Ухвала
від 22.06.2018 по справі 912/1563/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

вул.В'ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,

тел/факс: 22-09-70/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

22 червня 2018 року Справа № 912/1563/18

Суддя Господарського суду Кіровоградської області Коваленко Н.М., розглянувши матеріали за позовом: Публічного акціонерного товариства "УКРАЇНСЬКА ІННОВАЦІЙНА КОМПАНІЯ" (далі - ПАТ "УКР/ІН/КОМ"), ЄДР 05839888, 93404, Луганська обл., м. Сєвєродонецьк, вул. Сметаніна, 3-А

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "РІДА" (далі - ТОВ "РІДА"), ЄДР 23091169, 27500, Кіровоградська обл., Світловодськ, АДРЕСА_1

про стягнення 1 498 288,15 грн

ВСТАНОВИВ:

ПАТ "УКР/ІН/КОМ" звернулось до Господарського суду Кіровоградської області з позовною заявою № 690/18 від 18.06.2018 до ТОВ "РІДА" про стягнення 526 000,00 грн основного боргу, 554 404,97 грн заборгованості по процентам, 169 784,74 грн пені, 188 744,99 грн інфляційних втрат, 58 633,44 грн, 3 % річних з покладанням на відповідача витрат по сплаті судового збору.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем ОСОБА_1 договору № 201311 від 18.06.2013, в частині оплати за поставлений товар.

Розглянувши зазначену позовну заяву господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з частиною 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Статтями 162 та 164 Господарського процесуального кодексу України визначено вимоги щодо оформлення позовної заяви та комплектність документів, які повинні додаватися до неї.

Відповідно до вимог пункту 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

В силу вимог частини 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Таким чином, у відповідності до вимог процесуального закону, на позивача покладається обов'язок надіслання учасникам справи позовної заяви та доданих до неї документів саме листом з описом вкладення.

Згідно Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету міністрів України № 270 від 05.03.2009 підтвердженням надання послуг поштового зв'язку є розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв'язку, а підтвердженням переліку відправлених документів є опис вкладення встановленої форми.

Виходячи з викладеного, належним доказом відправлення сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів є саме опис вкладення та документ, що підтверджує надання поштових послуг (фіскальний чек, розрахункова квитанція тощо).

Слід врахувати, до відповідно до положень пункту 61 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

Отже, працівником органу поштового зв'язку перевірено, що до цінного листа вкладена лише та кількість аркушів, яка зазначена в описі.

Так, ПАТ "УКР/ІН/КОМ" на підтвердження направлення відповідачу позовної заяви з додатками надано відповідний фіскальний чек та опис вкладення від 18.06.2018.

Разом з тим, з опису вкладення вбачається, що на адресу відповідача направлено позовну заяву, разом з додатками загальною кількістю - 27 арк. (як зазначено в описі), в той час, як ПАТ "УКР/ІН/КОМ" подано до суду позовну заяву з додатками (за виключенням доказів направлення позовної заяви відповідачу) всього на 48 арк.

Дослідивши вказане, господарський суд дійшов висновку, що ПАТ "УКР/ІН/КОМ" не надало належних доказів відправлення на адресу відповідача копії позовної заяви та доданих до неї документів, як того вимагають норми чинного законодавства.

Крім того, відповідно до частини 1 пункту 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір", в редакції на дату подання позовної заяви, встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до Закону України "Про державний бюджет України на 2018 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлено на рівні 1 762,00 грн.

За подання до господарського суду встановлено наступний розмір та порядок сплати судового збору: за позовними заявами майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до частин 1-2 статті 9 Закону України "Про судовий збір", судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України; суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Відповідно до інформації, яка міститься на офіційному сайзі Судова влада (kr.arbitr.gov.ua), для перерахування судового збору при зверненні з позовом до господарського суду Кіровоградської області, платiжними реквiзитами для перерахування судового збору в гривнях є:

Отримувач коштів -УК у м. Кроп./м.Кропивницький/22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38037409

Банк отримувача - ГУ ДКСУ у Кіровоградській області

Код банку отримувача (МФО) - 823016

Рахунок отримувача 31211206783002

Код класифікації доходів бюджету 22030101

Призначення платежу: *;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи; Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Господарський суд Кіровоградської області (назва суду, де розглядається справа).

Таким чином, подавши вказаний позов з вимогою про стягнення 1 498 288,15 грн заборгованості, позивач мав сплатити судовий збір в розмірі 22 474,32 грн.

Однак, заявником не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі за поданою позовною заявою.

З підстав викладеного, господарський суд дійшов висновку, що надані позивачем докази не є належними доказами виконання позивачем вимог пункту 1 частини 1 статті 164, статті 172 Господарського процесуального кодексу України.

Таким чином, у зв'язку з тим, що позивачем не виконано вимог ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, подана ним позовна заява підлягає залишенню без руху для надання позивачу строку на усунення зазначених в ухвалі недоліків.

Відповідно до ч. 3, 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього Кодексу; якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась із позовною заявою.

Керуючись ст. 162, 164, 174, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву № 690/18 від 18.06.2018 ПАТ "УКР/ІН/КОМ" залишити без руху.

У строк, який не перевищує десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, позивачу - ТПАТ "УКР/ІН/КОМ", усунути недоліки позовної заяви, а саме:

- надати суду докази відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів;

- надати суду докази сплати судового збору у встановленому порядку і розмірі.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Копії ухвали направити сторонам.

Суддя Н.М. Коваленко

Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості надавати інформацію про веб-адресу судового рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень, одночасно з врученням (надсиланням/видачі) копії повного або скороченого такого рішення до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Повідомити учасників справи про можливість ознайомитись з електронною копією судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень за його веб-адресою: http://reyestr.court.gov.ua.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5013.

СудГосподарський суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення22.06.2018
Оприлюднено22.06.2018
Номер документу74841449
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —912/1563/18

Ухвала від 10.07.2018

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Коваленко Н.М.

Ухвала від 22.06.2018

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Коваленко Н.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні