ОБОЛОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

08.06.2018 Справа № 756/7457/18

№ 756/7457/18

№ 1-кс/756/1474/18

У Х В А Л А

Іменем України

08 червня 2018 року м. Київ

Слідчий суддя Оболонського районного суду м. Києва Шестаковська Л.П., вивчивши скаргу адвоката Богомазова Павла Сергійовича, який діє в інтересах політичної партії Рух нових сил Михайла Саакашвілі , на бездіяльність слідчого Оболонського УП ГУНП в м. Києві, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань,

в с т а н о в и в:

08 червня 2018 року до Оболонського районного суду м. Києва надійшла скарга адвоката Богомазова Павла Сергійовича, який діє в інтересах політичної партії Рух нових сил Михайла Саакашвілі , на бездіяльність слідчого Оболонського УП ГУНП в м. Києві, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Скарга вмотивована тим, що 13.03.2018 року від політичної партії Рух нових сил Михайла Саакашвілі до Оболонського УП ГУНП в місті Києві подано заяву про кримінальне правопорушення та порушення кримінального провадження через можливі протиправні дії під час збору підписів на підтримку рішення про створення політичної партії Грузинської партії України (нинішня назва Блок Міхеіла Саакашвілі , код ЄДРПОУ 40272226).

Лист про відмову у внесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР, викладених у заяві партії було надіслано від Оболонського УП ГУНП в місті Києві 05.06.2018 року, а тому на думку адвоката Богомазова П.С., строк на оскарження бездіяльності начальника Оболонського УП ГУНП в місті Києві розпочався 05.06.2018 року та закінчується 16.06.2018 року.

У зв'язку з вищевикладеним, адвокат Богомазов П.С. просить зобов'язати уповноважену особу Оболонського управління поліції Головного управління національної поліції в місті Києві внести відомості викладені у заяві політичної партії Рух нових сил Михайла Саакашвілі щодо можливих протиправних дій під час збору підписів на підтримку рішення про створення політичної партії Грузинської партії України (нинішня назва Блок Міхеіла Саакашвілі , код ЄДРПОУ 40272226) до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати досудове розслідування про що проінформувати заявника.

Вивчивши скаргу та додані до неї матеріали, слідчим суддею встановлено наступне.

Порядок оскарження рішень, дій, бездіяльності слідчого, прокурора під час досудового розслідування чітко визначено та регламентовано Главою 26 Кримінального процесуального кодексу України. Частиною 1 ст. 303 КПК України передбачено, які рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора підлягають оскарженню під час досудового провадження.

Так, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України на досудовому провадженні може бути оскаржено бездіяльність слідчого, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

Проте, згідно з ч. 1 ст. 304 КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені ч. 1 ст. 303 КПК України, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту вчинення бездіяльності.

Відповідно до ч. 1 ст. 214 КПК України слідчий невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Частиною 2 ст. 115 КПК України передбачено, що при обчисленні строку годинами строк закінчується в останню хвилину останньої години.

Частиною 3 ст. 115 КПК України передбачено, що при обчисленні строку днями строк закінчується о двадцять четвертій годині останнього дня строку. Відповідно до частини 5 цієї ж статті при обчисленні строків днями не береться до уваги той день, від якого починається строк.

Як вбачається зі скарги адвокат Богомазов П.С. вказав, що 13.03.2018 року від політичної партії Рух нових сил Михайла Саакашвілі до Оболонського УП ГУНП в місті Києві подано заяву про кримінальне правопорушення, однак з долученої копії висновку Оболонського УП ГУНП у м. Києві видно, що заява була зареєстрована 16.04.2018 року за вх. № 4201 та в подальшому перереєстрована в ЖЄО № 31104 від 16.05.2018 року.

З вищевикладеного слідчий суддя дійшов до висновку, що адвокат Богомазов П.С., який діє в інтересах політичної партії Рух нових сил Михайла Саакашвілі ,звернувся зі скаргою на бездіяльність слідчого Оболонського УП ГУНП в м. Києві, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення саме щодо заяви, яка була зареєстрована в Оболонському УП ГУНП у м. Києві від 16.04.2018 року за вх. № 4201 та в подальшому перереєстрована в ЖЄО № 31104 від 16.05.2018 року, оскільки жодних інших даних щодо подання політичною партією Рух нових сил Михайла Саакашвілі чи іншими особами в її інтересах будь-яких інших заяв про злочин ні в скарзі, ні в долучених матеріалах немає.

Відтак, у даному випадку, не пізніше 17.05.2018 року уповноважена особа Оболонського УП ГУНП в м. Києві зобов'язана була внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Крім того, десятиденний строк, передбачений частиною 1 ст. 304 КПК України, протягом якого можливо було подати скаргу на бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР після отримання заяви про кримінальне правопорушення, почав обчислюватися з 18.05.2018 року та закінчився о двадцять четвертій годині 28.05.2018 року.

Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 304 КПК України скарга повертається, якщо подана після закінчення строку, передбаченого частиною першою цієї статті, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або слідчий суддя за заявою особи не знайде підстав для його поновлення.

Адвокат Богомазов П.С., звертаючись до Оболонського районного суду з даною скаргою, не порушував питання про поновлення строку для подання скарги.

У зв'язку з викладеним, слідчий суддя вважає за необхідне скаргу повернути відповідно до приписів п. 3 ч. 2 ст. 304 КПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 303 ч. 1 п. 1, 304 ч. 1, ч. 2 п. 3, 115 ч.ч. 1, 3, 5, 395 КПК України, слідчий суддя

у х в а л и в :

Скаргу адвоката Богомазова Павла Сергійовича, який діє в інтересах політичної партії Рух нових сил Михайла Саакашвілі , на бездіяльність слідчого Оболонського УП ГУ НП в м. Києві, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, повернути особі, яка її подала.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п'яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції, а особою, яка не була присутня при її постановленні, - протягом цього ж часу з моменту отримання копії ухвали слідчого судді.

Слідчий суддя Л.П.Шестаковська

Дата ухвалення рішення 08.06.2018
Оприлюднено 20.06.2018

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 756/7457/18

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону