СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

Провадження №1- кс/760//7865/18

Справа 760/14754/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 червня 2018 року слідчий суддя Солом'янського районного суду міста Києва Сенін В.Ю., при секретарі Букаткіній О.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури №9 Грунського О.В. про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32017100090000035 від 26.05.2017, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

до слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва надійшло клопотання прокурора про надання дозволу на тимчасовий доступ до копій документів, що перебувають у володінні ПАТ "БАНК "ЮНIСОН" (МФО 380902) юридична адреса: м. Київ, пр-т Науки, буд. 30-А, які стосуються відкриття й обслуговування рахунку.

Слідчий просив проводити розгляд клопотання без його участі та без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи, оскільки наявні достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення документів.

Суд визнав за можливе провести розгляд даного клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи, оскільки прокурором було доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів.

Відповідно до ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів не здійснювалось.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5, 6 частини 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення.

Із матеріалів клопотання вбачається, що СУ ФР ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у м. Києві здійснюється досудове розслідування внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32017100090000035 від 26.05.2017, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України.

Як вбачається із матеріалів, що групою осіб, у складі ОСОБА_2 та ОСОБА_3, які контролюють будівельні компанії ТОВ Компанія Глобал Трейд (код 38463855), ТОВ Сіті Девелопмент (код 34817336), ТОВ Мітбуд (код 40043668), ТОВ Київбудмоноліт (код 39825226) організовано протиправну схему ухилення від сплати податків з доходів, які надходять на рахунки підприємств від реалізації житлових квартир у ЖК Совські стави (м. Київ, вул. Кіровоградська 70) та ЖК Шулявський (м. Київ, пров. Машинобудівний, б. 26).

Зокрема посадовими особами ТОВ Компанія Глобал Трейд (код 38463855, директор - ОСОБА_4, засновник - ТОВ Сіті Девелопмент ), яке є генеральним підрядником будівництва ЖК Совські стави (м. Київ, вул. Кіровоградська 70) та ТОВ Мітбуд (код 40043668, директор - ОСОБА_5.), яке є генеральним підрядником будівництва ЖК Шулявський (м. Київ, пров. Машинобудівний, б. 26) за період з січня 2015 року по березень 2017 року під час проведення господарських відносин із ТОВ Будімперія Груп , ТОВ Універсал Пром ЛТД , ТОВ Київдомбуд , ТОВ Ріал-С Груп , ТОВ Вільнос Компані , ТОВ Олімпія Буд , ТОВ Прогрес ОСОБА_6 , ТОВ Делюкс ЛТД здійснили порушення вимог п. 44.1 ст. 44, пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134, п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України від 02.12.10 (зі змінами та доповненнями), що призвело до заниження податкового зобов'язання з ПДВ на суму 4 259 494,28 грн. та податкового зобов'язання з податку на прибуток на 3 131 453,85 грн., загалом на 7 390 948,13 грн. .

Правова кваліфікація кримінального правопорушення - ч.3 ст.212 КК України.

Під час аналізу податкових накладних встановлено, що ТОВ Мітбуд від підприємств з ознаками фіктивності (які за відсутності трудових ресурсів, офісних, складських приміщень, виробничого обладнання, основних засобів та інших умов, які необхідні для виконання зазначених у господарських документах договірних зобов'язань перед контрагентами, декларують значний об'єм нібито проведених фінансово-господарських операцій, виконати які з урахуванням технічної можливості не видається за можливе) ТОВ Київдомбуд , ТОВ Ріал-С Груп , ТОВ Вільнос Компані , ТОВ Бізнес-Павер Груп , ТОВ НБФ Граніт плюс , ТОВ Олімпія Буд , ТОВ Делюкс ЛТД декларує про отримання субпідрядних будівельних послуг протягом липня 2015 - серпня 2016 року.

При цьому, відповідно до податкової звітності в цей же період на ТОВ Мітбуд працювало лише 15 осіб.

Таким чином, існують підстави вважати, що будівництво здійснювалось із залученням підрядників за готівковий рахунок, без відповідного документального оформлення та співробітниками ТОВ Мітбуд , із документальним оформленням неіснуючих видаткових операцій від інших підприємств.

Згідно інформації оперативного управління ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у м. Києві встановлено, що керівники ТОВ Мітбуд мають безпосереднє відношення до будівництва житлового комплексу Золотий Ключик за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, с. Тарасівка, вул. Шкільна, генеральним підрядником якого виступає ТОВ ТБК Інвест Монтаж (код 39430600), зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1.

Також встановлено, що нотаріусом ОСОБА_7 здійснюється посвідчення договорів купівлі-продажу майнових прав, квартир, договорів дарування за адресою: АДРЕСА_1. Проте ОСОБА_8 та ОСОБА_9, які на момент отримання ідентифікаційного номера платника податків були зареєстровані за однією адресою у м. Боярка, про отримані доходи не звітують: з липня 2017. ОСОБА_8 офіційно доходи не отримує, а ОСОБА_9 отримує лише соціальну допомогу у зв'язку з народженням дитини, а ТОВ ТБК Інвест Монтаж не відображає у податковій звітності реальні обсяги фінансово-господарської діяльності.

Таким чином встановлено, що до вказаної протиправної схеми з ухилення від сплати податків у галузі будівництва можуть бути причетні особи, які здійснюють будівництво житлового комплексу Золотий Ключик , генеральним підрядником по якому є ТОВ ТБК Інвест Монтаж .

Нерухоме майно (квартири) вказаного ЖК реалізуються від імені гр. ОСОБА_8 та ОСОБА_9, а грошові кошти фактично передаються гр. ОСОБА_10

В подальшому, гр. ОСОБА_8 та ОСОБА_9 складають договори дарування на квартири за якими переходить право власності покупцю. При цьому гр. ОСОБА_8 зареєстрована як ФОП, але зазначену діяльність у податковій звітності не відображає, а ОСОБА_9 не зареєстрована як ФОП та дохід від реалізованого нерухомого майна (квартир) в деклараціях також не відображає.

Всього ОСОБА_8, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 реалізували 80 об'єктів нерухомого майна (квартир) та нежитлові приміщення на загальну суму 31 млн. грн.

З метою встановлення об'єктивних обставин фінансово-господарської діяльності ТОВ ТБК Інвест Монтаж та осіб, які реалізовували нерухоме майно, а саме квартири з номерами 1 - 40, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 , необхідно отримати з відділу державної реєстрації управління з питань надання адміністративних послуг Києво-Святошинської РДА Київської області, відповідні копії договорів купівлі-продажу, договори міни, договори дарування та інші документи, на підставі яких було зареєстровано право власності на вказане нерухоме майно.

Відомості з документів, щодо квартир з номерами 1 - 40, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1, які знаходяться у відділі державної реєстрації управління з питань надання адміністративних послуг Києво-Святошинської РДА Київської області, можуть бути використані під час досудового розслідування як докази, щодо ухилення від сплати податків під час будівництва житлового комплексу Золотий Ключик , генеральним підрядником по якому є ТОВ ТБК Інвест Монтаж .

Зазначені речі і документи, щодо квартир з номерами 1 - 40, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1, необхідно вилучити в відділі державної реєстрації управління з питань надання адміністративних послуг Києво-Святошинської РДА Київської області.

Враховуючи те, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі і документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у досудовому розслідуванні, прокурор просив надати тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні Відділу державної реєстрації управління з питань надання адміністративних послуг Києво-Святошинської РДА Київської області.

Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до п.4 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, може відноситись комерційна таємниця.

Згідно ч.6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання про тимчасовий доступ до документів, оскільки вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні. Крім того, прокурором було доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-164, 166, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

клопотання задовольнити.

Надати прокурору Київської місцевої прокуратури №9 Грунському О.В., начальнику 2 відділу РКП СУ ФР ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у м. Києві Стоянову О.О., слідчим слідчої групи Ващенко В.О., Тищенку В.Л., Мельніченку І.В., Тимченко К.І., Острик М.М., Стойнову О.С., Щербині М.О. або, за дорученням оперативному працівнику ОУ ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у м. Києві Бібіку Б.Б. тимчасовий доступ до документів, щодо квартир з номерами 1 - 40, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1, що знаходяться у відділі державної реєстрації управління з питань надання адміністративних послуг Києво-Святошинської РДА Київської області, з можливістю вилучення копій документів, а саме:

- договорів купівлі-продажу, договори міни, договори дарування та інші документи, на підставі яких було зареєстровано право власності на вказане нерухоме майно.

Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.

У разі відмови виконувати ухвалу слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя В.Ю. Сенін

Зареєстровано 21.06.2018
Оприлюднено 21.06.2018
Дата набрання законної сили 14.06.2018

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру