Ухвала
від 23.06.2018 по справі 821/1163/18
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

23 червня 2018 р. м. ХерсонСправа № 821/1163/18

Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Дубровна В.А., перевіривши виконання вимог статей 160-161 КАС України за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області до Коробківського дошкільного навчального закладу (дитячий садок) Каховського району Херсонської області про вжиття заходів реагування під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності,

встановив:

18 червня 2018 року Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області звернулося до суду з позовом до Коробківського дошкільного навчального закладу (дитячий садок) Каховського району Херсонської області, у якому просить застосувати до Коробківського дошкільного навчального закладу (дитячий садок) Каховського району Херсонської області (код ЄДРПОУ 36156992) захід реагування у вигляді зупинення подальшої експлуатації території та приміщень дошкільного навчального закладу (дитячий садок) за адресою: 74824, Херсонська область, Каховський район, с. Коробки, вул. Каховська, буд. 26 до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту шляхом заборони Коробківському дошкільному навчального закладу (дитячий садок) Каховського району Херсонської області використовувати приміщення та територію дошкільного навчального закладу (дитячий садок) за адресою: 74824, Херсонська область, Каховський район, с. Коробки, вул. Каховська, буд. 26, окрім робіт, пов'язаних із усуненням порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, до повного усунення порушень.

Одночасно з позовною заявою, Головним управлінням ДСНС України у Херсонській області подано клопотання про відстрочення сплати судового збору за подачу вказаної позовної заяви.

Дослідивши доводи заявленого клопотання про відстрочення сплати судового збору, суддя вказує про наступне.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України " Про судовий збір " від 08.07.2011 року № 3674-VI.

Положеннями п. 1 ч. 1 ст. 8 вказаного Закону, які кореспондуються з приписами ч. 1 ст. 133 КАС України, встановлено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі, зокрема, якщо розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.

Таким чином, законодавством чітко регламентовано право суду на звільнення сторони позивача від сплати судового збору, зменшення його розміру, розстрочення або відстрочення його сплати, з врахуванням майнового стану заявника, проте таке право може бути реалізовано судом виключно відносно позивача - фізичної особи.

Натомість, суддя вказує, що приписами Закону України " Про судовий збір " та КАС України не передбачена можливість відстрочення сплати судового збору для позивача - юридичної особи, що позбавляє суд можливості задовольнити клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору.

Відповідно до ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, серед іншого, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Ознайомившись з позовом та доданими до нього документами, суддею встановлено наступне.

Частиною 3 ст. 161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Враховуючи, що судом відмовлено у задоволенні клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р. № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" встановлено з 1 січня 2018 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу у розмірі 1762 гривень.

Ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Як вбачається з прохальної частини позову, позивачем як суб'єктом владних повноважень заявлено вимогу немайнового характеру.

Таким чином, позивач повинен сплатити судовий збір у сумі 1762,00 грн. та надати суду документ про його сплату.

Крім того, частиною 2 ст. 161 КАС України передбачено, що суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Серед документів, долучених до позовної заяви, позивач надав фіскальний чек про відправлення рекомендованого листа з повідомленням кур'єрською доставкою на адресу Коробківського дошкільного навчального закладу (дитячий садок) Каховського району Херсонської області. Проте, не надано копії опису-вкладення зазначеного відправлення, з яких вбачалось би, які саме документи були направлені для ознайомлення відповідачу.

З огляду на вказані обставини, суд встановив, що позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст. 160, 161 КАС України.

Відповідно до частини 1 статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Частиною 2 статті 169 КАС України встановлено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, позовна заява відповідно до ч.1 ст. 169 КАС України підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення її недоліків, а саме:

- надати документ про сплату судового збору в сумі 1 762,00 грн.;

- надати копію опису-вкладення рекомендованого відправлення на підтвердження надсилання відповідачу копії позовної заяви з доданими до неї матеріалами.

Керуючись ч. 1 ст. 169 КАС України, суд -

ухвалив:

Залишити позовну заяву без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали.

Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із вказівкою на номер справи 821/1163/18 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

У разі невиконання цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.

Ухвала окремо не оскаржується.

Суддя Дубровна В.А.

СудХерсонський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення23.06.2018
Оприлюднено26.06.2018
Номер документу74877769
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —821/1163/18

Ухвала від 11.07.2018

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Дубровна В.А.

Ухвала від 23.06.2018

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Дубровна В.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні