ДЕСНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРНІГОВА

УХВАЛА

Справа № 750/6031/18

Провадження № 1-кс/750/2259/18

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 червня 2018 року м. Чернігів

Слідчий суддя Деснянського районного суду міста Чернігова Лямзіна Н.Ю., за участю секретаря Щербака І.В., слідчого Качури Н.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Чернігові клопотання старшого слідчого Чернігівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області про арешт майна, у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018270010000622 від 05.02.2018 року, -

В С Т А Н О В И В:

18.06.2018 року до суду надійшло клопотання старшого слідчого Чернігівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області ОСОБА_1 про арешт майна, після доопрацювання відповідно до ухвали слідчого судді Деснянського районного суду м. Чернігова від 14.06.2018 року, за погодженням з прокурором Чернігівської місцевої прокуратури ОСОБА_2, в якому слідчий просить накласти арешт на документи, а саме: договір на виконання робіт по відновленню спортивного майданчика по вул. Текстильників, (навпроти Чернігівської міської лікарні № 4) в м. Чернігові (№ 150101-125 від 16.11.2016 року) укладений між управлінням житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради та ТОВ Дитячі та спортивні майданчики з додатками, а саме: договірна ціна, зведений кошторисний розрахунок, календарний графік, локальний кошторис; договір на виконання робіт по відновленню спортивного майданчика по вул. Кленовій і вул. ОСОБА_3 (Бобровиця) в м. Чернігові (№ 150101-123 від 16.11.2016 року) укладений між управлінням житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради та ТОВ Дитячі та спортивні майданчики з додатками, а саме: договірна ціна, зведений кошторисний розрахунок, календарний графік, локальний кошторис, розрахунок витрат, відомість ресурсів, договір на виконання робіт по відновленню спортивного майданчика по вул. Пухова, 142 в м. Чернігові № 150101-124 від 16.11.2016 року з додатками, а саме: договірна ціна, зведений кошторисний розрахунок, календарний графік, локальний кошторис, розрахунок витрат, відомість ресурсів, а також проектна документація по реконструкції по відновленню спортивного майданчика по вул. Текстильників (навпроти ЧМЛ № 4 в м. Чернігові) на 105 аркушах, проектна документація по реконструкції по відновленню спортивного майданчика між вул. Кленовою і вул. ОСОБА_3 (Бобровиця) в м. Чернігові на 103 арк., проектна документація по реконструкції об'єкта відновлення спортивного майданчика по вул. Пухова, 142 в м. Чернігові на 103 арк., які виявлені та вилучені під час проведення обшуку в управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради за адресою: 14000, м. Чернігів, вул. Реміснича 19 та які визнані речовими доказами по даному кримінальному провадженню, з метою забезпечення збереження речових доказів, проведення подальших слідчих дій, почеркознавчої експертизи, спрямованих на отримання відомостей щодо обставин вчинення даного кримінального правопорушення, заборонивши власнику відчужувати, розпоряджатись та користуватись вказаним майном.

Слідчий, в провадженні якого перебуває кримінальне провадження, в судовому засіданні підтримала заявлене клопотання, просила його задовольнити, з наведених у ньому підстав.

Представник власника майна, про розгляд клопотання повідомлявся належним чином, про причини не явки суду не повідомив.

Відповідно до ч.1 ст. 172 КПК України неприбуття учасника провадження у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.

Заслухавши доводи слідчого, дослідивши надані матеріали кримінального провадження, якими обґрунтоване клопотання, приходжу до висновку про необхідність часткового задоволення клопотання , з огляду на таке.

Слідчим відділом Чернігівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12018270010000622 , розпочатому 05.02.2018 року за ч. 3 ст. 191 КК України.

05.02.2018 до чергової частини ЧВП Головного управління Національної поліції в Чернігівській області надійшли матеріали з УЗЕ з приводу привласнення майна службовими особами УЖКХ ЧМР.

Допитаний оперуповноважений МВ № 1 УЗЕ в Чернігівській області ДЗЕ НП України, майор поліції ОСОБА_4, який показав, що в ході проведення оперативно-розшукових заходів співробітниками МВ № 1 УЗЕ в Чернігівській області ДЗЕ НП України був виявлений факт розкрадання бюджетних коштів в сумі 193332 грн., з боку службових осіб Управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради, а саме під час виконання робіт по відновленню спортивного майданчика по вул. Текстильників (навпроти Чернігівської міської лікарні № 4) в м. Чернігові, спортивного майданчика по вул. Пухова, 142 в м. Чернігові та спортивного майданчика між вул. Кленова і ОСОБА_3 (Бобровиця) в м. Чернігові, які проводились в 2017.

Так, вищезазначені службові особи умисно з корисливих мотивів здійснили перерахунок коштів ТОВ Дитячі та спортивні майданчики за виконані роботи по відновленню спортивного майданчика по вул. Текстильників (навпроти Чернігівської міської лікарні № 4) в м. Чернігові, спортивного майданчика по вул. Пухова, 142 в м. Чернігові та спортивного майданчика між вул. Кленова і ОСОБА_3 (Бобровиця) в м. Чернігові на загальну суму 193332 грн., хоча фактично дані роботи зазначеним товариством не були виконані. Також надійшов рапорт вищевказаного оперуповноваженого, в якому міститься інформація про те, що під час аналізу проведених закупівель торгів та послуг УЖКГ Чернігівської міської ради, які розміщені на сайті Прозоро , було встановлено, що в 2017 році зазначеним управлінням були проведені закупівлі робіт, які фактично були виконані в 2016 році.

Ухвалою слідчого судді Деснянського районного суду м. Чернігова від 31.05.2018 року надано дозвіл на проведення обшуку нежитлового приміщення (загальною площею 252, 2 кв. м), буд. № 19, що по вул. Ремісничій в м. Чернігові, яке зареєстроване за територіальною громадою м. Чернігова в особі Чернігівської міської ради, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення даного кримінального правопорушення, відшукання і вилучення документів, а саме: договору на виконання робіт по відновленню спортивного майданчика по вул. Текстильників, (навпроти Чернігівської міської лікарні № 4) в м. Чернігові ( № 8600-3 від 14.04.2017 року) укладеного між управлінням житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради та ТОВ Дитячі та спортивні майданчики , договору на виконання робіт по відновленню спортивного майданчика по вул. Пухова, 142 в м. Чернігові ( № 8600-4 від 04.04.2017 року) укладеного між управлінням житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради та ТОВ Дитячі та спортивні майданчики , договору на виконання робіт по відновленню спортивного майданчика по вул. Кленовій і вул. ОСОБА_3 (Бобровиця) в м. Чернігові (№ 8600-1 від 04.04.2017 року) укладеного між управлінням житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради та ТОВ Дитячі та спортивні майданчики , актів виконання робіт по договорам, довідок про вартість виконаних робіт, локальний кошторис, платіжні доручення про перерахування коштів, дефектні акти по вказаному об'єкту, договорів на проведення технічного нагляду, звітів за використані кошти.

В ході обшуку у володінні управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради за адресою: 14000, м. Чернігів, вул. Реміснича 19 виявлено та вилучено: договір на виконання робіт по відновленню спортивного майданчика по вул. Текстильників, (навпроти Чернігівської міської лікарні № 4) в м. Чернігові (№ 150101-125 від 16.11.2016 року) укладений між управлінням житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради та ТОВ Дитячі та спортивні майданчики з додатками, а саме: договірна ціна, зведений кошторисний розрахунок, календарний графік, локальний кошторис; договір на виконання робіт по відновленню спортивного майданчика по вул. Кленовій і вул. ОСОБА_3 (Бобровиця) в м. Чернігові (№ 150101-123 від 16.11.2016 року) укладений між управлінням житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради та ТОВ Дитячі та спортивні майданчики з додатками, а саме: договірна ціна, зведений кошторисний розрахунок, календарний графік, локальний кошторис, розрахунок витрат, відомість ресурсів, договір на виконання робіт по відновленню спортивного майданчика по вул. Пухова, 142 в м. Чернігові (№ 150101-124 від 16.11.2016 року) з додатками, а саме: договірна ціна, зведений кошторисний розрахунок, календарний графік, локальний кошторис, розрахунок витрат, відомість ресурсів, а також проектна документація по реконструкції по відновленню спортивного майданчика по вул. Текстильників (навпроти ЧМЛ № 4 в м. Чернігові), проектна документація по реконструкції по відновленню спортивного майданчика між вул. Кленовою і вул. ОСОБА_3 (Бобровиця) в м. Чернігові, проектна документація по реконструкції об'єкта відновлення спортивного майданчика по вул. Пухова, 142 в м. Чернігові.

Вилучене майно було опечатано, та постановою старшого слідчого ЧВП ГУНП в Чернігівській області Качури Н.М. від 11.06.2018 року визнано речовими доказами в кримінальному провадження, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №12018270010000622 від 05.02.2018 та передано на зберігання до камери зберігання речових доказів при ЧВП ГУНП в Чернігівській області.

Як вбачається з матеріалів кримінального провадження, речі, зазначені у клопотанні слідчого, є матеріальними об'єктами, які зберегли на собі сліди кримінального правопорушення, та містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюється під час кримінального провадження, з проведення подальших слідчих дій, почеркознавчої експертизи, спрямованих на отримання відомостей щодо обставин вчинення даного кримінального правопорушення , передбаченого ч.3 ст. 190 КК України, тому відповідають критеріям, встановленим у ст. 98 КПК України, у зв'язку з чим, з метою збереження речових доказів, таке майно, підлягає арешту, а клопотання підлягає задоволенню.

Відповідно до ст. 131 КПК України, арешт майна є заходом забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.

А саме, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому КПК України порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження, користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

За змістом ч.1 ст. 170 КПК України слідчий суддя накладає арешт на майно, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину. Відповідно до п.1 ч.2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення речових доказів і як слідує з ч. 3 цієї ж статті у такому випадку арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України.

Згідно ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому КПК України порядку на рухоме майно.

Відповідно до ч. 4 ст. 173 КПК України у разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд застосовує найменш обтяжливий спосіб арешту майна. Слідчий суддя, суд зобов'язаний застосувати такий спосіб арешту майна, який не призведе до зупинення або надмірного обмеження правомірної підприємницької діяльності особи, або інших наслідків, які суттєво позначаються на інтересах інших осіб.

Згідно п. 4 ч. 5 ст. 173 КПК України у разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд постановляє ухвалу, в якій зазначає заборону, обмеження розпоряджатися або користуватися майном у разі їх передбачення та вказівку на таке майно.

Враховуючи викладене вище, а також розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, наслідки арешту майна для третіх осіб, необхідно накласти арешт на вказані документи, заборонивши його власнику, розпоряджатись та користуватись зазначеним у клопотанні слідчого майном, з метою забезпечення збереження речових доказів у кримінальному провадженні.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 167, 170, 172,173 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання - задовольнити частково.

Накласти арешт на документи, а саме: договір на виконання робіт по відновленню спортивного майданчика по вул. Текстильників, (навпроти Чернігівської міської лікарні № 4) в м. Чернігові (№ 150101-125 від 16.11.2016 року) укладений між управлінням житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради та ТОВ Дитячі та спортивні майданчики з додатками, а саме: договірна ціна, зведений кошторисний розрахунок, календарний графік, локальний кошторис; договір на виконання робіт по відновленню спортивного майданчика по вул. Кленовій і вул. ОСОБА_3 (Бобровиця) в м. Чернігові (№ 150101-123 від 16.11.2016 року) укладений між управлінням житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради та ТОВ Дитячі та спортивні майданчики з додатками, а саме: договірна ціна, зведений кошторисний розрахунок, календарний графік, локальний кошторис, розрахунок витрат, відомість ресурсів, договір на виконання робіт по відновленню спортивного майданчика по вул. Пухова, 142 в м. Чернігові № 150101-124 від 16.11.2016 року з додатками, а саме: договірна ціна, зведений кошторисний розрахунок, календарний графік, локальний кошторис, розрахунок витрат, відомість ресурсів, а також проектна документація по реконструкції по відновленню спортивного майданчика по вул. Текстильників (навпроти ЧМЛ № 4 в м. Чернігові) на 105 аркушах, проектна документація по реконструкції по відновленню спортивного майданчика між вул. Кленовою і вул. ОСОБА_3 (Бобровиця) в м. Чернігові на 103 арк., проектна документація по реконструкції об'єкта відновлення спортивного майданчика по вул. Пухова, 142 в м. Чернігові на 103 арк., які виявлені та вилучені під час проведення обшуку в управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради за адресою: 14000, м. Чернігів, вул. Реміснича 19 та які визнані речовими доказами по даному кримінальному провадженню.

Заборонити Управлінню житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради розпоряджатись та користуватись вказаними документами з метою забезпечення збереження речових доказів, проведення подальших слідчих дій, почеркознавчої експертизи, спрямованих на отримання відомостей щодо обставин вчинення даного кримінального правопорушення .

В задоволенні решти вимог відмовити.

Старшому слідчому Чернігівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області ОСОБА_1 забезпечити зберігання арештованого майна.

Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим.

Роз'яснити, що підозрюваний, його захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання слідчому судді про скасування арешту майна повністю або частково. За клопотанням вказаних осіб арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді подається до апеляційного суду Чернігівської області протягом п'яти днів з дня її оголошення. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.

Слідчий суддя Н.Ю. Лямзіна

Дата ухвалення рішення 20.06.2018
Зареєстровано 22.06.2018
Оприлюднено 22.06.2018

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону