Рішення
від 20.06.2018 по справі 542/431/18
НОВОСАНЖАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

НОВОСАНЖАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа №542/431/18

провадження №2/542/556/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 червня 2018 року селище ОСОБА_1

Новоснажарський районний суд Полтавської області

у складі головуючого судді Лизенка А.В.,

за участі секретаря судового засідання Рибки Ю.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Новосанжарської районної державної адміністрації, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, Попівська сільська рада Новосанжарського району, Полтавської області, Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області, про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування,

В С Т А Н О В И В :

10.04.2018 року позивач звернувся із позовом, в якому просить суд визнати право власності на земельну частку (пай), площею 5,15 умовних кадастрових гектарів, що розташована на території Попівської сільської ради, Новосанжарського району, Полтавської області, згідно сертифікату серії ПЛ №0311841 від 20.02.1998 року в порядку спадкування за законом після смерті 28.08.1997 року його матері, ОСОБА_3.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 28.08.1997 року померла його мати ОСОБА_3. Після смерті позивач прийняв спадщину, шляхом подання до Новосанжраської державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, заведена спадкова справа №362/1998 від 25.11.1998 року, та отримав свідоцтво на право на спадщину за заповітом на грошові вклади з відповідними процентами та відповідною компенсацією, що знаходиться в Новосанжарському відділенні Ощадбанку.

Також на ім'я ОСОБА_3 було видано сертифікат на право на земельну частку (пай) серія ПЛ №0311841, який зареєстровано 20.02.1998 року за №13567 в книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай), але мати позивача втратила вказаний сертифікат.

Постановою державного нотаріуса Новосанжарської державної нотаріальної контори від 06.04.2018 року позивачу відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну частку (пай) площею 5,15 га в умовних кадастрових гектарах, що розташована на території Попівської сільської ради згідно сертифікату серії ПЛ №031184, який зареєстровано 20.02.1998 року за №13567, у зв'язку з втратою останнього.

Позивач, належним чином повідомлений про час та місце судового розгляду, у судове засідання не з'явився, заяв та клопотань до суду не подавав.

Представник позивача, ОСОБА_4, належним чином повідомлений про час та місце судового розгляду, у судове засідання не з'явився, надав суду заяву з проханням розглянути справу за його відсутності та позивача, позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить задовольнити в повному обсязі (а.с.55).

Представник відповідача, ОСОБА_5, належним чином повідомлена про час та місце судового засідання, у судове засідання не з'явилась, надала суду заяву, в якій вказала, що просить суд розглянути справу без її участі, при прийнятті рішення покладається на розсуд суду (а.с.62).

Третя особа, Попівська сільська рада Новосанжарського району Полтавської області, належним чином повідомлена про час та місце судового засідання, в судове засідання представника не забезпечила, направила до суду заяву про розгляд справи без участі її представника, не заперечує проти задоволення у повному обсязі (а.с.51).

Третя особа, Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області, належним чином повідомлена про час та місце судового засідання, в судове засідання представника не забезпечила, направила до суду заяву про розгляд справи без участі її представника, під час розгляду спору покладається на розсуд суду (а.с.48 - 49).

Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Справу розглянуто в порядку загального позовного провадження.

Дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, встановивши на їх підставі фактичні обставини та характер спірних правовідносин між сторонами спору, визначивши правові норми, що підлягають застосуванню, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

28.08.1997 року померла ОСОБА_3 (а.с.9).

Позивач є рідним сином ОСОБА_3 (а.с.10).

З довідки Попівської сільської ради, Новосанжарського району, Полтавської області, ОСОБА_3, згідно додатку до схеми організації території земельних часток (паїв) в межах розпайованих земель КСП Попівське Новосанжарського району, Полтавської області, дійсно внесена в уточнений список членів КСП Попівське , які мають право на земельну частку (пай) (а.с.12).

Відповідно до листа Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, на ім'я ОСОБА_3 видано сертифікат на право на земельну частку (пай) серії ПЛ №0311841, який зареєстровано 20.02.1998 року за №13567 в книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай), що видаються Новосанжарською районної державною адміністрацією по КСП Попівське . Сертифікат на право на земельну частку (пай) видавався в одному примірнику (а.с.14).

З листа Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області вбачається, що відповідно до списку громадян, які мають право на земельну частку (пай) на території Попівської сільської ради, який долучений до справи по виготовленню проекту землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) на території Попівської сільської ради ОСОБА_3 зазначена за порядковим номером 96 (а.с.15).

Відповідно ст.525 ЦК УРСР (в редакції 1963 року) часом відкриття спадщини визнається день смерті спадкодавця, а при оголошенні його померлим - день, зазначений в статі 21 цього Кодекса.

У відповідності ст.549 ЦК УРСР (в редакції 1963 року) визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном, якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини.

З довідки Попівської сільської ради, Новосанжарського раойну, Полтавської області вбачається, що ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка померла 28.08.1997 року була зареєстрована та постійно проживала у с.Попове, Новосанжарського раойну, Полтавської області, на день смерті проживала сама (а.с.11).

Державним нотаріусом Новосанжарської державної нотаріальної контори, Полтавської області ОСОБА_6 видано позивачу свідоцтво про право на спадщину на підставі заповіту, посвідченого виконкомом Великокобелячківської сільської ради від 23.09.1991 року, за реєстром №37 (а.с.19).

06.04.2018 року представник позивача ОСОБА_7 звернувся до Новосанжарської державної нотаріальної контори із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну частку (пай) площею 5,15 в умовно кадастрових гектарах, що розташована на території попівської сільської ради, Новосанжарського району, Полтавської області. До Новосанжарської нотаріальної контори надійшли заяви про відмову від прийняття спадщини від ОСОБА_8 та ОСОБА_9 (а.с.16).

06.04.2018 року постановою державного нотаріуса Новосанжарської державної нотаріальної контори ОСОБА_10 відмовлено позивачу у видачі свідоцтва про право на спадщину на вказану земельну частку (пай) (а.с.16) у зв'язку із відсутністю оригіналу правовстановлюючого документу.

Відповідно до ч.2 ст.548 ЦК УРСР прийнята спадщина визнається належною спадкоємцю з часу відкриття спадщини.

Відповідно до ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, ратифікованих Законом України №475/97-ВР від 17.07.1997 року, кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.

Відповідно до ст.41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.

Відповідно до ч.2 ст.16 ЦК України способом захисту цивільного права може бути визнання права.

Таким чином, є законні підстави для визнання права позивача на вказану земельну частку (пай).

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 263-265 ЦПК України, суд,

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2, місце реєстрації: с.Слиньків Яр, Диканського району, Полтавської області, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, до Новосанжарської районної державної адміністрації, місце знаходження: вул.Центральна, 23, сел.Нові Санжари, Полтавської області, ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 04057474, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, Попівська сільська рада Новосанжарського району, Полтавської області, місцезнаходження: вул.Центральна, 21, с.Попове, Новосанжарського району, Полтавської області, код ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 25867792), Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області, місцезнаходження: вул.Уютна, 23, м.Полтава, 36039, ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 39767930, про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування, задовольнити в повному обсязі.

Визнати за ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, в порядку спадкування за законом, право на земельну частку (пай), яка розташована на території Попівської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області, площею 5,15 умовних кадастрових гектарів, на підставі сертифікату серії ПЛ №0311841 від 20.02.1998 року, в порядку спадкування за законом після померлої 28.08.1997 року ОСОБА_3.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Полтавської області шляхом подання через Новосанжарський районний суд Полтавської області апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя А.В. Лизенко

СудНовосанжарський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення20.06.2018
Оприлюднено21.06.2018
Номер документу74802265
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —542/431/18

Рішення від 20.06.2018

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Лизенко А. В.

Ухвала від 08.06.2018

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Лизенко А. В.

Ухвала від 18.05.2018

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Лизенко А. В.

Ухвала від 24.04.2018

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Лизенко А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні