Справа № 638/8490/18
Провадження № 1-кс/638/2388/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 червня 2018 року Дзержинський районний суд міста Харкова у складі:
Слідчого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2
розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого СВ Шевченківського ВП ГУНП в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 про проведення судової експертизи та залучення експерта в рамках досудового розслідування по кримінальному провадженню №12018220480002273 від 12.06.2018, за ознаками кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч.1 ст.185 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СВ Шевченківського ВП ГУНП в Харківській області лейтенант поліції ОСОБА_3 звернулась до суду із клопотанням про проведення судової експертизи та залучення експерта.
З клопотання вбачається, що в провадженні СВ Шевченківського ВП ГУНП в Харківській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018220480002273 від 13 червня 2018 року, за ознаками кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч.1 ст.185 КК України.
З матеріалів досудового розслідування вбачається, що 08.06.2018 року невстановлена особа, перебуваючи у приміщенні супермаркету «Маркетплюс», який розташований у м. Харкові, по вул. Шекспіра, 7, вчинила крадіжку товару.
Під час досудового розслідування встановлено, що предметом вчиненої крадіжки є дві пачки кави Jacobs Monarch, розчинна, об`ємом по 250 г та вартістю, згідно накладної №621217, по 201 грн. 06 коп. кожна.
В ході досудового розслідування виникла необхідність встановлення розміру матеріальної шкоди, спричинено злочином, що неможливо здійснити без наявних спеціальних знань в області товарознавства та призначення відповідної судової експертизи.
Суд, дослідивши надані матеріали, приходить до висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.1, 2 ст. 91 КПК України, у кримінальному провадженні підлягають доказуванню подія кримінального правопорушення, винуватість обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, форма вини, мовити і мета вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ст.242 КПК України: експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.
Слідчий або прокурор зобов`язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи щодо:1) встановлення причин смерті; 2) встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень; 3) визначення психічного стану підозрюваного за наявності відомостей, які викликають сумнів щодо його осудності, обмеженої осудності; 4) встановлення віку особи, якщо це необхідно для вирішення питання про можливість притягнення її до кримінальної відповідальності, а іншим способом неможливо отримати ці відомості; 5) встановлення статевої зрілості потерпілої особи в кримінальних провадженнях щодо злочинів, передбачених статтею 155 Кримінального кодексу України. 6) визначення розміру матеріальних збитків, шкоди немайнового характеру, шкоди довкіллю, заподіяної кримінальним правопорушенням.
Відповідно до ст.243 КПК України, експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.
Відповідно до ч.1 ст.244 КПК України, у разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.
Відповідно до ч.3 ст.244 КПК України, клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, не пізніше п`яти днів із дня його надходження до суду.
Відповідно до п.19 ч.1 ст.3 КПК України, сторони кримінального провадження - з боку обвинувачення: слідчий, керівник органу досудового розслідування, прокурор, а також потерпілий, його представник та законний представник у випадках, установлених цим Кодексом; з боку захисту: підозрюваний, обвинувачений (підсудний), засуджений, виправданий, особа, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру або вирішувалося питання про їх застосування, їхні захисники та законні представники.
Відповідно до глави 3 параграфу 2 та ст.40 КПК України, слідчий органу досудового розслідування є стороною обвинувачення, тобто є стороною кримінального провадження та має право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.
Згідно з частиною 6статті 244 Кримінального процесуальногокодексу України слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.
Фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється (ч. 4 ст. 107 КПК України).
Враховуючи викладене, беручи до уваги те, що для з`ясування обставин, що мають істотне значення для кримінального провадження необхідні спеціальні знання, суд приходить до висновку щодо обґрунтованості заявленого клопотання та наявності підстав для його задоволення.
Керуючись вимогами ст.ст. 242-244 КПК України, слідчий суддя,
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого СВ Шевченківського ВП ГУНП в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 по кримінальному провадженню №12018220480002273 від 12.06.2018 року про проведення судової експертизи та залучення експерта, задовольнити частково.
Призначити за кримінальним провадженням №12018220480002273 від 12.06.2018 року судово-товарознавчу експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:
-Яка вартість викраденого майна на момент скоєння кримінального правопорушення, тобто станом на 08.06.2018 року, а саме: двох пачок кави Jacobs Monarch, розчинна, об`ємом по 250 г.
В решті клопотання відмовити.
Надати експерту матеріали кримінального провадження за вимогою.
Проведення експертизи доручити експертам з експертною спеціалізацією «товарознавство» Харківського науково дослідного інституту судових експертиз ім. Засл. проф. M.С. Бокаріуса, розташованого за адресою: вул. Золочівська, 8а,м. Харків.
Копію ухвали для виконання направити до Харківського науково дослідного інституту судових експертиз ім. Засл. проф. M.С. Бокаріуса, розташованого за адресою: вул. Золочівська, 8а, м. Харків.
Висновок експертизи оформити українською мовою.
Висновок експерта надати до СВ Шевченківського ВП ГУНП в Харківській області та/або видати уповноваженій особі СВ Шевченківського ВП ГУНП в Харківській області.
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385КК України за завідомо неправдивий висновок експерта, відмову експерта без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків у суді, під час провадження досудового розслідування.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 14.06.2018 |
Оприлюднено | 22.02.2023 |
Номер документу | 74773317 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Шишкін О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні