Рішення
від 23.06.2018 по справі 583/2106/18
ОХТИРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 583/2106/18

2-о/583/84/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 червня 2018 року Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:

головуючого-судді Ярошенко Т.О.

присяжних Таранухи В.Г.

Терешкової А.О.

з участю секретаря судового засідання Безрядіної О.І.

прокурора Заяц Д.Є.

представника ОСОБА_3

законного представника ОСОБА_4

представника КЗ СОР

Обласний наркологічний диспансер Щома Я.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Охтирка цивільну справу за заявою представника Комунального закладу Сумської обласної ради Обласний наркологічний диспансер (місцезнаходження: вул. Куликівська, 43, м. Суми, 40009, код ЄДРПОУ 03083340) про продовження примусової госпіталізації до психіатричного закладу ОСОБА_6 (проживаючої: АДРЕСА_1),

встановив:

05 червня 2018 року заявник звернувся до суду з заявою про продовження госпіталізації до психіатричного закладу у примусовому порядку ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, мотивуючи свої вимоги тим, що ОСОБА_6 виявляє ознаки тяжкого психічного захворювання у вигляді шизофренії, внаслідок чого не спроможна самостійно задовольнити свої основні життєві потреби на рівні, який забезпечує її життєдіяльність, в зв'язку з чим за рішенням Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 26.12.2017 року продовжено госпіталізацію до психіатричного закладу в примусовому порядку, з 07.07.2016 року перебуває на стаціонарному лікуванні в КЗ СОР ОНД . За час перебування в закладі вона отримувала необхідне медикаментозне лікування, проводилися заходи психосоціальної реабілітації, але її психічний стан не покращився. Згідно висновку комісії лікарів-психіатрів потребує продовження госпіталізації до психіатричного закладу в примусовому порядку. В зв'язку з цим просить продовжити госпіталізацію до психіатричного закладу ОСОБА_6 в примусовому порядку.

В судовому засіданні представник КЗ СОР ОНД лікар-психіатр заяву підтримала та пояснила, що стосовно ОСОБА_6 проводилися заходи психосоціальної реабілітації, але психічний стан її не покращився, а тому вона потребує продовження госпіталізації до психіатричного закладу.

Законний представник ОСОБА_4 та представник ОСОБА_3 заяву підтримали.

Прокурор вважає необхідним продовжити госпіталізацію ОСОБА_6 у примусовому порядку до психіатричного закладу.

Суд, проаналізувавши матеріали справи, вислухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази, дійшов висновку, що заява підлягає задоволенню з таких підстав.

Згідно ч.3 ст. 17 Закону України Про психіатричну допомогу , у разі необхідності продовження госпіталізації в примусовому порядку понад 6 місяців представник психіатричного закладу повинен направити до суду за місцем знаходження психіатричного закладу заяву про продовження такої госпіталізації. До заяви, в якій повинні бути викладені підстави госпіталізації особи до психіатричного закладу в примусовому порядку, передбачені статтею 14 цього Закону, додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність продовження такої госпіталізації. В подальшому продовження госпіталізації особи в психіатричному закладі проводиться кожного разу на строк, який не може перевищувати 6 місяців.

Згідно висновку комісії лікарів-психіатрів від 04.06.2018 року за № 117 у зв'язку з тим, що ОСОБА_6 виявляє ознаки тяжкого психічного захворювання, внаслідок чого неспроможна самостійно задовольняти свої основні життєві потреби на рівні, який забезпечує її життєдіяльність, її обстеження та лікування можливі лише в стаціонарних умовах, потребує продовження госпіталізації до психіатричного закладу в примусовому порядку.

Таким чином, аналізуючи приведені докази та даючи їм оцінку в їх сукупності, суд вважає, що заява представника КЗ Сумської обласної ради Обласний наркологічний диспансер про продовження госпіталізації до психіатричного закладу у примусовому порядку ОСОБА_6 обґрунтована та підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 212-215, 235, 279-282 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву представника Комунального закладу Сумської обласної ради Обласний наркологічний диспансер (місцезнаходження: вул. Куликівська, 43, м. Суми, 40009, код ЄДРПОУ 03083340) про продовження примусової госпіталізації до психіатричного закладу ОСОБА_6 (проживаючої: АДРЕСА_1) - задовольнити.

Продовжити госпіталізацію до Комунального закладу Сумської обласної ради Обласний наркологічний диспансер ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1, для надання психіатричної допомоги у примусовому порядку.

Рішення направити до негайного виконання.

Рішення суду може бути оскаржено безпосередньо до Судової палати у цивільних справах апеляційного суду Сумської області, шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня проголошення.

До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарги подаються учасниками справи через Охтирський міськрайонний суд Сумської області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Т.О. Ярошенко

Присяжні В.Г. Тарануха

А.О.Терешкова

СудОхтирський міськрайонний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення23.06.2018
Оприлюднено25.06.2018
Номер документу74895215
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —583/2106/18

Рішення від 23.06.2018

Цивільне

Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Ярошенко Т. О.

Ухвала від 06.06.2018

Цивільне

Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Ярошенко Т. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні