Ухвала
від 21.06.2018 по справі 192/1088/18
СОЛОНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 192/1088/18

Провадження № 2/192/572/18

У х в а л а

про залишення позовної заяви без руху

21.06.2018 року суддя Солонянського районного суду Дніпропетровської області Щербина Н.О., ознайомившись в смт Солоне Солонянського району Дніпропетровської області з позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на ? частину домоволодіння та земельних ділянок у спільному майні подружжя,

В С Т А Н О В И В:

15 червня 2018 року позивачка звернулася до суду з позовом про визнання права власності на ? частину житлового будинку № 11 по вул. Чечелівка в с. Привільне Солонянського району Дніпропетровської області та на ? частину земельних ділянок площею 0,250 га та площею 0,2528 га за цією ж адресою.

На обґрунтування позову посилається на те, що вказане майно є спільним сумісним майном подружжя, проте на даний час щодо нього виник спір і позивачка просить суд визнати за нею право власності на ? частину спільного сумісного майна.

Ознайомившись з позовом, суддею було встановлено, що позов не відповідає вимогам п.п.6,7,8,10 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, оскільки не містить: відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Пунктом 3 ч.3 ст.175 ЦПК України передбачено, що позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці. Згідно ч. 4 ст. 177 цього Кодексу до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Так, позивачем зазначено ціну позову, яка складає 119 864 гривні.

Проте позивачка в тексті позовної заяви зазначає, що така сума - це вартість усього майна, а її ? частина складає половину від цієї суми, що становить 59 932 гривні.

При цьому позивачкою до позовної заяви додано квитанції про сплату судового збору в загальному розмірі 1198 гривні 64 копійки.

Оскільки позивачкою зазначено ціну позову в розмірі 119 864 гривні, а в тексті позовної заяви йдеться про ціну позову, яка складає 59 932 гривні, до позовної заяви додано документи, що підтверджують сплату судового збору в розмірі 1198,64 копійки, тому не зрозуміло від якої ціни позову у відсотковому відношенні позивачем сплачено судовий збір.

Суддею було встановлено, що позивач звернувся до суду з трьома вимогами майнового характеру: про визнання права власності на ? частину житлового будинку № 11 по вул. Чечелівка в с. Привільне Солонянського району Дніпропетровської області; про визнання права власності на ? частину земельної ділянки площею 0,250 га; про визнання права власності на ? частину земельної ділянки, площею 0,2528 га за цією ж адресою.

Відповідно до ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання фізичною особою до суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а за подання позову немайнового характеру - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, за подання заяви у справах окремого провадження - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Законом України Про Державний бюджет на 2018 рік станом на 01 січня 2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1762 гривні 00 копійок.

Таким чином, позивачу необхідно зазначити вірну ціну позову та надати до позовної заяви документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі за звернення до суду з трьома позовними вимоги майнового характеру.

Оплата судового збору здійснюється на наступні реквізити: отримувач коштів - УДКСУ Солонянського району, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37916143, банк отримувача ГУДКСУ в Дніпропетровській області, код банку отримувача (МФО)805012, рахунок отримувача 31210206700305, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу - судовий збір, за позовом


(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Солонянський районний суд Дніпропетровської області (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 02890742 (суду, де розглядається справа).

Частинами 1, 2 ст. 185 ЦПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

З урахуванням того, що позовна заява не відповідає вимогам п.п.6,7,8,10 ч. 3 ст. 175, ч. 4 ст. 177 ЦПК України, тому є підстави для залишення її без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати 10 днів з дня отримання позивачем ухвали.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 185,260 ЦПК України, суддя

П О С Т А Н О В И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків не більше десяти днів з дня отримання копії даної ухвали.

Роз'яснити позивачу, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у встановлений строк, позовна заява буде визнана неподаною та повернена, а також те, що виконання ухвали вчинюється шляхом подання позовної заяви в новій редакції з копіями для всіх учасників справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.

Суддя Н. О. Щербина

СудСолонянський районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення21.06.2018
Оприлюднено23.06.2018
Номер документу74846782
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —192/1088/18

Ухвала від 20.08.2018

Цивільне

Солонянський районний суд Дніпропетровської області

Щербина Н. О.

Ухвала від 21.06.2018

Цивільне

Солонянський районний суд Дніпропетровської області

Щербина Н. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні