пр. № 1-кс/759/2408/18
ун. № 759/8802/18
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 червня 2018 року м. Київ
Слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , розглянувши в м.Києві клопотання про арешт майна, в досудовому розслідуванні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань під №32017100080000052 від 27.07.2017, порушеному за ч. 1 ст. 205, ч. 2 ст. 205 КК України,
ВСТАНОВИВ:
11.06.2018 року до Святошинського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого слідчого відділу фінансових розслідувань ДПІ у Святошинському районі ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_2 погоджене з прокурором Київської місцевої прокуратури № 8 ОСОБА_3 , про арешт майна, а саме: кукурудзи 3 класу, врожай 2017 - 2018 року загальною кількістю 330,032 тони, що належить та використовується ТОВ «Єкспотов» (код ЄДРПОУ 41984015).
Вказане клопотання обґрунтоване тим, що слідчим відділом фінансових розслідувань ДПІ у Святошинському районі ГУ ДФС у м. Києві здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №32017100080000052 від 27.07.2017, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 205, ч. 2 ст. 205 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що невстановлені слідством особи з метою прикриття незаконної діяльності зареєстрували суб`єкт підприємницької діяльності ТОВ «Єкспотов» (код ЄДРПОУ 41984015) на ОСОБА_4 , який значиться директором та засновником даного товариства.
Крім того, невстановленими слідством особами від імені директора ТОВ «Єкспотов» (код ЄДРПОУ 41984015) ОСОБА_4 укладено та підписано зовнішньо-економічний контракт № 5/2018 від 25.04.2018 з компанією нерезидентом AGRO BASE LP SL 031334 на поставку за межі митної території України сільськогосподарської продукції, а саме: кукурудзи 3 класу на загальну суму понад 2 млн. доларів США, що еквівалентно 52 млн. грн.. Експорт товару відбувається з Митниці ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.
Під час досудового розслідування встановлено, що кукурудза 3-го класу, 2017 - 2018 року врожаю, яку ТОВ «Єкспотов» (код ЄДРПОУ 41984015) подавало до Митниці ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі для митного оформлення в режимі експорт, загальним обсягом 330,032 тони, зберігається ПАТ «Дніпровський термінал» (код 32851024).
В судове засідання слідчий не з`явився, надав заяву в якій просить розглядати клопотання у його відсутність.
Розглянувши дане клопотання, долучені до нього матеріали, заслухавши пояснення слідчого, слідчий суддя, дійшов висновку про необхідність задоволення зазначеного клопотання, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що 27.07.2017 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про кримінальне провадження за № 32017100080000052, згідно витягу з кримінального провадження (а.с.5-6).
Згідно ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майнає тимчасове,до скасуванняу встановленомуцим Кодексомпорядку,позбавлення заухвалою слідчогосудді абосуду правана відчуження,розпорядження та/абокористування майном,щодо якогоіснує сукупністьпідстав чирозумних підозрвважати,що воноє доказомзлочину,підлягає спеціальнійконфіскації упідозрюваного,обвинуваченого,засудженого,третіх осіб,конфіскації уюридичної особи,для забезпеченняцивільного позову,стягнення зюридичної особиотриманої неправомірноївигоди,можливої конфіскаціїмайна.Арешт майнаскасовується увстановленому цимКодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Згідно ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення:
1) збереження речових доказів;
2) спеціальної конфіскації;
3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;
4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Відповідно ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Згідно ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.170-173,175,309,372,392,532 КПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого слідчого відділу фінансових розслідувань ДПІ у Святошинському районі ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_2 про арешт майна - задовольнити.
Накласти арешт на речові докази, а саме: кукурудзу 3 класу, врожай 2017 - 2018 року загальною кількістю 330,032 тони, що належить та використовується ТОВ «Єкспотов» (код ЄДРПОУ 41984015). Заборонити будь-яким особам відчужувати, користуватися та розпоряджатися майном, що належить ТОВ «Єкспотов» (код ЄДРПОУ 41984015), до вирішення питання з даним майном в установленому порядку у даному кримінальному провадженні.
Підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.
Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим, прокурором.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Заперечення на дану ухвалу може бути подано під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.06.2018 |
Оприлюднено | 22.02.2023 |
Номер документу | 74808814 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Святошинський районний суд міста Києва
Сенько М. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні