ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ

м. Київ

19.06.2018Справа № 910/7718/18

Суддя Господарського суду міста Києва Гулевець О.В., розглянувши

позовну заяву Дочірнього підприємства "УКРАВТОГАЗ" Національної акціонерної компанії "НАФТОГАЗ УКРАЇНИ" (03134, м. Київ, вул. ГРИГОРОВИЧА-БАРСЬКОГО, будинок 2, ідентифікаційний код 36265925)

до Асоціації "ОСОБА_1 ДЛЯ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ УКРАЇНИ" (01001, м. Київ, вулиця ХРЕЩАТИК, будинок 6, ідентифікаційний код 41697102)

про визнання негативної інформації недостовірною, відшкодування моральної шкоди та зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

Дочірнє підприємство "УКРАВТОГАЗ" Національної акціонерної компанії "НАФТОГАЗ УКРАЇНИ" звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Асоціації "ОСОБА_1 ДЛЯ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ УКРАЇНИ" в якому просить суд:

Визнати недостовірною та такою, що принижує ділову репутацію ДП "УКРАВТОГАЗ" (код ЄДРПОУ 36265925) негативну інформацію, поширену Асоціацією "ОСОБА_1 ДЛЯ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ УКРАЇНИ" (код ЄДРПОУ 41697102) на своїй сторінці у Інтернет-ресурсі Facebook, а саме наступну інформацію: "Так выглядит маркетингово-демпинговые действия государственной компании ДП НАК "Нефтегаз Украины" "Укравтогаз... Возникает вопрос, а кто покроет убытки? Конечно же суперприбыльный НАК "Нефтегаз Украины".

Зобов'язати спростувати недостовірну негативну інформацію, поширену Асоціацією "ОСОБА_1 ДЛЯ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ УКРАЇНИ" (код ЄДРПОУ 41697102) на своїй сторінці у Інтернет-ресурсі Facebook, а саме наступну інформацію стосовно ДП "УКРАВТОГАЗ" (код ЄДРПОУ 36265925): "Так выглядит маркетингово-демпинговые действия государственной компании ДП НАК "Нефтегаз У крины" "Укравтогаз... Возникает вопрос, а кто покроет убытки? Конечно же суперприбыльный НАК "Нефтегаз Украины", шляхом публікації резолютивної частини рішення суду у цій справі на сторінці Асоціації "ОСОБА_1 ДЛЯ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ УКРАЇНИ" у Інтернет-ресурсі Facebook не пізніше 10 календарних днів з дати набрання судовим рішенням у цій справі законної сили. Спростування повинне містити посилання на рішення суду, дату його винесення, а також мати заголовок наступного змісту: "Спростування негативної недостовірної інформації стосовно ДП "УКРВАТОГA3" (код ЄДРПОУ 36265925)". Текст спростування повинен бути розміщений таким самим шрифтом, що і спростовувана інформація. Спростування повинне бути розміщене не менше одного календарного місяця.

Стягнути з Асоціації "ОСОБА_1 ДЛЯ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ УКРАЇНИ" (код ЄДРПОУ 41697102) на користь ДП "УКРАВТОГАЗ" (код ЄДРПОУ 36265925) грошові кошти у сумі 115000,00 грн. в якості відшкодування моральної шкоди, завданої недостовірною негативною інформацією, розміщеною Асоціацією "ОСОБА_1 ДЛЯ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ УКРАЇНИ" (код ЄДРПОУ 41697102) на своїй сторінці у Інтернет-ресурсі Facebook.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідачем на своїй сторінці у Інтернет-ресурсі Facebook, була розміщена інформації стосовно ДП "УКРАВТОГАЗ". Позивач стверджує, що дана інформація є недостовірною та принижує ділову репутацію позивача, у зв'язку із чим підлягає спростуванню у відповідності до чинного законодавства.

Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду, відкриття провадження у справі.

Частиною 1 статті 12 Господарського процесуального кодексу України визначено, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження та позовного провадження (загального або спрощеного).

У відповідності до ч. 3 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Приймаючи до уваги характер спірних правовідносин та предмет доказування, справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.

Керуючись ст. ст. 12, 176, 234, 247 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Призначити підготовче засідання у справі на 16.07.18 о 16:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44-В (корпус "Б"), зал № 7 .

3. Встановити відповідачу строк протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали для надання суду:

- відзиву на позов, складений з урахуванням вимог ст. 165 ГПК України, з викладенням мотивів повного або часткового відхилення вимог позивача з посиланням на чинне законодавство та докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення, якщо такі докази не надані позивачем;

- доказів направлення відзиву позивачу.

4. Попередити відповідача про те, що у разі ненадання відзиву на позов, справа згідно з ч. 9 ст. 165, ч. 2 ст. 178 ГПК України буде розглянута за наявними в ній матеріалами.

5. Позивачу надати суду для огляду оригінали доданих до позову документів.

6. Викликати у підготовче засідання представників учасників справи. У відповідності до ст. 60 ГПК України надати документи, що підтверджують повноваження представників учасників справи.

7. Попередити позивача про те, що у разі ненадання господарському суду без поважних причин документів або нез'явлення його представника у судове засідання, позов відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 226 ГПК України може бути залишений без розгляду.

8. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

9. Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості забезпечення учасникам справи права брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Суддя О.В. Гулевець

Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді одночасно з документами у паперовому вигляді.

Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:

1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.

2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://ki.arbitr.gov.ua/sud5011/gromadyanam/csz/

Дата ухвалення рішення 19.06.2018
Зареєстровано 20.06.2018
Оприлюднено 20.06.2018

Судовий реєстр по справі 910/7718/18

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Рішення від 02.10.2018 Господарський суд міста Києва Господарське
Ухвала від 29.08.2018 Господарський суд міста Києва Господарське
Ухвала від 09.08.2018 Господарський суд міста Києва Господарське
Ухвала від 19.06.2018 Господарський суд міста Києва Господарське

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 910/7718/18

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону