Рішення
від 20.06.2018 по справі 701/516/18
МАНЬКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №701/516/18

Номер провадження2/701/298/18

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 червня 2018 року Маньківський районний суд, Черкаської області

в складі: головуючого - судді - І.Д. Калієвського

за участю секретаря - Н.В. Філіпчак

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Маньківка справу за позовом ОСОБА_1 , представника позивача за довіреністю: ОСОБА_2 до ТОВ „Нестерівка» про виділення частки майнового паю в натурі,

В С Т А Н О В И В :

Представник позивача звернувся в суд з позовом до відповідача про виділення частки майнового паю в натурі.

На підставу своїх вимог спирається на те, що позивач є власником майнового паю колективного сільськогосподарського підприємства КСП Нестерівка , реорганізованого в ТОВ Нестерівка , с. Нестерівка Маньківського району Черкаської області на підставі свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майнового сертифіката) серії ЧЕ ХІ №531623, виданого Нестерівською сільською радою Маньківського району Черкаської області. Майновий пай отримано у власність в процесі реорганізації та розпаювання колективного сільськогосподарського підприємства „Нестерівка» , с. Нестерівка Маньківського району Черкаської області. Частка позивача у загальному пайовому фонді підприємства згідно майнового сертифіката визначена в розмірі 29455,00 грн. Попередньо позивач звернувся до Товариства з обмеженою відповідальністю Нестерівка з письмовою заявою, якою заявив про своє бажання отримати свою частку майна згідно належного свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства. Листом від 03.05.2018 року Товариством з обмеженою відповідальністю Нестерівка позивача повідомлено, що товариство не заперечує проти виділення йому майна в судовому порядку в натурі, та пропонує виділити наступне майно: автомобіль Волга вартістю 11114,00 грн.; трактор МТЗ-80, вартістю 4200,00 грн.; гичкозбиральна машина БМ-6 вартістю 5977,00 грн.; котки 2ККН вартістю 1838,00 грн., на загальну суму 23129 грн. 00 коп. 17.05.2018 року позивач звернувся з письмовою заявою до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю Нестерівка , якою повідомив, що має намір та бажання отримати вказане попередньо товариством майно в натурі, а також одночасно надати всі наявні документи для оформлення прав власності на вказане майно пайового фонду (переліки майна пайового фонду, перелік структури пайового фонду, технічну та правовстановлюючу документацію) та зробити відповідну відмітку на майновому сертифікаті про виділення майна в натурі для оформлення прав власності та передати майно по акту прийму - передачі. На вказану заяву Товариством з обмеженою відповідальністю Нестерівка листом від 21.05.2018 року за №21 позивача повідомлено, що попередньо позивача повідомлялось, що ТОВ Нестерівка не заперечує про виділення вказаного майна в натурі, однак у повному задоволенні порушених питань вимушені відмовити у зв'язку з дією попередньо укладеного 03.03.2009 року договору про спільне володіння, користування і розпорядження майном. Як співвласник майнового паю на суму номінальної вартості свідоцтва, позивач має право на виділення в натурі майна згідно структури пайового фонду, яке при цьому не використовується ТОВ Нестерівка в господарській діяльності. У зв'язку з тим, що у виділенні майна пайового фонду в натурі фактично відмовлено, представник позивач вимушений звернутись до суду за захистом з даним позовом.

Представник позивача та позивач до суду не з'явилися, але згідно позовної заяви просили справу розглядати в їх відсутності, позовні вимоги підтримують в повному обємі.

Представник Нестерівської сільської ради в судове засідання не з'явився, але згідно письмової заяви просить справу слухати у його відсутності.

Суд, вивчивши матеріали справи, встановив наступні обставини та відповідні правовідносини: позивач є власником майнового паю колективного сільськогосподарського підприємства КСП Нестерівка , реорганізованого в ТОВ Нестерівка , с. Нестерівка Маньківського району Черкаської області на підставі свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майнового сертифіката) серії ЧЕ ХІ №531623, виданого Нестерівською сільською радою Маньківського району Черкаської області. (а.с.8).

Майновий пай отримано у власність в процесі реорганізації та розпаювання колективного сільськогосподарського підприємства „Нестерівка» , с. Нестерівка Маньківського району Черкаської області. Частка позивача у загальному пайовому фонді підприємства згідно майнового сертифіката визначена в розмірі 29455,00 грн. (а.с.9).

Встановлено, що попередньо позивач звернувся до відповідача з письмовою заявою, якою заявив про своє бажання отримати свою частку майна згідно належного свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства. (а.с.10).

Листом від 03.05.2018 року позивача повідомлено, що відповідач не заперечує проти виділення позивачу майна в судовому порядку в натурі, та пропонує виділити наступне майно: автомобіль Волга вартістю 11114,00 грн., трактор МТЗ-80, вартістю 4200,00 грн., гичкозбиральна машина БМ-6 вартістю 5977,00 грн., котки 2ККН вартістю 1838,00 грн., всього на суму 23129 грн. 00 коп. (а.с.9).

17.05.2018 року позивач звернувся з письмовою заявою до відповідача, якою повідомив, що має намір та бажання отримати вказане попередньо товариством майно в натурі, а також одночасно надати всі наявні документи для оформлення прав власності на вказане майно пайового фонду (переліки майна пайового фонду, перелік структури пайового фонду, технічну та правовстановлюючу документацію) та зробити відповідну відмітку на майновому сертифікаті про виділення майна в натурі для оформлення прав власності та передати майно по акту прийму - передачі, проте відповідач листом від 21.05.2018 року за №21 позивача повідомив, що попередньо позивача повідомлялось, що ТОВ Нестерівка не заперечує про виділення вказаного майна в натурі, однак у повному задоволенні порушених питань вимушені відмовити у зв'язку з дією попередньо укладеного 03.03.2009 року договору про спільне володіння, користування і розпорядження майном. (а.с.11).

Позивач згідно позовних вимог зазначає, що він як співвласник майнового паю на суму номінальної вартості свідоцтва, має право на виділення в натурі майна згідно структури пайового фонду, яке при цьому не використовується ТОВ Нестерівка в господарській діяльності.

Відповідно до ст. 7 Закону України „Про колективне сільськогосподарське підприємство» , майно у підприємстві належить на праві спільної часткової власності його членам. Суб'єктом права власності у підприємстві є підприємство як юридична особа, а його члени - в частині майна, яку вони одержують при виході з підприємства. За ст. 9 вказаного Закону пай є власністю члена підприємства. Право розпоряджатися своїм паєм за власним розсудом член підприємства набуває після припинення членства в підприємстві. У разі виходу з підприємства його члени мають право на пай натурою, грішми або цінними паперами відповідно до розміру та структури пайового фонду або в іншій, за згодою сторін, формі. Спори, що виникають при здійсненні цього права, розглядаються судом.

На виконання Указу Президента України від 29 січня 2001 року N62 «Про заходи щодо забезпечення захисту майнових прав селян у процесі реформування аграрного сектора економіки» , Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 28.02.2001 року №177 Про врегулювання питань щодо забезпечення захисту майнових прав селян у процесі реформування аграрного сектору економіки . Даною постановою затверджено Методику уточнення складу і вартості пайових фондів майна членів колективних сільськогосподарських підприємств, у тому числі реорганізованих; Порядок визначення розмірів майнових паїв членів колективних сільськогосподарських підприємств та їх документального посвідчення; Типове положення про комісію з організації вирішення майнових питань, що виникають у процесі реформування аграрного сектору економіки. Цим нормативно-правовим документом визначено порядок оформлення майнових прав в процесі реорганізації колективних сільськогосподарських підприємств, в тому числі мені гарантовано отримання майнового паю в натурі.

Наказом Міністерства аграрної політики N62 від 14.03.2001 року „Про затвердження Порядку розподілу та використання майна реорганізованих колективних сільськогосподарських підприємств» , зареєстрованого в Міністерстві Юстиції України 4 квітня 2001 року за N305/5496 визначено право кожного із співвласників скористатись своїм паєм в один із способів, в тому числі і на отримання його в натурі у спільну часткову власність. Спірні питання щодо розподілу майна між співвласниками вирішуються в судовому порядку.

Ст.361 ЦК України гарантовано право співвласника самостійно розпорядитись своєю часткою у праві спільної часткової власності.

Відповідно до ч. 1 ст. 364 ЦК України співвласник має право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності.

За статтею 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.

Відповідно до ч. 4 ст. 82 ЦПК України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній, або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Судом встановлено, що рішенням Маньківського районного суду Черкаської області від 13.12.2017 року у справі №701/1161/17-ц встановлено обставини того, що комітету співвласників майнових паїв реорганізованого КСП Нестерівка фактично не існує, комітет припинив свою діяльність саморозпуском, уповноваженої особи від комітету немає, за аналогічних обставин посилання цього ж відповідача - ТОВ Нестерівка на відмову у виділенні майна в натурі підтверджується правомірність позовних вимог позивачів, та встановлено наявність документації щодо проведеного розпаювання, які були надані на запит суду по справі №701/1161/17-ц та долучені до матеріалів даної справи.

Матеріалами по проведенню розпаювання КСП Нестерівка (а.с.17-26) підтверджується, що згідно структури пайового фонду, майно, яке просить виділити позивач в натурі, дійсно входить до переліку майна пайового фонду, тобто підлягає виділенню в натурі згідно підтвердженого майновим сертифікатом права на майно пайового фонду. Загальна вартість майна, яке позивач просить виділити в натурі на суму 23129 грн., не перевищує вартості частки позивача, визначеної згідно майнового сертифікату в розмірі 29455,00 грн.

З метою отримання реєстраційних та ідентифікаційних даних щодо автомобіля, який пропонувалось виділити у власність за рахунок майна пайового фонду, та на який відсутнє свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, позивач звернувся до ОСОБА_3 сервісного центру №7142 МВС України, м. Умань Черкаської області, щодо надання інформації по автомобілю Волга (а.с.27).

ОСОБА_3 сервісного центру №7142 МВС України від 06.06.2018 року №31/23/42-462 позивача повідомлено, що згідно електронної бази даних ОСОБА_3 сервісного центру №7142 МВС України в Черкаській області, автомобіль ГАЗ 310290, 1995 р.в., сірого кольору, номер кузова НОМЕР_1, номер шасі 293318, ДНЗ СА1697АТ зареєстровано за ТОВ Нестерівка , код ЄДРПОУ 03791396. Обмеження на вище вказаний транспортний засіб відсутні.(а.с.28).

Також позивач звернувся до інспекції державного технічного нагляду України в Черкаській області щодо реєстраційних ідентифікаційних даних трактора МТЗ-80, оскільки також було відсутнє свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та в процесі отримання інформації було поновлено свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, згідно якого транспортний засіб ідентифіковано як трактор колісний МТЗ-80, реєстраційний номер 36794СА, 1985 р.в., заводський №24-07658, двигун №24-07659, який зареєстровано за ТОВ Нестерівка , код ЄДРПОУ 03791396, що підтверджується Свідоцтвом про реєстрацію машини серії ЕЕ №143140 від 07.06.2018 року(а.с.30).

Відповідно до ст.15 ЦК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства. Ст. 16 ЦК України надано право кожній особі звертатися до суду за захистом свого особистого немайнового та майнового права та інтересу. Одним із способів захисту цивільних прав може бути визнання права. Відповідно до ч. 1 ст. 20 ЦК України, право на захист особа здійснює на свій розсуд. Ч. 4 ст. 319 ЦК України визначає, що власність зобов'язує. Згідно ст. 322 ЦК України власник зобов'язаний утримувати майно, що йому належить. Згідно ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом. У відповідності до ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. Відповідно до ч.1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Дослідивши всебічно, повно, безпосередньо та об'єктивно наявні у справі докази, оцінив їх належність, допустимість, достовірність, достатність і взаємний зв'язок у сукупності, з'ясувавши усі обставини справи, на які сторони посилалися як на підставу своїх вимог, з урахуванням того, що відповідно до ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави, суд дійшов висновку про необхідність у задоволенні позову.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 12, 77, 78, 81, 82, 200, 263, 265 ЦПК України, ст. ст. 15, 16, 20, 319, 322, 328, 361, 364, 392 ЦК України, суд,-

В И Р І Ш И В :

Позов задоволити.

Виділити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2, житель вул. Пам'яті, буд. 7, с. Нестерівка Маньківського району Черкаської області), майнову частку (пай) в КСП „Нестерівка» , реорганізованого в ТОВ Нестерівка , (код ЄДРПОУ 03791396, с. Нестерівка Маньківського району Черкаської області) на суму 23129 грн. 00 коп., в натурі та визнати право власності на цю частку в натурі згідно переліку:

- автомобіль ГАЗ 310290, 1995 р.в., сірого кольору, номер кузова НОМЕР_1, номер шасі 293318, ДНЗ СА1697АТ .

- трактор колісний МТЗ-80, реєстраційний номер 36794СА, 1985 р.в., заводський №24-07658, двигун №24-07659 .

- гичкозбиральна машина БМ-6.

- котки 2ККН.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Черкаської області через Маньківський районний суд Черкаської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому відповідного рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження .

Суддя І.Д.Калієвський

СудМаньківський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення20.06.2018
Оприлюднено21.06.2018
Номер документу74804991
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —701/516/18

Рішення від 20.06.2018

Цивільне

Маньківський районний суд Черкаської області

Калієвський І. Д.

Ухвала від 13.06.2018

Цивільне

Маньківський районний суд Черкаської області

Калієвський І. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні