КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
04 червня 2018 року м. Київ 810/2690/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лиска І.Г., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Вишгородського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Київській області про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити певні дії ,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_1 з позовом до Вишгородського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Київській області про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити певні дії.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Дослідивши позовну заяву, суддя дійшов висновку, що вона підлягає залишенню без руху у зв'язку з наступним.
Згідно із ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 р. № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI) судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Розміри ставок судового збору визначені статтею 4 Закону України "Про судовий збір". Так, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що встановлена законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява подана до суду.
Відповідно до абзацу 4 статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 1 січня 2018 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1762 гривень.
Із позовної заяви вбачається, що позивач заявив шість позовних вимог, що мають немайновий характер. Так, позивач просить: - визнати рішення відповідача у формі висновку про внесення змін до актового запису цивільного стану про народження № 2 від 26 квітня 2018 року на ім'я ОСОБА_2 від 15.05.2018 року протиправним та скасувати; - зобов'язати відповідача внести зміни до актового запису про народження № 2 від 26 квітня 2018 року, поновленого Вишгородським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Київській області, а саме доповнити актовий запис інформацією про національність матері дитини єврейка ; - зобов'язати Головне територіальне управління юстиції у Луганській області внести зміни до актового запису про народження № 80 від 07 травня 1968 року, складеного виконавчим комітетом Щастинської міської ради, а саме в графі національність щодо матері дитини зазначити єврейка замість росіянка ; - визнати рішення відповідача у формі висновку про внесення змін до актового запису цивільного стану про смерть матері № 3 від 26 квітня 2018 року на ім'я ОСОБА_3 від 15.05.2018 року - протиправним та скасувати; - зобов'язати відповідача внести зміни до актового запису про смерть № 3 від 26 квітня 2018 року, поновленого Вишгородським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Київській області, а саме доповнити актовий запис інформацією про національність єврейка ; - зобов'язати Головне територіальне управління юстиції у Луганській області внести зміни до актового запису про смерть № 111 від 08 липня 1994 року, складеного виконавчим комітетом ІЦастинської міської ради Жовтневого району м. Луганська м. Щастя, а саме в графі національність щодо померлої особи зазначити єврейка - замість росіянка .
Отже, за шість вимоги немайнового характеру необхідно сплатити судовий збір у розмірі 4228,80 грн.. За подання позовної заяви позивачем взагалі не сплачено судовий збір.
Одночасно з тим, позивач просить суд звільнити її від сплати судового збору, обґрунтовуючи це тим, що позивач не має жодного джерела доходу, не здійснює господарську діяльність, також позивач не має у власності транспортних засобів.
На підтвердження відсутності коштів, позивач надає копію довідки №3240001919 від 28.05.2015 року, копію інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно № 125488213 від 29.05.201 8 року, копія доручення Третього київського місцевого центру з надання БВПД № 03-0000012 від 01.02.2018 року.
Дослідивши надані докази, суд зазначає наступне, довідка про взяття на облік внутрішньо перемішеної особи ніяким чином не відображає майновий стан особи. Твердження позивача про те, що все належне позивачу на праві приватної власності майно знищене в ході бойових обстрілів, з інформаційної довідки № 125488213 від 29.05.2018 року встановити не можливо, також майновий стан позивача не можливо встановити з доручення Третього київського місцевого центру з надання БВПД № 03-0000012 від 01.02.2018 року.
Разом з тим, згідно відомостей розміщених в ЄДРПОУ ОСОБА_1 з 18.11.2015 року займає посаду керівника Благодійного фонду "Добродійні Люди" (ЄДРПОУ 40127124, місцезнаходження юридичної особи 07301, Київська обл., Вишгородський район, місто Вишгород, вул. Грушевського 10). Однак, будь яких доказів про відсутність заробітної плати за свою діяльність на посаді керівника Благодійного фонду "Добродійні Люди" позивач не надала.
Згідно з ст. 133 КАС України та ст. 8 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VI суд враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Норми вказаних статей встановлюють можливість полегшення судом тягаря судових витрат для осіб з низьким рівнем достатку. Положення спрямовані на те, щоб судові витрати не були перешкодою для доступу до суду малозабезпечених осіб, і слугують гарантуванню принципу рівності всіх осіб у правах щодо доступу до суду незалежно від майнового стану.
Тобто, умовою застосування судом положень ст. 133 КАС України є такий майновий стан сторони, що суттєво ускладнює або взагалі позбавляє особу можливості оплатити судовий збір.
Будь-яких доказів, що свідчать про відсутність у позивача 4228,80 грн. для сплати судового збору, позивач не надав.
Зазначені вище обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Вказані недоліки повинні бути усунуті у десятиденний строк з дня отримання позивачем копії даної ухвали шляхом подання до суду оригіналу документу про сплату судового збору у розмірі 4228,80 грн..
Керуючись ст.ст. 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Вишгородського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Київській області про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити певні дії, - залишити без руху.
Встановити позивачеві десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали шляхом подання до суду оригіналу документу про сплату судового збору у розмірі 4228,80 грн..
Роз'яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали надіслати позивачеві та його представнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду .
Суддя Лиска І.Г.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2018 |
Оприлюднено | 20.06.2018 |
Номер документу | 74782087 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Лиска І.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні