г Інгулецький районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області
Справа № 2-а-344/11
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 лютого 2011 року Інгулецький районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді - Вікторович Н.Ю.
при секретарі- Сальниковій О.С.
розглянув у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду у м. Кривому Розі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Інгулецькому районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області про проведення перерахунку та виплати державної та додаткової пенсії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом, просить визнати неправомірними дії з неперерахування і виплати пенсії згідно ст.50, ч.4 ст.54, ст.56 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи , зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії за інвалідністю як учаснику ліквідації наслідків ЧАЕС у відповідності із Законом України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи щодо підвищення пенсії в залежності від розміру прожиткового мінімуму по третій групі інвалідності в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком і додаткової пенсії в розмірі 75 % мінімальної пенсії за віком з 01.09.2010 року в зв'язку зі змінами розміру мінімальної пенсії за віком згідно чинного законодавства (основної та додаткової).А також зобов'язати УПФ здійснити перерахунок пенсії збільшивши пенсію на 1% заробітку за кожний рік роботи понад встановлений 20-річний стаж з 01.09.2010 року Заявлені вимоги обгрунтовує тим, що є інвалідом 2 групи внаслідок захворювання, пов'язаного з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС. Згідно ст.ст. 50-54 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи має право на пенсію по інвалідності в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та додаткову пенсію за шкоду заподіяну здоров'ю у розмірі 75 % мінімальної пенсії за віком, однак, отримує значно менший розмір - керуються постановами Кабінету Міністрів. В обгрунтування позовних вимог посилається на Конституцію України і Закон України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи .
Позивач у судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи повідомлений належним чином.
Представник відповідача Управління пенсійного фонду України в Інгулецькому районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області в судове засідання не з'явився, до суду надав заяву про розгляд справи у його відсутності, письмові заперечення на позовну заяву. Судом постановлена ухвала розглядати справу без участі представника відповідача.
Дослідив письмові докази, суд вважає встановленими такі обставини.
Позивач є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії і йому встановлена 2 група інвалідності (а.с.7).
Відповідно до ст.50 Конституції України кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.
При вирішенні даного спору суд керується принципами здійснення правосуддя в адміністративних судах, що визначені в ст.ст.7-14 КАС України.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зокрема, соціальний захист потерпілого населення, визначені Законом України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи .
Розділ 8 даного Закону передбачає правила призначення та виплати пенсій і компенсацій особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4.
Стаття 49 цього розділу визначає пенсії особам, віднесеним до вказаних категорій у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.
Статтею 54 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи визначені підстави та умови призначення державних пенсій особам, віднесеним до 1 категорії та у зв'язку з втратою годувальника. Зазначені норми розповсюджуються на позивача як віднесеного до категорії 1. Частина 4 ст. 54 цього Закону передбачає, що в усіх випадках розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими по 2 групі - восьми мінімальних пенсій за віком.
Стаття 50 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи передбачає, що особам, віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у відповідних розмірах, зокрема, інвалідам 2 групи - 75 % мінімальної пенсії за віком.
Виплата зазначеної пенсії відповідно до ст. 53 даного Закону здійснюється повністю незалежно від заробітку, пенсії чи іншого доходу.
Частина 2 ст. 56 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" не містить обмежень щодо її застосування відносно осіб, яким призначено державну пенсію по інвалідності, що настала внаслідок захворювання, пов'язаного з Чорнобильською катастрофою.
Згідно ч. 2 ст. 152 Конституції України, ч. 2 ст. 19, ч. 3 ст. 22 Конституції України, норми якої є нормами прямої дії, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. При цьому при прийняті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
У відповідності до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідачем не надано суду доказів та не доведено правомірності свого рішення щодо виплати позивачу пенсії з 01.09.2010 року, відповідно до постанов Кабінету Міністрів України, а не відповідно до Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи , тому позовні вимоги підлягають задоволенню.
Суд також взяв до уваги, що згідно п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" до категорії І (постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи) належать: інваліди з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, хворі внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу. Інших осіб, які не мають відповідного захворювання, Закон до потерпілих категорії І не відносить. З наведеного слідує, що є підстави для підвищення пенсії за понаднормовий страховий стаж для постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії І (інваліда, захворювання якого настало внаслідок Чорнобильської катастрофи). Тому, є підстави для задоволення позовних вимог про збільшення розміру пенсії позивачу згідно ч. 2 ст. 56 "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
При вирішенні питання розподілу судових витрат, суд виходить із приписів ч.1 ст.94 КАС України.
Керуючись ст. ст. 8, 22, 46, 64, ч. 2 ст. 152 Конституції України, ст. ст. 3, 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни", ст. ст. 94, 100, 104, 159-163, 167 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Інгулецькому районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області про проведення перерахунку та виплати державної та додаткової пенсії задовольнити.
Визнати протиправними дії УПФ України в Інгулецькому районі м. Кривого Рогу стосовно відмови ОСОБА_1 про переведення і перерахунок державної та додаткової пенсії з 01 вересня 2010 року у розмірі передбаченому ст.ст. 50 п.4, 54, 56 Закону України Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи .
Зобов'язати УПФ України в Інгулецькому районі м. Кривого Рогу перевести і здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплатити державну пенсію і додаткову пенсію, відповідно до вимог, ст.ст. 50 п.4, 54, 56 Закону України Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи з 01 вересня 2010 року виходячи із мінімальної пенсії за віком, встановленої відповідно до Закону України, Про державний бюджет України на 2010 рік із врахуванням виплачених сум.
Судовий збір у розмірі 03 (три) гривні 40 копійок стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1.
Постанову може бути оскаржено до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Інгулецький районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною 4 ст.167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя
Суд | Інгулецький районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2011 |
Оприлюднено | 19.06.2018 |
Номер документу | 74725051 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Інгулецький районний суд м.Кривого Рогу
Вікторович Н. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні