РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 червня 2018 року м. Кремінна
Справа № 414/620/18
Провадження № 2/414/225/2018
Суд Кремінського району Луганської області
у складі: головуючого Костроба Ю. Ю.
секретаря судового засідання Міщенко О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Кремінна справу за правилами загального позовного провадження за позовною заявою ОСОБА_1 до Кремінської міської ради про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини.
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з позовною заявою в якій пояснила, що 03 червня 2014 року померла її мати ОСОБА_2. Після її смерті відкрилась спадщина до складу якої належать кошти на рахунках в ПАТ Укрсоцбанк . 16 травня 2017року вона звернулася до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини після смерті матері, але нотаріус своїм листом відмовив у вчиненні нотаріальної дії, у зв'язку з тим, що позивачем пропущений строк для прийняття спадщини. Тому позивач прохає суд визнати причину пропуску строку звернення до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини визнати поважною та визначити додатковий строк для звернення з заявою до нотаріуса про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 протягом шести місяців.
Позивач та представник позивача у судове засідання не з'явилися, звернулися з заявами про розгляд справи за їх відсутності, позовні вимоги підтримали. Представник відповідача у судове засідання не з'явився, але звернувся до суду з заявою про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги визнав.
Відповідно до ч.2ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання усіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно копії свідоцтва про народження (а.с.14) позивач є рідною донькою ОСОБА_2.
Згідно копії свідоцтва про смерть (а.с.13) ОСОБА_2 померла 03.06.2014 року.
Згідно листа ПАТ Укрсоцбанк (а.с.17) на ім'я ОСОБА_2 в ПАТ Укрсоцбанк відкрито поточні та депозитний рахунок.
Згідно листа нотаріуса (а.с.18) позивачу відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, оскільки ним пропущений строк для прийняття спадщини.
На думку суду позивачем був пропущений строк звернення до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини з поважної причини, оскільки ОСОБА_2 померла на непідконтрольній Україні території, а позивач не мав можливості своєчасно звернутися до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини.
Згідно ст..1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Відповідно до ст..1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Якщо виникнення у особи права на спадкування залежить від неприйняття спадщини або відмови від її прийняття іншими спадкоємцями, строк для прийняття нею спадщини встановлюється у три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття.
Згідно ст. 1272 ч.3 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Абзацами 1, 2, 3, 4 п.24 Постанови Верховного Суду України від 30 травня 2008року № 7 Про судову практику у справах про спадкування встановлено, що особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК. Зазначене положення застосовується до спадкоємців, в яких право на спадкування виникло з набранням чинності зазначеним Кодексом. Суди відкривають провадження в такій справі у разі відсутності письмової згоди спадкоємців, які прийняли спадщину (частина друга статті 1272 ЦК), а також за відсутності інших спадкоємців, які могли б дати письмову згоду на подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини. Відповідачами у такій справі є спадкоємці, які прийняли спадщину. При відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
Згідно ч.3 п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 2 від 12 червня 2009року Про застосування норм цивільно-процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції ., у разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, і якщо таке визнання не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (не відповідача), суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посиланням на визнання позову без з'ясування і дослідження інших обставин справи.
Таким чином суд вважає, що позивачем був пропущений строк звернення до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини з поважної причини, та вважає за необхідне визначити позивачу додатковий строк для звернення з заявою до нотаріуса про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 терміном шість місяців.
На підставі рішення суду про визначення додаткового строку для прийняття спадщини спадкоємець повинен у визначений судом строк звернутися до нотаріальної контори та подати відповідну заяву, після чого він буде вважатися таким, що прийняв спадщину.
Керуючись ст.ст.1268,126,1270,1272 ЦК України, ст.ст. 4,10,12,13,81, 258,259,263,,264,265,272,352,354,355 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Кремінської міської ради про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити.
Визначити громадянину України ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1, додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини за законом після смерті громадянина України ОСОБА_2 померлої 03 червня 2014 року терміном 6 місяців з дня набрання судовим рішенням законної сили.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права,свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
У відповідності до п. п. 15.5 Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Кремінський районний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя Ю.Ю. Костроба
Суд | Кремінський районний суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 14.06.2018 |
Оприлюднено | 15.06.2018 |
Номер документу | 74671568 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кремінський районний суд Луганської області
Костроба Ю. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні