2/982
УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Від "14" червня 2007 р. Справа № 2/982
Господарський суд Житомирської області у складі:
Головуючого - судді Тимошенка О.М.
при секретарі Савчук С.В.
за участю представників сторін
від позивача не з'явився
від відповідача не з'явився
прокурор: Чирко Н.В.
від третьої особи: Свинарчук А.С.дов №183/2 від 10.05.07р.
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу
за позовом Житомирського міжрайонного природоохоронного прокурора в інтересах держави в особі Старочорторійської сільської ради (с. Стара Чорторія Любарського району)
до Приватного підприємства "Цегельний завод" "Стара Чорторія" (с. Стара Чортория Любарського району)
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Житомирській області, м.Житомир
про стягнення 2800 грн.
Прокурором в інтересах позивача подано позов про стягнення на його користь з відповідача 2800,00грн. збитків, заподіяних державі внаслідок самовільного видобування корисних копалин (цегельно-черепичної сировини) на території Старочорторійської сільської ради.
14.06.2007р. до суду надійшли уточнення до позовної заяви (а.с.33-34), яким прокурор обгрунтував правові підстави визначення розміру шкоди та правомірність визначення особи, на користь якої ця шкода підлягає відшкодуванню.
Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги та уточнення до них підтримала повністю.
Представник третьої особи у судовому засіданні зазначив, що позов прокурора підлягає задоволенню та пояснив, що відповідно до Закону України "Про державний бюджет на 2006р." , видобувачі корисних копалин мають сплачувати до бюджету 1 грн. за 1м3 видобутої корисної копалини що згідно довідки Старочорторійської сільської ради становить 2800м3, отже сума збитків становить 2800,00грн.
Позивач та відповідач своїх представників в судове засідання не направили, про причини неявки суд не повідомили. Відповідач письмового відзиву на позов не надав.
Заслухавши пояснення учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи, господарський суд,
ВСТАНОВИВ:
Під час проведення Житомирською міжрайонною природоохоронною прокуратурою перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства на території Старочорторійської сільської ради встановлено факт самовільного користування надрами для видобутку цегельно-черепичної сировини, яке здійснювалося приватним підприємством "Цегельний завод"Стара Чорторія".
Державним управлінням екології та природних ресурсів в Житомирській області за наслідками перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства складено акти 23.08.06р. (а.с.9-10) та 11.09.06р.(а.с.8) ,в яких закріплені виявлені під час перевірки порушення вимог природоохоронного законодавства, а саме: керівниками ПП"Цегельний завод"Стара Чорторія" не було вжито заходів по виконанню приписів щодо отримання спеціальних дозволів на користування надрами, відсутні документи, що посвідчують право користування земельною ділянкою та винесено припис, яким зобов'язано ПП"Цегельний завод"Стара Чорторія" усунути порушення земельного законодавства, а саме: оформити спеціальні дозволи на користування надрами,оформити документи, що посвідчують право користування земельною ділянкою, оформити дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, оформити дозвіл на спецводокористування, надати матеріали для отримання дозволу та ліміту на утворення та на розміщення відходів та повідомити про виконання припису до 11.10.06р. Любарську районну державну екологічну інспекцію.
Заступником Головного державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області, розглянувши акти перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства при здійсненні виробничої діяльності приавтним підпримством "Цегельний завод" від 23.08.06р. та від 11.09.06р. винесено рішення від 31.10.06р. (а.с.16) про тимчасову заборону виробничої діяльності приватного підприємства Цегельний завод в Любарському районі. Дане рішення не було оскаржене.
Статтею 16 Кодексу України "Про надра" передбачено, що спеціальні дозволи на користування надрами у межах конкретних ділянок надаються спеціалізованим підприємствам, установам і організаціям, а також громадянам, які мають відповідну кваліфікацію, матеріально-технічні та економічні можливості для користування надрами. Надання спеціальних дозволів на користування надрами здійснюється після попереднього погодження з відповідною Радою питання про надання земельної ділянки для зазначених потреб, крім випадків, коли у наданні земельної ділянки немає потреби. У разі виконання окремих видів робіт, пов'язаних з користуванням надрами, особами, не зазначеними у спеціальному дозволі, відповідальність за виконання умов, передбачених спеціальними дозволами, несе суб'єкт, що отримав спеціальний дозвіл.
Відповідно до статті 18 Кодексу України "Про надра" надання земельних ділянок для потреб, пов'язаних з користуванням надрами, провадиться в порядку, встановленому земельним законодавством України. Земельні ділянки для користування надрами, крім випадків, передбачених статтею 23 цього Кодексу, надаються користувачам надр після одержання ними спеціальних дозволів на користування надрами чи гірничих відводів. Місцеві Ради народних депутатів при наданні земельної ділянки для розробки родовищ корисних копалин місцевого значення одночасно надають у користування і надра.
В матеріалах справи відсутні будь-які докази, які б підтверджували отримання відповідачем дозволу на видобуток цегельно-черепичної сировини.
Як свідчить довідка ПП"Цегельний завод "Стара Чорторія" №62-01 від 03.11.06р.(а.с.15), за період з 20.07.06р. по 27.10.06р. відповідачем було добуто з кар'єру 2800 кубічних метрів глини.
Держуправлінням охорони природи в Житомирській області зроблено розрахунок розміру збитків, заподіяних державі внаслідок самовільного видобування корисних копалин (цегельно-черепичної сировини) ПП"Цегельний завод" на території Старочорторійської сільської ради (а.с.14) на підставі додатку №9 Закону України "Про державний бюджет України на 2006 рік" та Постанови Кабінету Міністрів України від 12.12.1994р. №827 "Про затвердження переліків корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення", яким цегельно-черепична сировина відноситься до корисних копалин місцевого значення і збитки за 2800 куб.м становлять 2800,00грн.
10.11.06р. позивач наравив відповідачу претензію з вимогою відшкодувати заподіяні державі збитки, однак відповідач залишив її без відповіді та задоволення.
Факт видобутку цегельно-черепичної сировини підтверджується матеріалами справи, а саме довідкою відповідача від 03.11.06р. та актами перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства (а.с.8-10).
Враховуючи вищевикладене, господарський суд приходить до висновку, що позовні вимоги прокурора обґрунтовані та підлягають до задоволення в повному об'ємі - в розмірі 2800,00грн.
Судові витрати покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 49, 82 – 85 ГПК України, Господарський суд
ВИРІШИВ:
1.Позов задоволити.
2.Стягнути з Приватного підприємства "Цегельний завод"Стара Чорторія" (Любарський район, с.Стара Чорторія, вул.Цегельна,8; код ЄДРПОУ 32282219)
- на користь Старочорторійської сільської ради (Любарський район,с.Стара Чорторія,вул.Леніна,75; р/р 31425000800334 УДК в Житомирській області, МФО 811039; код ЄДРПОУ 04345827) - 2800,00грн.- збитків;
- в доход Державного бюджету України - 102,00грн.державного мита;
- в доход Державного бюджету України, р/р 31218259703002 у ГУДКУ у Житомирській області, МФО 811039, ЄДРПОУ 22062319 - 118грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття.
Суддя Тимошенко О.М.
Віддрукувати: 5 прим.
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 14.06.2007 |
Оприлюднено | 22.08.2007 |
Номер документу | 748366 |
Судочинство | Господарське |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Брильовський Роман Михайлович
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Тимошенко О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні