ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

_____________________________________________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Справа № 874/4/17

УХВАЛА

"11" червня 2018 р. м. Житомир

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Кузьменко Л.В.

суддів: Іваненко Т.В.

Франовської К.С.,

за участю секретаря судового засідання Нероди І.В.,

представників сторін та третьої особи,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Діва-Володар" у справі за позовом Романівської районної державної адміністрації до ОСОБА_3, третя особа на стороні позивача Дочірнє підприємство "Шпат" про примусове відчуження частини земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності ,-

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Житомирського апеляційного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом Романівської районної державної адміністрації до ОСОБА_3, третя особа на стороні позивача Дочірнє підприємство "Шпат" про примусове відчуження частини земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності.

08.06.2018 року від Товариства з обмеженою відповідальністю "Діва-Володар" надійшло клопотання про залучення до участі в справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, оскільки рішення у справі може вплинути на їх права та обов'язки. Зокрема, зазначає, що 29 грудня 2014 року товариство уклало з відповідачем договір оренди земельної ділянки кадастровий номер НОМЕР_1, загальною площею 2,6185га, призначеної для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована за адресою: с.Вільха, Романівський район, Житомирська область і належить на праві приватної власності ОСОБА_3.

Представники сторін та третьої особи в судовому засіданні не заперечували щодо залучення до участі в справі в якості третьої особи Товариства з обмеженою відповідальністю "Діва-Володар".

Суд, заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про задоволення клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Діва-Володар" та залучення товариства до участі в справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача з огляду на таке.

Відповідно до ч.ч. 2, 5 ст.49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

Судом встановлено, що 29 грудня 2014 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Діва-Володар" уклало з відповідачем договір оренди земельної ділянки кадастровий номер НОМЕР_1, загальною площею 2,6185га. призначеної для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована за адресою: с.Вільха, Романівський район, Житомирська область, яка належить на праві приватної власності ОСОБА_3. Строк дії Договору - десять років. Орендар має переважне право на продовження договору на новий строк.

З огляду на вказане, колегія суддів приходить до висновку, що за наслідками ухвалення судового рішення в цій справі сторони у справі можуть набути право стосовно третьої особи або третя особа може пред'явити вимоги до сторони.

В силу приписів ч.1 ст.50 КАС України якщо в результаті ухвалення судового рішення сторона може набути право стосовно третьої особи або третя особа може пред'явити вимоги до сторони, така сторона зобов'язана сповістити цю особу про відкриття провадження у справі і подати до суду заяву про залучення її до участі у справі як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору. До такої заяви повинні бути додані докази про направлення її копії особі, про залучення якої як третьої особи подана заява.

Покладений на сторону обов'язок ані позивач у справі а ні відповідач не виконали, доказів щодо направлення ТОВ "Діва-Володар" копії позовної заяви матеріали справи не містять.

З урахуванням викладеного колегія суддів вважає за доцільне залучити до участі у справі Товариства з обмеженою відповідальністю "Діва-Володар" в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача.

Керуючись ст.ст. 49, 50 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Діва-Володар" про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - задовольнити.

Залучити у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю "Діва-Володар".

Розгляд справи відкласти, повідомити Товариство з обмеженою відповідальністю "Діва-Володар" про день, час та місце розгляду справи, направивши на адресу товариства копію позовної заяви з додатками та надати можливість товариству ознайомитись з матеріалами справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Л.В. Кузьменко

судді: Т.В. Іваненко

К.С. Франовська

Дата ухвалення рішення 11.06.2018
Зареєстровано 22.06.2018
Оприлюднено 22.06.2018

Судовий реєстр по справі 874/4/17

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Постанова від 13.02.2019 Касаційний адміністративний суд Верховного Суду Адміністративне
Ухвала від 31.10.2018 Касаційний адміністративний суд Верховного Суду Адміністративне
Ухвала від 16.10.2018 Касаційний адміністративний суд Верховного Суду Адміністративне
Рішення від 29.08.2018 Житомирський апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 10.08.2018 Житомирський апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 20.06.2018 Житомирський апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 11.06.2018 Житомирський апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 26.04.2018 Житомирський апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 21.03.2018 Житомирський апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 15.03.2018 Житомирський апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 12.12.2017 Житомирський апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 12.12.2017 Житомирський апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 06.12.2017 Житомирський апеляційний адміністративний суд Адміністративне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 874/4/17

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону