Рішення
від 24.05.2018 по справі 144/248/18
ТЕПЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 144/248/18

Провадження № 2/144/303/18

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"24" травня 2018 р. Теплицький районний суд Вінницької області

в складі: головуючого - судді Германа О.С.,

при секретарі судового засідання - Пігулі А.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом керівника Бершадської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Теплицької районної ради, Комунальної установи Теплицька лікарня планового лікування Теплицької районної ради до ОСОБА_1 про стягнення матеріальних збитків, завданих внаслідок вчинення кримінального правопорушення -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача про стягнення матеріальних збитків, завданих внаслідок вчинення кримінального правопорушення, посилаючись на те, що 31.03.2017, біля 12-00 год. водій ОСОБА_1, керуючи автомобілем Москвич - 2141, д/н НОМЕР_1, з несправною гальмівною системою, усвідомлюючи, що керування технічно-несправним транспортним засобом заборонено, продовжив рух в смт. Теплик Теплицького району Вінницької області по вул. Івана Франка в напрямку села Степанівка Теплицького району Вінницької області. Під час руху на вказаній вулиці, в автомобілі Москвич - 2141 відмовили гальма, в результаті чого водій ОСОБА_1 здійснив наїзд на велосипедиста ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який рухався в попутному напрямку.

Внаслідок даної дорожньо-транспортної пригоди велосипедист ОСОБА_2 отримав тілесні ушкодження у вигляді закритої черепно-мозкової травми, струсу головного мозку, закритої травми грудної клітки, перелому IV-V ребра справа, підшкірний крововилив в ділянці правої сідниці, забій сідничної ділянки справа, забій правої гомілки, які згідно висновку судово-медичного експерта № 49 від 15.05.2017 відносяться до середнього ступеня тяжкості тілесних ушкоджень, за критерієм розладу здоров'я.

За інформацією КУ Теплицька лікарня планового лікування ОСОБА_2, знаходився на стаціонарному лікуванні у відділенні відновного лікування з 31.03.2017 по 18.04.2107. Діагноз: закрита ЧМТ. Струс головного мозку. Закрита травма грудної клітки. Перелом 4-5 ребер справа. Забій сідничної області справа, правої гомілки.

Згідно з розрахунком вартості перебування хворого на стаціонарному лікуванні наданого КУ Теплицька лікарня планового лікування затрати, які понесла лікарня на лікування потерпілого від злочину ОСОБА_2 складають 4393 гривні 8 копійок (1день - 244,06 х 18 днів).

Ухвалою Бершадського районного суду Вінницької області від 15.01.2018 у справі № 144/1352/17 ОСОБА_1 звільнено від кримінальної відповідальності у зв'язку з примиренням винного з потерпілим. Кримінальне провадження № 12017020280000129 від 31.03.2017 про обвинувачення ОСОБА_1 по ч. 1 ст. 286 КК України, на підставі ст. 46 КК України, п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України, закрито. Кошти, що були витрачені на стаціонарне лікування потерпілого ОСОБА_2 від злочину, підлягають стягненню з ОСОБА_1, який вчинив злочин, в розмірі фактичних збитків. Просить суд стягнути з відповідача на користь Комунальної установи Теплицька лікарня планового лікування 4393,08 грн. матеріальних збитків.

Ухвалою суду від 02 березня 2018 року справу призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, у якій роз'яснено відповідачу, право подати заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження та відзив на позов протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Ухвалу про відкриття спрощеного провадження від 02.03.2018 відповідач ОСОБА_1 отримав 04.04.2018.

У встановлений судом строк відповідачем відзив на позовну заяву до суду не надано. Клопотань від сторін про проведення розгляду справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін у справі не надходило.

Дослідивши матеріали справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін та подані докази, з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності, суд приходить до наступного.

Ухвалою Бершадського районного суду Вінницької області від 15.01.2018 у справі № 144/1352/17 ОСОБА_1, обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 286 ч. 1 КК України, звільнено від кримінальної відповідальності на підставі ст. 46 КК України, ч. 1 ст. 285 КПК України у зв'язку з примиренням винного з потерпілим. Кримінальне провадження № 12017020280000129 від 31.03.2017 про обвинувачення ОСОБА_1 по ч. 1 ст. 286 КК України, на підставі ст. 46 КК України, п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України, закрито (а.с.10-11).

Відповідно до інформації наданої Теплицькою лікарнею планового лікування № 1376 від 27.09.2017 вартість лікування хворого ОСОБА_2 за кошти витрачені Теплицькою ЛПЛ, за період знаходження на стаціонарному лікуванні у відділенні відновного лікування з 31.03.2017 по 18.04.2017 становлять - 1 день 244,06 грн. х 18 днів = 4393,08 грн.. В добровільному порядку затрати на лікування хворого не відшкодовувались (а.с.9).

Частиною 3 статті 23 Закону України Про прокуратуру передбачено, що прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.

Згідно з ч. 6 ст. 82 ЦПК України вирок суду в кримінальному провадженні, ухвала про закриття кримінального провадження і звільнення особи від кримінальної відповідальності або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення, які набрали законної сили, є обов'язковими для суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, стосовно якої ухвалений вирок, ухвала або постанова суду, лише в питанні, чи мали місце ці дії (бездіяльність) та чи вчинені вони цією особою.

Статтею 1206 ЦК України передбачено, що особа, яка вчинила злочин, зобов'язана відшкодувати витрати закладові охорони здоров'я на лікування потерпілого від цього злочину, крім випадку завдання шкоди при перевищенні меж необхідної оборони або у стані сильного душевного хвилювання, що виникло раптово внаслідок насильства або тяжкої образи з боку потерпілого. Якщо лікування проводилося закладом охорони здоров'я, що є у державній власності, у власності Автономної Республіки Крим або територіальної громади, кошти на відшкодування витрат на лікування зараховуються до відповідного бюджету.

Згідно п. 2 Порядку обчислення розміру фактичних витрат закладу охорони здоров'я на стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння та зарахування стягнення з винних осіб коштів до відповідного бюджету і їх використання, затвердженого постановою КМУ № 545 від 16.07.1993, сума коштів, яка підлягає відшкодуванню, визначається закладом охорони здоров'я, в якому перебував на лікуванні потерпілий, виходячи з кількості ліжко-днів, проведених ним в стаціонарі, та вартості витрат на його лікування в день. Кількість ліжко-днів визначається на підставі медичної картки стаціонарного хворого (форма 003/у) або інших документів, які підтверджують дату госпіталізації та виписки хворого із стаціонару лікувального закладу.

Визначення суми витрат на лікування потерпілого за один ліжко-день провадиться виходячи з фактичної кількості ліжко-днів і загальної суми фактичних витрат за місяць (в якому проводилось лікування) на утримання лікувального закладу, за винятком витрат на капітальні вкладення, капітальний ремонт і придбання інвентаря та обладнання.

Відповідно до ст. 128 КПК України цивільний позов в інтересах держави щодо відшкодування шкоди заподіяної злочином пред'являється прокурором. Особа, яка не пред'явила цивільного позову в кримінальному провадженні має право пред'явити його в порядку цивільного судочинства.

Згідно п.3 Порядку обчислення розміру фактичних витрат закладу охорони здоров'я на стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння та зарахування стягнення з винних осіб коштів до відповідного бюджету і їх використання, затвердженого постановою КМУ № 545 від 16.07.1993, визначена сума коштів на лікування потерпілого стягується судом з обвинуваченого або фізичної чи юридичної особи, яка за законом несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, при ухваленні вироку за позовом закладу охорони здоров'я або прокурора.

У разі коли при ухваленні вироку сума коштів, витрачених на стаціонарне лікування потерпілого, ще не була визначена і рішення про їх відшкодування не було прийнято, стягнення провадиться в порядку цивільного судочинства за позовом вказаних юридичних осіб. У такому ж порядку відшкодовуються витрати на стаціонарне лікування особи, яка постраждала від злочину, в разі закриття кримінального провадження за нереабілітуючими обставинами.

Згідно ч.ч.1,6 ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків встановлених ЦПК України. Докази не можуть ґрунтуватися на припущеннях.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення і вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 на користь Комунальної установи Теплицька лікарня планового лікування кошти в сумі 4393,08 грн.

Відповідно до ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Згідно п.6 ч.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір", позивачі - у справах про відшкодування матеріальних збитків, завданих внаслідок вчинення кримінального правопорушення звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.

Таким чином, відповідно до вимог ст. 141 ЦПК України, з відповідача слід стягнути судовий збір в дохід держави в сумі 704,80 грн.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 141, 259, 265, 268, 273, 279, 354 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Позов керівника Бершадської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Теплицької районної ради, Комунальної установи Теплицька лікарня планового лікування Теплицької районної ради до ОСОБА_1 про стягнення матеріальних збитків, завданих внаслідок вчинення кримінального правопорушення задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_2 на користь Комунальної установи Теплицька лікарня планового лікування 4393 (чотири тисячі триста дев'яносто три) грн. 08 коп. матеріальних збитків - витрат за стаціонарне лікування потерпілого від злочину ОСОБА_2 (банківські реквізити: р/р НОМЕР_3 в ГУДКСУ у Вінницькій області, код ЄДРПОУ 01982643, МФО 802015).

Стягнути з ОСОБА_1 судові витрати у вигляді судового збору в сумі 704,80 грн. на користь держави.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Апеляційного суду Вінницької області. Учасники справи, яким повне рішення не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя:

СудТеплицький районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення24.05.2018
Оприлюднено21.06.2018
Номер документу74787003
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —144/248/18

Рішення від 24.05.2018

Цивільне

Теплицький районний суд Вінницької області

Герман О. С.

Ухвала від 02.03.2018

Цивільне

Теплицький районний суд Вінницької області

Герман О. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні