Справа № 596/996/18
У Х В А Л А
"21" червня 2018 р.
Суддя Гусятинського районного суду Тернопільської області Лисюк І.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Гримайлівської селищної ради Гусятинського району Тернопільської області про визнання права власності на спадкове майно, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до Гримайлівської селищної ради Гусятинського району Тернопільської області та просить визнати за ним право власності на 1/4 частку житлового будинку з відповідною часткою надвірних будівель та споруд, загальною площею 69,5 кв.м., житловою - 49,4 кв.м., що знаходиться в с. Оленівка, по вул. Сагайдачного,1 Гусятинського району Тернопільської області в порядку спадкування за заповітом після смерті батька ОСОБА_2 та визнати право власності на 1/4 частку житлового будинку з відповідною часткою надвірних будівель та споруд, загальною площею 69,5 кв.м., житловою - 49,4 кв.м., що знаходиться в с. Оленівка. по вул. Сагайдачного,1 Гусятинського району Тернопільської області в порядку спадкування за законом після смерті матері ОСОБА_3. В обґрунтування своїх вимог вказує, що спірне домоволодіння, що знаходиться в с.Оленівка по вул.Сагайдачного,1 Гусятинського району відносилося до категорії колгоспного двору, в якому разом з ним проживали та були членами колгоспного двору батьки позивача ОСОБА_2 та ОСОБА_4 та з 1990 року членом колгоспного двору стала дружина позивача ОСОБА_5. 03.01.2008 року помер його батько ОСОБА_2, який на випадок своєї смерті все своє майно згідно заповіту заповів позивачу по справі -ОСОБА_1. 09.03.2017 року померла його мати ОСОБА_4, після смерті якої відкрилася спадщина на майно, що складається з 4 земельних ділянок та житлового будинку з надвірними будівлями та спорудами, що знаходиться в с.Оленівка, вул.Сагайдачного,1 Гусятинського району Тернопільської області. При звернені до нотаріуса з метою оформлення своїх спадкових прав на майно позивач оформив свідоцтва про право на спадщину на земельні ділянки, проте йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на домоволодіння, у зв'язку із відсутністю правовстановлюючого документа на спадкове майно. А тому, просить суд визнати за ним право власності на спірне нерухоме майно.
Позовна заява відповідає вимогам 175, 177 ЦПК України. Відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження.
Тому слід прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у цивільній справі. Справу належить розглядати в порядку загального позовного провадження.
Керуючись ст.ст. 187 ЦПК України ,-
УХВАЛИВ:
Відкрити провадження у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії МС464575, ідентифікаційний номер2248322155, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2) до Гримайлівської селищної ради Гусятинського району Тернопільської області (адреса місцезнаходження: смт.Гримайлів, вул.Мазепи,8 Гусятинський район, Тернопільська область, код ЄДРПОУ 04396408 ) про визнання права власності на спадкове майно.
Розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження.
Підготовче судове засідання призначити на 10 липня 2018 року на 09 годину 45 хвилин в приміщенні Гусятинського районного суду Тернопільської області за адресою: селище Гусятин, провулок Героїв Майдану,7 Гусятинського району Тернопільської області.
Відповідачу пропонується подати в Гусятинський районний суд Тернопільської області на протязі п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі відповідно до ст. 191 ЦПК України відзив на позов з наданням доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем. Відзив повинен відповідати вимогам ст.178 ЦПК України.
Документи, які підтверджують надіслання відзиву іншим учасникам справи, додаються до відзиву.
Роз'яснити відповідачу, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ст.178 ЦПК України).
Відповідно до вимог ч.1 ст.193 ЦПК України, відповідач має право пред'явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору не пізніше п'яти днів з дня отримання позову або відзиву, до початку розгляду справи по суті має право підготувати пояснення щодо позову або відзиву відповідно до ст. 181 ЦПК України.
Інформація щодо справи знаходиться на офіційному веб-порталі судової влади України (http://gs.te.court.gov.ua) в мережі Інтернет.
Роз'яснити сторонам, що ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 200, 206, 207 ЦПК України.
Копію ухвали невідкладно надіслати особам, які беруть участь у справі. Одночасно відповідачу направити копію позовної заяви та доданих до неї документів.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею, і може бути оскаржена лише щодо порушення правил підсудності, в апеляційному порядку, визначеному п.15.5 Розділу XIII Перехідні положення ЦПК України, до апеляційного суду Тернопільської області шляхом подання апеляційної скарги через суд першої інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали суду.
В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя - підпис
З оригіналом вірно
Суддя Гусятинського районного суду І.О. Лисюк
Суд | Гусятинський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 21.06.2018 |
Оприлюднено | 22.06.2018 |
Номер документу | 74829803 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Гусятинський районний суд Тернопільської області
Лисюк І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні