежності від виду рідини?
- Які інші речовини входять до складу наданої на експертизу рідини?
- Чи можливо з наданої рідини виготовити (отримати) шляхом очистки спирт етиловий або міцні алкогольні напої, які відповідали б вимогам діючих на території України ДСТУ?
Відповідно до п. 3 ч. 5 ст. 69 КПК України, експерту дозволяється проводити повне або часткове знищення об`єкта або змінити його властивість, у разі якщо це регламентується методиками проведення відповідного дослідження.
Для проведення експертизи експертам надати: 1 (одну) ПЕТ пляшку ємністю 5 л, заповнену рідиною блідоблакитного кольору з характерним запахом спирту, яка поміщена до поліетиленового пакету сірого кольору, який належним чином упакований та опечатаний.
Висновок експерта, залученого слідчим суддею, надається особі, за клопотанням якої він був залучений.
Ухвала слідчого судді є остаточною та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 13.06.2018 |
Оприлюднено | 23.02.2023 |
Номер документу | 74665292 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Ковбаса Ю. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні