Справа № 541/965/18
Провадження №2/541/652/2018
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
08 червня 2018 року Миргородський міськрайонний суд Полтавської області в складі:
головуючого - судді Сидоренка Ю.В.,
з участю секретаря судового засідання - Олешко Н.А.,
розглянувши у підготовчому засіданні в місті Миргороді цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Територіальної громади села Зубівки в особі Зубівської сільської ради Миргородського району про визнання права власності в порядку спадкування,
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Територіальної громади села Зубівки в особі Зубівської сільської ради Миргородського району Полтавської області про визнання права власності на спадкове майно, а саме земельну ділянку площею 3,1800 га з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Зубівської сільської ради Миргородського району Полтавської області, з кадастровим номером НОМЕР_2, в порядку спадкування після смерті ОСОБА_2. В позові посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_3 року помер ОСОБА_2, після смерті якого залишилося спадкове майно у вигляді земельної ділянки площею 3,18 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Зубівської сільської ради Миргородського району Полтавської області з кадастровим номером НОМЕР_2, яка належала спадкодавцю на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_3 від 28 липня 2005 року. Позивач є спадкоємцем за заповітом, прийняла спадщину, але не може отримати свідоцтво про право на спадщину на вказану земельну ділянку у зв'язку з відсутністю оригіналу державного акту на цю земельну ділянку, тому нотаріус відмовив позивачу у видачі свідоцтва про право на спадщину і вона звернулася до суду з вказаним позовом.
Позивач та його представник ОСОБА_3, що діє на підставі відповідної довіреності (а.с.15), в підготовче засідання не з'явилися, до суду подали заяви про розгляд справи у їх відсутності і підтримання своїх позовних вимог (а.с. 41, 42).
Відповідач - Зубівська сільська рада Миргородського району, в підготовче засідання свого представника не направила, до суду подала заяву, в якій заперечень проти позовних вимог ОСОБА_1 не висловила, справу просила розглянути у відсутність її представника, проти визнання права власності в порядку спадкування не заперечувала (а.с. 40).
Згідно з ч.1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до ч.4 ст.200 ЦПК України ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206, 207 цього Кодексу.
Згідно з ч.4 ст.206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Встановлено, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року, що підтверджується копією свідоцтва про смерть (а.с. 7). За життя ОСОБА_2 на праві власності належала земельна ділянка площею 3,18 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташована на території Зубівської сільської ради Миргородського району, на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_4 від 27 липня 2005 року (а.с.5), що підтверджується витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку (а.с.9-11). Позивач ОСОБА_1, яка є спадкоємцем ОСОБА_2 за заповітом (а.с. 6) і прийняла спадщину відповідно до ст.1269 ЦК України, що підтверджується копією спадкової справи (а.с. 24-37), не змогла юридично оформити її на себе, оскільки приватний нотаріус Миргородського районного нотаріального округу Карбан Є.О. відмовив позивачу у видачі свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку після померлого ОСОБА_2 у зв'язку з відсутністю правовстановлюючого документу на зазначене спадкове майно (а.с.13).
Відповідно до ст.ст. 1216, 1217 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків(спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до іншої особи (спадкоємця). Спадкування здійснюється за заповітом або законом. Згідно ч.1 ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Згідно п.1 ч. 2 ст. 16 ЦК України одним із способів захисту цивільних прав та інтересів може бути визнання права.
Оскільки відсутність правовстановлюючого документу перешкоджає позивачу оформити право власності на спадкове майно в позасудовому порядку, а визнання позову не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд вважає можливим ухвалити рішення про задоволення позову.
Задовольняючи позовні вимоги позивача, суд виходить із засад диспозитивності цивільного судочинства відповідно до вимог ч.1 ст. 13 ЦПК Україниі не вирішує питання про розподіл судових витрат згідно з ст. 141 ЦПК України..
Керуючись ст.ст. 16, 392, 1216, 1217, 1225, 1268, 1269 ЦК України, ст.ст. 4, 11-13, 76-83, 128, 258-259, 263-265, 268, 352, 354 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Задовольнити повністю позов ОСОБА_1, що проживає в АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1, до Територіальної громади села Зубівки в особі Зубівської сільської ради Миргородського району Полтавської області, що знаходиться в с.Зубівка Миргородського району Полтавської області, вул. Миру, 2, код ЄДРПОУ 24832642 про визнання права власності в порядку спадкування.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, в порядку спадкування за заповітом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_3 року ОСОБА_2, право власності на земельну ділянку з кадастровим номером НОМЕР_2 площею 3,1800га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Зубівської сільської ради Миргородського району, яка належала померлому ОСОБА_2 на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_4 від 28 липня 2005 року, зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за НОМЕР_5.
Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення через Миргородський міськрайонний суд Полтавської області до Апеляційного суду Полтавської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя: Ю. В. Сидоренко
Суд | Миргородський міськрайонний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 08.06.2018 |
Оприлюднено | 18.06.2018 |
Номер документу | 74713190 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
Сидоренко Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні