Ухвала
від 18.06.2018 по справі 922/1585/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан ОСОБА_1, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-21-42, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

про відмову в прийнятті

"18" червня 2018 р.Справа № 922/1585/18

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Погорелової О.В

розглянувши матеріали

позовної заяви Кегичівської селищної ради, смт. Кегичівка до ФОП ОСОБА_2, с. Кегичівка про визнання додаткової угоди укладеною,

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Кегичівська селищна рада, звернувся до господарського суду Харківської області з позовом до ФОП ОСОБА_2, відповідач, в якому просить суд визнати з 13.07.2017 укладеною додаткову угоду у редакції, що наведена у прохальній частині позовної заяви. В обґрунтування позову, позивач вказує на те, що як йому стало відомо, 13.07.2017 ФОП ОСОБА_2 та ОСОБА_1 уклали договір купівлі-продажу нерухомого майна, відповідно до якого відповідачка набула право приватної власності на офісні приміщення, які раніше належали ОСОБА_1 та знаходяться на земельній ділянці загальною площею 1171 кв.м., кадастровий номер 6323155100:06:002:0020, яка знаходиться в оренді ОСОБА_1 на підставі договору оренди землі від 20.11.2015. 22.11.2017 позивач звернувся до відповідача з листом №916/02-23, до якого були надані три примірника додаткової угоди від 22.11.2017 про зміни до договору оренди землі від 20.11.2015, з приводу підписання договору про зміни до договору оренди в частині заміни орендаря земельної ділянки з ОСОБА_1 на чинного власника нерухомості - ОСОБА_2 Проте, як вказує позивач, станом на день подання позову до суду, вказаний лист залишений відповідачем без відповіді, додаткова угода не укладена, зміни до договору оренди землі не внесено, що й стало підставою звернення позивача до суду з вказаним позовом.

Дослідивши позовну заяву та додані до неї матеріали, проаналізувавши приписи чинного законодавства України, суд дійшов висновку про відмову у відкритті провадження у справі, виходячи з наступного.

За змістом ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Юрисдикція господарських суддів визначена статтею 20 ГПК України.

Згідно приписів статті 20 ГПК України господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв'язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема: справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні правочинів у господарській діяльності, крім правочинів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем, а також у спорах щодо правочинів, укладених для забезпечення виконання зобов'язання, сторонами якого є юридичні особи та (або) фізичні особи - підприємці.

Відповідно до статті 45 ГПК України, сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу. Позивачами є особи, які подали позов або в інтересах яких подано позов про захист порушеного, невизнаного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу. Відповідачами є особи, яким пред'явлено позовну вимогу.

Згідно зі статтею 4 ГПК України право на звернення до господарського суду в установленому цим Кодексом порядку гарантується. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи у господарському суді, до юрисдикції якого вона віднесена законом.

Юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

До господарського суду у справах, віднесених законом до його юрисдикції, мають право звертатися також особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Отже, господарські суди розглядають справи в порядку позовного провадження, якщо склад учасників спору відповідає положенням ст. 4 ГПК України, а правовідносини, щодо яких виник спір, мають господарський характер.

Відповідно до ч. 2 ст. 55 ГК України суб'єктами господарювання є:

1) господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку;

2) громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці.

До матеріалів позовної заяви позивачем додана Інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухому майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна №126819779 від 08.06.2018, відповідно до якої право власності на нерухоме майно - будівля, офісні приміщення, загальною площею 126,5 кв.м., за адресою Харківська область, Кегичівський район, смт. Кегичівка, вул. Калинова, 47, зареєстровано за ОСОБА_2, на підставі договору купівлі-продажу від 13.07.2017, як за фізичною особою.

Крім того, у тексті додаткової угоди, яку позивач просить суд визнати укладеною, орендарем визначена - ОСОБА_2, як фізична особа.

Отже, викладене дає підстави суду дійти висновку, що спірні правовідносини виникли між позивачем та ОСОБА_2, як фізичною особою.

Таким чином, даний спір не підлягає розгляду в господарських судах України, а позивачу для вирішення спору необхідно звернутись до суду загальної юрисдикції.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 175 ГПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду за правилами господарського судочинства.

Відповідно до ч. ч. 3, 4 ст. 175 ГПК України, про відмову у відкритті провадження у справі постановляється ухвала не пізніше п'яти днів з дня надходження заяви. Така ухвала надсилається заявникові не пізніше наступного дня після її постановлення в порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу. До ухвали про відмову у відкритті провадження у справі, що надсилається заявникові, додаються позовні матеріали. Копія позовної заяви залишається в суді.

Згідно пункту 3 частини 1 статті 7 Закону України "Про судовий збір" в разі відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду.

Таким чином, для повернення сплаченого судового збору позивачу необхідно подати до суду відповідне клопотання.

Керуючись 20, 22, 30, 175, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України,

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом Кегичівської селищної ради до ОСОБА_2 про визнання додаткової угоди укладеною.

Надіслати заявнику - Кегичівський селищній раді ухвалу суду разом з позовними матеріалами, у т.ч. платіжне доручення №5 від 08.06.2018 про сплату судового збору у розмірі 1762,00 грн.

Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 235 ГПК України та може бути оскаржена до Харківського апеляційного господарського суду, через господарський суд Харківської області (п. 17.5 Перехідних положень ГПК України).

Ухвала підписана 18 червня 2018 року.

Суддя ОСОБА_3

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення18.06.2018
Оприлюднено18.06.2018
Номер документу74720307
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/1585/18

Ухвала від 27.06.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Погорелова О.В.

Ухвала від 18.06.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Погорелова О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні