Ухвала
від 20.06.2018 по справі 703/1991/18
СМІЛЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 703/1991/18

2/703/1339/18

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

20 червня 2018 року суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Опалинська О.П., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1, який діє на підставі довіреності в інтересах ОСОБА_2 до Пастирської сільської ради Смілянського району Черкаської області та Смілянської районної державної адміністрації про визнання права власності на спадкове майно, -

встановив:

20 червня 2018 року ОСОБА_1 який діє на підставі довіреності в інтересах ОСОБА_2 звернувся до Смілянського міськрайонного суду Черкаської області з позовом до Пастирської сільської ради Смілянського району Черкаської області, в якому просить визнати за ОСОБА_2 в порядку спадкування після смерті ОСОБА_3, право на земельну ділянку площею 2,63 га, яка знаходиться в адмінмежах Пастирської сільської ради Смілянського району Черкаської області для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Під час вирішення питання про відкриття провадження у справі встановлено, що позовна заява подана з порушенням вимог ст.175 та ст.177 ЦПК України та підлягає залишенню без руху, виходячи із наступного.

Відповідно до п. 3 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.

Як вбачається з позовної заяви, позивач просить визнати право на земельну ділянку, що є вимогою майнового характеру, відтак позов підлягає грошовій оцінці.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.

У вступній частині позовної заяви, представник позивача зазначив ціну позову 79855 гривень 51 копійка.

Відповідно до ч.5 ст.177 ЦПК України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Разом з тим, жодного доказу вартості оспорюваної земельної ділянки позовна заява не містить, в зв'язку з чим суд позбавлений можливості дійти висновку щодо дійсної вартості такої, а відтак і неможливо встановити чи у повній мірі позивачем сплачено судовий збір при подачі позовної заяви.

Згідно ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відтак позивачу необхідно надати докази про дійсну вартість спірної земельної ділянки, зазначити в позовній заяві ціну позову, яка відповідає вартості майна, та сплатити належний розмір судового збору.

Визначення ціни позову від вартості майна зазначеного у довідці №07/149-18 виданої Головним управлінням Держгеокадастру у Черкаській області від 04 червня 2018 року, є безпідставними, оскільки з такої не вбачається визначення вартості саме майна, що є предметом розгляду, зазначеним у позовній заяві.

На підставі вищевикладеного, приходжу до беззаперечного висновку, що позовна заява представника позивача ОСОБА_1 подана без додержання вимог ст.175 та ст.177 ЦПК України.

Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно ч.2 ст.185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку про необхідність залишення позовної заяви представника позивача без руху до надання ним доказів про дійсну вартість спірного нерухомого майна, визначення ціни позову та сплати судового збору у належному розмірі.

Керуючись ст.ст.175, 176, 185, 260 ЦПК України, -

ухвалив:

Позовну заяву ОСОБА_1, який діє на підставі довіреності в інтересах ОСОБА_2 до Пастирської сільської ради Смілянського району Черкаської області та Смілянської районної державної адміністрації про визнання права власності на спадкове майно - залишити без руху.

Надати позивачу та його представнику десятиденний строк для виправлення вказаних в описовій частині ухвали недоліків, який відраховується з дня отримання позивачем копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз'яснити позивачу, що якщо у зазначений строк вона не усуне недоліки позовної заяви, така буде вважатись неподаною і буде повернута без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя : О.П.Опалинська

СудСмілянський міськрайонний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення20.06.2018
Оприлюднено23.06.2018
Номер документу74863887
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —703/1991/18

Рішення від 07.10.2019

Цивільне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Опалинська О. П.

Ухвала від 09.07.2018

Цивільне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Опалинська О. П.

Ухвала від 20.06.2018

Цивільне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Опалинська О. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні