ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"19" червня 2018 р. Справа № 911/1260/18
Господарський суд Київської області у складі судді Яреми В.А. перевіривши матеріали позовної заяви за позовом Громадської організації Садівниче товариство Тайга
про Садівницького товариства Озерний
до усунення перешкод в приєднанні електроустановок
встановив :
11.06.2018 через канцелярію господарського суду Київської області від Громадської організації Садівниче товариство Тайга надійшла позовна зава до Громадської організації Садівниче товариство Озерний про зобов'язання відповідача Садівниче товариство Озерний усунути перешкоди в підключенні лінії електропередач ГО СТ Тайга шляхом надання погодження на приєднання електроустановок до спільної електричної мережі, відповідно до проектної документації затвердженої ПАТ Київобленерго на території с. Красний ріг Бородянського району.
Позовні вимоги обґрунтовані обставинами необхідності підключення лінії електропередач позивача до спільної мережі з СТ Озерний , погодження на що останнє не надає.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на таке.
У відповідності до пп. 2, 4, 5, 7, 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема:
- повне найменування (для юридичних осіб) сторін та інших учасників справи;
- спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні;
- правові підстави позову;
- відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Однак, всупереч наведеним вимогам закону позовна заява Громадської організації Садівниче товариство Тайга не містить відомостей, якому способу (способам) захисту прав або інтересів позивача відповідає заявлена позивачем вимога; відомостей про вжиття/невжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Водночас, як слідує з наявних в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомостей, за вказаним позивачем ідентифікаційним кодом відповідача - 20598620, зареєстровано Садівницьке товариство Озерний , у той час як в позовній заяві у якості відповідача вказано Громадську організацію Садівниче товариство Озерний та Садівниче товариство Озерний , що не відповідає вимогам п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України щодо зазначення повного найменування відповідача.
Крім того, в порушення п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України у позовній заяві Громадської організації Садівниче товариство Тайга не вказано правових підстав позову.
Водночас, суд звертає увагу позивача на те, що Правила користування електричною енергією, затверджені Постановою НКРЕ від 31.07.96 №28, посилання на які містить позовна заява, втратили чинність згідно постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 №312, Правила приєднання електроустановок до електричних мереж, затверджені Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики 17.01.2013 №32 - втратили чинність згідно постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 №310, окремі положення Закону України Про електроенергетику втратили чинність згідно Закону України Про ринок електричної енергії .
Згідно приписів ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Так, з доданого до позовної заяви опису вкладення від 09.06.2018 слідує, що позовна заява з додатками була надіслана адресату Садівниче товариство Озерний за адресою: АДРЕСА_1, 03115, у той час як місцезнаходження зареєстрованого за вказаним позивачем ідентифікаційним кодом 20598620 Садівницького товариства Озерний - 07812, Київська обл., Бородянський район, село Красний Ріг.
Таким чином, суд дійшов висновку, що позивачем не дотримано вимог ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України та не додано до позовної заяви документи, які підтверджують відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, беручи до уваги наведені нормативні приписи та встановленні судом порушення вищезазначених норм процесуального законодавства при зверненні позивача до суду із відповідним позовом, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви Громадської організації Садівниче товариство Тайга без руху та надання строку для усунення відповідних недоліків - десять днів з дня вручення зазначеної хвали.
Керуючись ст. ст. 91, 162, 164, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
постановив:
1. Залишити позовну заяву Громадської організації Садівниче товариство Тайга без руху.
2. Виявлені недоліки усунути протягом десяти днів з дня вручення зазначеної ухвали шляхом подання до суду:
- письмових пояснень із зазначенням:
1) повного найменування відповідача;
2) якому способу (способам) захисту прав або інтересів позивача відповідають заявлені позовні вимоги;
3) правових підстав позову;
4) відомостей про вжиття/невжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви;
5) наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- документів, які підтверджують відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею відповідно до ч. 2 ст. 235 ГПК України та оскарженню окремо від рішення суду не підлягає відповідно до ч. 2 ст. 254, ст. 255 ГПК України.
Суддя В.А. Ярема
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 19.06.2018 |
Оприлюднено | 22.06.2018 |
Номер документу | 74841379 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Ярема В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні