Справа № 161/9072/18
Провадження № 1-кп/161/706/18
ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 червня 2018 року м. Луцьк
Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі судових засідань кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32018030000000007 від 16 березня 2018 року відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, українця, неодруженого, з професійно-технічною освітою, не працює, не судимого,
у вчиненнізлочину,передбаченого ч. 1 ст. 205-1 КК України,
за участю прокурора ОСОБА_4 ,
обвинуваченого ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_5 ,
В С Т А Н О В И В:
Обвинувачений ОСОБА_3 , з метою отримання безпосереднього контролю над суб`єктом господарювання юридичною особою, маючи на меті поліпшити свій кредитно-фінансовий рейтинг в банківській системі оцінювання кредиторів, для отримання вподальшому кредитів, здійснив придбання (перереєстрацію) товариства з обмеженою відповідальністю "БУД-Імпульс ЛТД" за наступних обставин.
У червні 2017 року в м. Луцьку, ОСОБА_3 здійснював пошук у мережі Інтернет та, побачивши там пару оголошень, подзвонив на один із номерів, телефон підняв чоловік на ім`я ОСОБА_6 , якій був представником ТОВ "Буд Імпульс ЛТД". Після розмови ОСОБА_3 погодився придбати дане товариство.
Зокрема, ОСОБА_3 , перебуваючи у м. Луцьку, зустрівся з чоловіком на ім`я ОСОБА_6 у нотаріуса за адресою: м. Луцьк, вул. Богдана Хмельницького, 2, з метою підписання документів щодо продажу та перереєстрації йому товариства з обмеженою відповідальністю "БУД-Імпульс ЛТД", а саме: протоколу №29-06/17 загальних зборів учасників ТОВ "БУД-Імпульс ЛТД" (код ЄДРПОУ 38905001) від 29 червня 2017 року, договору купівлі-продажу 50% ( ОСОБА_7 ) частки участі у товаристві від 29 червня 2017 року та договору купівлі-продажу 50% ( ОСОБА_8 ) частки участі у товаристві від 29 червня 2017 року.
За таких обставин ОСОБА_3 у червні 2017 року у м. Луцьку підписав наступні установчі й реєстраційні документи ТОВ "БУД-Імпульс ЛТД": протокол №29-06/17 загальних зборів учасників ТОВ "БУД-Імпульс ЛТД" від 29 червня 2017 року відповідно до якого прийнято наступні рішення: про затвердження відступлення 110000 грн. частки ОСОБА_7 , що становить 50% статутного капіталу ТОВ "БУД-Імпульс ЛТД", відступлення 110000 грн. частки ОСОБА_8 , що становить 50% статутного капіталу ТОВ "БУД-Імпульс ЛТД", звільнення ОСОБА_9 з посади директора ТОВ "БУД-Імпульс ЛТД", призначити директором ОСОБА_3 , зміну місцезнаходження товариства на 45134, Волинська область, Рожищенській район, с.Вічині, вул. Вереснева, 2; договір купівлі-продажу частки участі у товаристві від 29 червня 2017 року, відповідно до якого ОСОБА_3 за 110000 грн. придбав у гр. ОСОБА_7 частку в розмірі 50% у статутному капіталі ТОВ "БУД-Імпульс ЛТД"; договір купівлі-продажу частки участі у товаристві від 29 червня 2017 року, відповідно до якого ОСОБА_3 за 110000 грн. придбав у гр. ОСОБА_8 частку в розмірі 50% у статутному капіталі ТОВ "БУД-Імпульс ЛТД".
Вказані установчих, реєстраційні документи ТОВ "БУД-Імпульс ЛТД" містили завідомо неправдиві для ОСОБА_3 відомості, оскільки в дійсності ОСОБА_3 не мав на меті здійснення фінансово-господарської діяльності, а підписував вищезазначені документи з метою отримання кредиту. Водночас, ОСОБА_3 не мав наміру здійснювати визначної статутом ТОВ "БУД-Імпульс ЛТД" діяльності, оскільки фактично не мав відповідної на це освіти та спеціальних знань чи навичок, а також необхідних для здійснення підприємницької діяльності капіталовкладень. Підписував вищевказані реєстраційні та установчі документи ТОВ "БУД-Імпульс ЛТД" ОСОБА_3 не вивчаючи їх зміст, не бажаючи реалізації юридичних наслідків від їх підписання, а виключно з метою отримання контролю над юридичною особою.
За таких обставин ОСОБА_3 вчинив внесення в документи, які відповідно до Розділу IV Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців" подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей.
Органом досудового розслідування, вказані умисні дії ОСОБА_3 кваліфіковані за ч. 1 ст. 205-1 КК України, які виразились у внесенні в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, а також подав для проведення такої реєстрації документи, які містять завідомо неправдиві відомості.
01 червня 2018 року під час досудового розслідування між прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Волинськоїобласті ОСОБА_10 та підозрюваним ОСОБА_3 укладено угоду про визнання винуватості, згідно з якої останній беззаперечно визнає себе винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 205-1 КК України та сторонами узгоджено, що при затвердженні угоди, ОСОБА_3 призначається покарання у виді штрафу у розмірі 705 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 12000 (дванадцять тисяч) гривень.
Зазначеною угодою також передбачені наслідки укладення та затвердження угоди про визнання винуватості, встановлені ст. 473 КПК України та наслідки її невиконання.
Судом встановлено, що обвинувачений ОСОБА_3 цілком розуміє положення ч. 4 ст. 474 КПК України, укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.
Крім того, умови угоди не суперечать вимогам КПК України та КК України, інтересам суспільства, а кримінальне провадження свідчить про наявність фактичних підстав для визнання винуватості.
Прокурор, обвинувачений та його захисник в судовому засіданні просили суд затвердити угоду про визнання винуватості.
Судом роз`яснені обвинуваченому ОСОБА_3 , його захиснику та прокурору наслідки укладення та затвердження угоди про визнання винуватості, передбачені ст. 473 КПК України, а також положення ст. 474 КПК України.
Суд, заслухавши думку учасників судового провадження, вивчивши матеріали кримінального провадження, перевіривши угоду про визнання винуватості, приходить до наступних висновків.
Відповідно до вимог ст. 468 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.
Згідно довимог ч.4ст.469КПК Україниугода провизнання винуватостіміж прокуроромта підозрюванимчи обвинуваченимможе бутиукладена упровадженні щодо: 1)кримінальних проступків,злочинів невеликоїчи середньоїтяжкості,тяжких злочинів; 2)особливо тяжкихзлочинів,віднесених допідслідності Національногоантикорупційного бюроУкраїни заумови викриттяпідозрюваним чиобвинуваченим іншоїособи увчиненні злочину,віднесеного допідслідності Національногоантикорупційного бюроУкраїни,якщо інформаціящодо вчиненнятакою особоюзлочину будепідтверджена доказами; 3)особливо тяжкихзлочинів,вчинених запопередньою змовоюгрупою осіб,організованою групоючи злочинноюорганізацією аботерористичною групоюза умовивикриття підозрюваним,який неє організаторомтакої групиабо організації,злочинних дійінших учасниківгрупи чиінших,вчинених групоюабо організацієюзлочинів,якщо повідомленаінформація будепідтверджена доказами. Угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена щодо кримінальних проступків, злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам. Укладення угоди про визнання винуватості у кримінальному провадженні щодо уповноваженої особи юридичної особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, у зв`язку з яким здійснюється провадження щодо юридичної особи, а також у кримінальному провадженні щодо кримінальних правопорушень, внаслідок яких шкода завдана державним чи суспільним інтересам або правам та інтересам окремих осіб, у яких беруть участь потерпілий або потерпілі, не допускається, крім випадків надання всіма потерпілими письмової згоди прокурору на укладення ними угоди.
У судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_3 беззастережно визнав свою винуватість у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 205-1 КК України та повністю підтвердив обставини його вчинення. У вчиненому щиро розкаявся та погоджується на призначення узгодженого покарання.
У відповідності до вимог ст. 12 КК України, за ступенем тяжкості, вчинений ОСОБА_3 злочин, передбачений ч. 1 ст. 205-1 КК України відноситься до категорії невеликої тяжкості.
До обставин, що пом`якшують покарання обвинуваченого ОСОБА_3 , суд відносить щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.
Обставин, що обтяжують покарання обвинуваченого ОСОБА_3 , суд не вбачає.
В даному випадку, судом роз`яснено обвинуваченому, захиснику та прокурору правові наслідки затвердження угоди, перевірено відповідність угоди фактичним обставинам справи, а також добровільність позицій сторін.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про можливість затвердження угоди про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним і призначення обвинуваченому узгодженого покарання у виді штрафу.
Суд вважає, що узгоджене сторонами покарання буде необхідним і достатнім для виправлення та перевиховання обвинуваченого ОСОБА_3 та попередження вчинення ним нових злочинів, так і іншими особами.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 368, 370, 468, 473, 475, 476 КПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Затвердити угоду про визнання винуватості від 01 червня 2018 року у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 32018030000000007 від 16 березня 2018 року про обвинувачення ОСОБА_3 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 205-1 КК України між прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Волинськоїобласті ОСОБА_10 та підозрюваним ОСОБА_3 .
Визнати винним ОСОБА_3 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 205-1 КК України і призначити йому покарання у виді штрафу у розмірі 705 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 12000 (дванадцять тисяч) гривень.
На вирок може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Волинської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення через Луцький міськрайонний суд.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.
Копію вироку після проголошення негайно вручити обвинуваченому та прокурору.
Головуючий:/підпис/
Згідно з оригіналом:
Суддя Луцького міськрайоного суду ОСОБА_1
Суд | Луцький міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2018 |
Оприлюднено | 22.02.2023 |
Номер документу | 74871405 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Луцький міськрайонний суд Волинської області
Артиш Я. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні