Ухвала
від 15.06.2018 по справі 711/4896/18
ПРИДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

Придніпровський районний суд м.Черкаси

Справа № 7 11/4896/18

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 червня 2018 року м. Черкаси

Слідчий суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 ,

при секретарі судових засідань ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси клопотання старшого слідчого в ОВС СУ Головного управління національної поліції України в Черкаській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором відділу прокуратури Черкаської області ОСОБА_4 , що внесене у кримінальному провадженні № 120182500000000061, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15.03.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, -

В С Т А Н О В И В:

Старший слідчий в ОВС СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді Придніпровського районного суду м. Черкаси з клопотанням, за погодженням прокурором відділу прокуратури Черкаської області ОСОБА_4 , що внесене у кримінальному провадженні № 120182500000000061, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15.03.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів.

В обґрунтування клопотання зазначено, що досудовим розслідуванням встановлено, що, в порушення вказаних вище законодавчих норм, передбачених для промислового вилову риби, посадові особи суб`єктів господарської діяльності, які на території Черкаської області займаються промисловим виловом риби, а саме: ПП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ПП « ОСОБА_5 », а також ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на території якого фактично здійснюють свою діяльність ПП « ОСОБА_6 », ПП « ОСОБА_7 », ПП « ОСОБА_8 », ПП « ОСОБА_9 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », які здійснюють незаконний вилов риби на території Кременчуцького водосховища під час нерестової заборони, а також з перевищенням квот на добування водних біоресурсів, приховуючи в обліковій документації фактичні обсяги виловленої риби, чим завдають державному бюджету України значні збитки.

В ході проведення досудового розслідування виникла необхідність в дослідженні, в тому числі і під час проведення відповідних експертиз, установчих, реєстраційних, дозвільних, договірних та бухгалтерських документів, що підтверджують законність вилучення та/або придбання водних біоресурсів суб`єктами підприємницької діяльності ПП « ОСОБА_6 », ПП « ОСОБА_7 », ПП « ОСОБА_8 », ПП « ОСОБА_9 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ПП « ОСОБА_10 », ПП « ОСОБА_5 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », асаме:статуту підприємств, реєстраційних документів (свідоцтво про державну реєстрацію, довідка про внесення до ЄДРПОУ, довідка про взяття на облік платника податку, довідка або витяг з ЄДР, тощо); штатний розклад; наказів на призначення на посади та функціональні обов`язки (посадові інструкції): директора, головного бухгалтера, осіб, відповідальних за випуск плавзасобів та рибалок на воду, осіб, відповідальних за здачу/прийняття, зважування та зберігання виловленої риби; договори про повну матеріальну відповідальність; дозвіл на спеціальне використання водних біоресурсів, наказу Мінагрополітики про розподіл лімітів водних біоресурсів, ліцензія на промисловий вилов риби, квоти на вилов риби, журналів обліку вилучених водних живих ресурсів (промислові журнали) та додатки до них, промислові квитки та талони, посвідчення рибалок, журнали з обліку прийнятих та реалізованих водних живих ресурсів, квитанції про здачу/прийняття живих біоресурсів, документи, підтверджуючі маркування мітками встановленого зразка знаряддя лову з метою визначення їхньої належності, документи, підтверджуючі реєстрацію плавзасобів, документи, відповідно яких плавзасоби та рибалок випускають на воду, договори купівлі-продажу риби (з додатками, додатковими угодами, специфікаціями, тощо); документів фінансово-господарської звітності щодо виконання зазначених вище договорів (накладні, товарно-транспортну накладні, акти приймання-передачі товарно-матеріальних цінностей; податкові накладні, платіжні доручення, рахунки-фактури, акти звірки взаєморозрахунків, виписки з бухгалтерських програм по роботі с контрагентами, банківські виписки, тощо).

Слідчий в судове засідання не з`явився, проте надав суду заяву, в якій просив провести судовий розгляд за його відсутності та задовольнити його клопотання на підставі обґрунтування, викладеного у ньому та з урахуванням доказів доданих до нього.

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України з метою недопущення зміни або знищення речей та документів, що містять інформацію доступ до якої є предметом клопотання слідчого, судове засідання проводиться без виклику особи, у володінні якої знаходиться така інформація.

Згідно із нормами ч. 1 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, враховуючи те, що для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту і неможливості отримання необхідних відомостей в інший спосіб, а також те, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана в клопотанні інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно з ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою у володінні, якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити з їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно із п.п. 1, 2. ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Згідно з ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей, документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей та документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Аналіз доданих до клопотання слідчого документів свідчить, що є достатньо даних, які свідчать про те, що було вчинене кримінальне правопорушення, яке за обставинами його вчинення відноситься до категорії тяжких злочинів.

Відомості, що містяться в документах, до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, можуть бути використані в якості доказів та мають суттєве значення для встановлення обставин події кримінального правопорушення, оскільки можуть підтвердити або спростувати такі обставини та на підставі цих відомостей можливо встановлення осіб, причетних до його вчинення, що неможливо довести іншим способом. За таких обставин потреби досудового розслідування виправдовують необхідність тимчасового доступу до вказаних в клопотанні рече та документів, а тому клопотання підлягає задоволенню.

На підставі вище викладеного, керуючись ст.ст. 3, 107, 159, 163-165, 309, 372 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

Клопотання старшого слідчого в ОВС СУ Головного управління національної поліції України в Черкаській області ОСОБА_3 - задовольнити.

Надати дозвіл слідчому в ОВС СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , або за дорученням слідчого, в порядку ст. 41 КПК України, оперативним працівникам Управління СБ України в Черкаській області на тимчасовий доступ до реєстраційних, договірних, бухгалтерських, облікових, фінансових документів за 2018 рік та водних біоресурсів, які знаходяться в ПП « ОСОБА_9 » (код юр. особи НОМЕР_1 ), що за адресою: АДРЕСА_1 та дозволити тимчасове вилучення (виїмку) зазначених документів.

Зобов`язати відповідальну особу ПП « ОСОБА_9 » надати старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , або за дорученням слідчого, в порядку ст. 41 КПК України, оперативним працівникам Управляння СБ України в Черкаській області, наступні документи:

в копіях:статуту підприємства, реєстраційних документів(свідоцтвопро державнуреєстрацію,довідка провнесення доЄДРПОУ,довідка провзяття наоблік платникаподатку,довідка абовитяг зЄДР,тощо);штатний розклад;наказів напризначення напосади тафункціональні обов`язки(посадовіінструкції):директора,головного бухгалтера,осіб,відповідальних завипуск плавзасобівта рибалокна воду,осіб,відповідальних заздачу/прийняття,зважування тазберігання виловленоїриби;договори проповну матеріальнувідповідальність;дозвіл наспеціальне використанняводних біоресурсів, наказу Мінагрополітики про розподіл лімітів водних біоресурсів, ліцензія на промисловий вилов риби, квоти на вилов риби, посвідчення рибалок, документи, підтверджуючі маркування мітками встановленого зразка знаряддя лову з метою визначення їхньої належності, документи, підтверджуючі реєстрацію плавзасобів,

в оригіналах:журналів обліку вилучених водних живих ресурсів (промисловіжурнали)та додаткидо них,промислові квиткита талони,журнали зобліку прийнятих та реалізованих водних живих ресурсів,квитанції проздачу/прийняттяживих біоресурсів,документи,відповідно якихплавзасоби тарибалок випускаютьна воду,договори купівлі-продажу риби(здодатками,додатковими угодами,специфікаціями,тощо);документів фінансово-господарськоїзвітності щодовиконання зазначенихвище договорів(накладні,товарно-транспортнунакладні,акти приймання-передачітоварно-матеріальнихцінностей;податкові накладні,платіжні доручення,рахунки-фактури,акти звіркивзаєморозрахунків,виписки збухгалтерських програмпо роботіс контрагентами,банківські виписки,тощо),а такожнадати доступ до водних біоресурсів, які зберігаються на підприємстві, з можливістю ознайомитися з ними, зважити та оглянути.

Копію ухвали надати слідчому, в провадженні якого знаходиться справа для виконання та вручення її відповідальній особі, на яку покладено обов`язок по її виконанню, роз`яснивши їй, що в разі невиконання ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів будуть застосовані положення ст. 166 КПК України.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала не оскаржується та підлягає до виконання протягом одного місяця з дня її постановлення.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудПридніпровський районний суд м.Черкас
Дата ухвалення рішення15.06.2018
Оприлюднено22.02.2023
Номер документу74774758
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —711/4896/18

Ухвала від 20.07.2018

Кримінальне

Апеляційний суд Черкаської області

Соломка І. А.

Ухвала від 20.07.2018

Кримінальне

Апеляційний суд Черкаської області

Соломка І. А.

Ухвала від 15.06.2018

Кримінальне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Позарецька С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні