15/206-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 червня 2007 р. Справа № 15/206-07
Суддя господарського суду Курко О.П.
при секретарі судового засідання Білоконна О.В. , розглянувши матеріали справи
за позовом: Прокурора Барського району в інтересах держави в особі Барського районного центру зайнятості ( м. Бар, вул. Островського, 2/1)
до: Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Нива" (с. Мар'янівка, Барського району, Вінницької області)
про стягнення 21262,02 грн. заборгованості
Представники :
позивача : Кондратюк І.М., директор
відповідача : Шумейко Т.Г., Ілюшко Н.С., за дорученням
прокуратури : Петровський І.Е., прокурор відділу прокуратури Вінницької області
ВСТАНОВИВ :
Заявлено позов про стягнення з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Нива", с. Мар'янівка, Барського району на користь Барського районного центру зайнятості заборгованість по сплаті страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в сумі 21262,02 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві, просив позов задоволити.
Відповідач в наданих суду письмових запереченнях на позовну заяву вимоги прокурора Барського району визнав частково, вказуючи на те, що на даний час за господарством рахується заборгованість по перерахуванню страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття на суму 9302,15 грн., яка виникла за останні 3 роки. В решті позовні вимоги не визнав з тих підстав, що на протязі всього періоду відносин підприємства з Фондом жодних взаємних перевірок не проводилось і на даний час актів звірки заборгованості не існує. Крім того Відповідач вказує що на деяких розрахункових відомостях з 1998 року підписи керівника не відповідають дійсності.
В судовому засіданні представники відповідачів підтримали викладені заперечення, додатково вказуючи що без зазначення недоїмки в сумі 21262,02 грн. в розрахунковій відомості за 2006 рік позивач не прийняв би дану декларацію.
Заслухавши пояснення представників позивача, відповідачів, дослідивши матеріали справи, надавши юридичну оцінку поданих до справи доказів, суд з'ясував наступне:
Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Нива" зареєстроване в Барському районному центрі зайнятості як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Відповідно до поданої відповідачем 19.01.2007р. розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 2006р., останнім визначена заборгованість на кінець звітного періоду по страховим внесках в сумі 21262,02 грн. Законом України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 02.03.2000 р. визначено порядок сплати страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, який є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією, який бере на себе зобов'язання щодо збору страхових внесків.
Відповідно до ч. 2 ст. 35 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.
Ч.1 ст. 38 вказаного Закону передбачено, що роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність реєстрації як платник страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками, у тому числі через ухилення від реєстрації як платника страхових внесків, або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Згідно ч.2 ст. 38 строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені, та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.
Згідно п. 5.1. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове забов"язання, самостійно визначене платником податків в податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації та не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
СТОВ "Нива" самостійно в поданому розрахунку визначена недоїмка в сумі 21262,02 грн., тобто дана заборгованість є узгодженою.
Посилання відповідача на той факт, що без зазначення даної суми поданий розрахунок позивачем не був би прийнятий судом не приймається до уваги, оскільки не підтверджується жодним доказом, крім того відповідача ніхто не обмежував надіслати розрахункову відомість засобом поштового зв'язку.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що вимоги позивача обґрунтовані, відповідають обставинам справи та наявним матеріалам, у зв'язку з чим позов підлягає задоволенню відповідно до чинного законодавства та у межах заявлених вимог, в сумі 21262,02 грн.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, -
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити.
Стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Нива" (код ЄДРПОУ 30804475, с. Мар'янівка, Барського району, Вінницької обл., р/р 260059668 в Райффайзен Банк "Аваль" м. Вінниця, МФО 302247) на користь Барського районного центру зайнятості ( код ЄДРПОУ 20088801, вул. Островського, 2/1, м. Бар, Вінницької обл., р/р 37176301900011 в УДК у Вінницькій області, МФО 802015) 21262,02 грн. заборгованості по сплаті страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Курко О.П.
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 19.06.2007 |
Оприлюднено | 21.08.2007 |
Номер документу | 748100 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Курко О.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні