У Х В А Л А
22 червня 2018 року м. Чернігівсправа № 7/20
Господарським судом Чернігівської області у складі судді Федоренко Ю.В., за участю секретаря судового засідання Ткач І.В., розглянуто у відкритому судовому засіданні матеріали заяви від 11.06.2018
Заінтересованої особи (правонаступника позивача/стягувача): Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Форінт"
бул. Лесі Українки, буд. 34, оф. 212, м. Київ, 01133
Стягувач (позивач): Публічне акціонерне товариство "Райффайзен Банк Аваль",
вул. Лєскова, 9, м. Київ, 01011
Боржник (відповідач): Фізична особа-підприємець Батрак Костянтин Володимирович
АДРЕСА_1
про заміну у виконавчому провадженні сторони (стягувача) її правонаступником
Представники сторін:
Від стягувача: не прибув
Від боржника: не прибув
Від заінтересованої особи: не прибув
ВСТАНОВИВ:
Товариством з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Форінт" подано заяву про заміну у виконавчому провадженні сторони (стягувача) її правонаступником, в якій заявник просить суд:
1) Здійснити процесуальне правонаступництво позивача - Публічного акціонерного товариства "Райффайзен Банк Аваль" на Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Форінт" (ідентифікаційний код 40658146), юридична адреса: бул. Лесі Українки, б. 34, оф. 212, м. Київ, 01133;
2) Замінити стягувача Публічне акціонерне товариство "Райффайзен Банк Аваль" його правонаступником - Товариством з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Форінт" (ідентифікаційний код 40658146, юридична адреса: бул. Лесі Українки, б. 34, оф. 212, м. Київ, 01133) виконавчого документа (наказу) №5028/7/20/2012 від 15.05.2012, виданого Господарським судом Чернігівської області на виконання рішення суду від 03.05.2012 про стягнення заборгованості, боржник - Фізична особа-підприємець Батрак Костянтин Володимирович.
В обґрунтування поданої заяви про заміну у виконавчому провадженні сторони (стягувача) її правонаступником заявник посилається на ту обставину, що 11.04.2018 між АТ "Райффайзен Банк Аваль" та ТОВ "ФК "Форінт" було укладено договір, відповідно до умов якого АТ "Райффайзен Банк Аваль" зобов'язалось передати у власність ТОВ "ФК "Форінт" Права Вимоги, вказані у Реєстрі кредитних операцій до відступлення, в порядку та на умовах, визначених у цьому договорі, а набувач зобов'язався прийняти від кредитора Права Вимоги в обсязі та на умовах, що існуватимуть на дату відступлення Права Вимоги та сплатити кредитору їх вартість. З дати відступлення Права Вимоги АТ "Райффайзен Банк Аваль" перестало бути стороною кредитних договорів, зазначених у Реєстрі відступлених Прав Вимоги, а ТОВ "ФК "Форінт" стає виключним та єдиним кредитором за відповідними кредитними договорами (стає новим кредитором за кредитними договорами) і набуває права вимагати повернення позичальниками сум заборгованості окремо по кожному із кредитних договорів в розмірі станом на дату відступлення Прав Вимоги, зазначеному в Реєстрі відступлених Прав Вимоги.
Ухвалою від 15.06.2018 заява ТОВ Фінансова компанія Форінт прийнята до розгляду, розгляд заяви призначено на 22.06.2018.
Представники стягувача, боржника, заінтересованої особи в судове засідання 22.06.2018 не прибули, заяв і клопотань від сторін не надходило.
Копії ухвал від 15.06.2018, які були направлені судом боржнику рекомендованими листами на адресу вказану у позовній заяві позивачем (1-й провулок Межової,3, м. Прилуки, 17500 та фактична адреса: вул. Волкова, 9/76, м Чернігів, 14000) повернулись без вручення адресату з відміткою відділу поштового зв'язку „за закінченням терміну зберігання" та "адресат не знайдено".
Частиною 5 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України визначено, що учасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, або якщо судове рішення було ухвалено поза межами судового засідання чи без повідомлення (виклику) учасників справи, копія судового рішення надсилається протягом двох днів з дня його складення у повному обсязі в електронній формі у порядку, визначеному законом, - у випадку наявності в особи офіційної електронної адреси, або рекомендованим листом з повідомленням про вручення, якщо така адреса відсутня.
Відповідно до п. 5 ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Оскільки ухвала суду від 15.06.2018 направлялась боржнику на адресу, вказану в позовній заяві, і повернулась на адресу суду з відміткою відділення поштового зв'язку "за закінченням терміну зберігання", суд вважає, що боржник належним чином повідомлений про розгляд заяви про заміну у виконавчому провадженні сторони (стягувача) її правонаступником, і лише у силу нехтування своїми правами на одержання поштового відправлення (фактично відмовившись від одержання поштового відправлення), боржник не отримав ухвали суду, а отже не скористався своїми процесуальним правами.
Рішенням господарського суду Чернігівської області від 03.05.2012 по справі № 5028/7/20/2012 стягнуто з Фізичної особи-підприємця Батрака Костянтина Володимировича, АДРЕСА_1 (код НОМЕР_1) на користь Публічного акціонерного товариства ?Райффайзен Банк Аваль?, м. Київ, вул. Лєскова, 9 (р. 29095744 в ЧОД АТ ?Райффайзен Банк Аваль?, МФО 353348, код 14245308) 12377,30 грн. заборгованості по відсотках, 4861,92 грн. річних, 9724,82 грн. інфляційних, 1609,50 грн. судового збору.
15.05.2012 господарським судом Чернігівської області видано наказ на виконання рішення від 03.05.2012 по справі № 5028/7/20/2012.
11.04.2018 між Публічним акціонерним товариством Райффайзен Банк Аваль (надалі -Кредитор) та Товариством з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Форінт (надалі - Набувач) укладено договір (далі - Договір) за яким Кредитор зобов'язується передати у власність Набувачу вимоги, вказані в реєстрі кредитних операцій до відступлення в порядку та на умовах, визначених у цьому Договорі, а Набувач зобов'язується прийняти від Кредитора права вимоги в обсязі та на умовах, що існуватимуть на дату відступлення прав вимоги, та сплатити Кредитору їх вартість (п.2.1 Договору).
Вказаний в реєстрі кредитних операцій до відступлення загальний розмір прав вимоги визначений станом на дату укладення цього Договору. Розмір прав вимоги, що відступається (передається) за цим Договором Кредитором Набувачу, визначений станом на дату відступлення права вимоги і фіксується в реєстрі відступлених прав вимоги.
Згідно п. 2.3 Договору Права вимоги кредитора до позичальників та/або Поручителів щодо відшкодування кредитору сум судового збору, витрат виконавчого провадження чи інших витрат, понесених кредитором у зв'язку із судовим захистом своїх прав за Кредитними договорами та/або у зв'язку з примусовим стягненням заборгованості за Кредитними договорами, Кредитором Набувачу за цим Договором не відступаються, а відповідні суми заборгованості Позичальників та/або Поручителів перед Кредитором - не включаються до розміру Прав Вимоги.
Перехід прав вимоги від Кредитора і набуття їх Набувачем у власність відбувається за умови сплати Набувачем Кредитору загальної вартості прав вимоги відповідно до п.п.3.1, 3.2 Договору та з моменту підписання сторонами реєстру відступлених прав вимоги. Реєстр відступлених прав вимоги підписується сторонами в строк не пізніше 3 робочих днів з дня сплати Набувачем Кредитору загальної вартості прав вимоги у повному обсязі ( п.2.4 Договору).
З дати відступлення прав вимоги Кредитор перестає бути стороною кредитних договорів зазначених в реєстрі відступлених прав вимоги, а Набувач стає виключним та єдиним кредитором за відповідними кредитними договорами та набуває право вимагати повернення позичальниками сум заборгованості окремо по кожному із кредитних договорів в розмірі станом на дату відступлення прав вимоги, зазначеному в реєстрі відступлених прав вимоги. Права вимоги переходять до Набувача в повному обсязі, безвідзивно та без можливості зворотнього відступлення на користь Кредитора (без регресу). Кредитор не приймає на себе і не несе зобов'язань зі зворотного викупу у Набувача прав вимоги, не задоволених позичальниками (п.2.5).
В п.1.1 Договору сторонами погоджено, що:
Реєстр відступлених Прав Вимоги - документ, що містить перелік Кредитних договорів, права грошової вимоги за якими відступлені (передані) Кредитором Набувачу за цим Договором, із зазначенням сум заборгованості окремо по кожному із Кредитних договорів станом на Дату відступлення Прав Вимоги, вартість Прав Вимоги окремо по кожному з Кредитних договорів та Загальну вартість Прав Вимоги, дані про Позичальників та іншу необхідну інформацію за потреби. Реєстр відступлених Прав Вимоги складається за формою, наведеною у Додатку № 2 до цього Договору, підписується сторонами та скріплюється печатками сторін. Реєстр відступлених Прав Вимоги підтверджує факт відступлення Кредитором Набувачу прав грошової вимоги до Позичальників за Кредитними договорами, переліченими в ньому.
Права вимоги - всі належні Кредитору права грошової вимоги до Позичальників за кредитними договорами щодо повернення сум основної (позичкової) заборгованості (кредиту, овердрафту тощо), сплати нарахованих процентів за користування позиченими коштами, нарахованих комісій та штрафних санкцій в обсязі, визначеному станом на Дату відступлення Прав Вимоги. Розмір Прав Вимоги станом на день укладення Договору зазначений в Реєстрі кредитних операцій до відступлення. Розмір Прав Вимоги станом на Дату відступлення Прав Вимоги зазначається в Реєстрі відступлених Прав Вимоги.
У відповідності до п.3.1- 3.2 Договору загальна вартість Прав Вимоги становить 19000000 грн. без ПДВ.
Набувач зобов'язаний сплатити Кредитору Загальну вартість Прав Вимоги протягом 3 робочих днів з дня укладення цього Договору шляхом безготівково перерахування грошових коштів в національній валюті України на банківський рахунок Кредитора № 290995329, МФО 300335, ЄДРПОУ 14305909 у АТ Райффайзен Банк Аваль .
Згідно Реєстру відступлених Прав Вимоги від 11.04.2018, який доданий заявником до заяви від 11.06.2018, кредитором - АТ Райффайзен Банк Аваль передано набувачу - ТОВ ФК Форінт вимогу про стягнення з ФОП Батрак К.В. за кредитним договором № 010/50-28/007 від 22.06.2009, в якому зазначена основна (позичкова) заборгованість - 87170,23 грн., нараховані проценти за користування кредитом - 183105,47 грн., штрафні санкції, інфляційні нарахування за прострочення повернення заборгованості та 3% річних які підлягають стягненню за рішенням суду або є предметом розгляду в судах - 21 665,59 грн.
Також заявником додана до заяви від 11.06.2018 копія платіжного доручення № 221 від 11.04.2018 про перерахування ТОВ ФК Форінт на рахунок АТ Райффайзен Банк Аваль 19 000 000,00 грн. з призначенням платежу: оплата загальної вартості Прав вимоги згідно п. 3.2 Договору № б/н від 11 квітня 2018 за відступлення прав вимоги за кредитними договорами позичальників .
Крім того заявником додана до заяви від 11.06.2018 копія постанови про відкриття виконавчого провадження від 23.05.2012 ВП № 32952030 наказу Господарського суду Чернігівської області у справі № 5028/7/20/2012 виданого 15.05.2012 про стягнення з фізичної особи-підприємця Батрака Костянтина Володимировича на користь Публічного акціонерного товариства Райффайзен Банк Аваль 12377,30 грн. заборгованості по відсотках, 4861,92 грн. річних, 9724,82 грн. інфляційних, 1609,50 грн. судового збору.
Відповідно до частин 1-3 ст. 334 Господарського процесуального кодексу України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець. Суд розглядає заяву про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб. Неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.
Як встановлено п.1 ч.1 статті 512, ст.514 ЦК України кредитор у зобов'язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).
До нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
Враховуючи умови укладеного між сторонами Договору та вимоги Закону до заявника перейшли всі права первісного кредитора за договором, який укладено з боржником.
Відповідно до ч.5 ст.15 Закону України "Про виконавче провадження" у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
При вирішення заяви судом враховується правова позиція Верховного Суду України, яка викладена у справі №6-122цс13 про те, що виходячи із цих норм, зокрема, пунктами 1, 2 частини першої статті 512 ЦК України, у разі передання кредитором своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги) чи правонаступництва (припинення юридичної особи шляхом злиття, приєднання поділу, перетворення або ліквідації, спадкування) на стадії виконання судового рішення відбувається вибуття кредитора. Така заміна кредитора відбувається поза межами виконавчого провадження у разі смерті кредитора, припинення юридичної особи чи відступлення права вимоги.
У зв'язку з такою заміною кредитора відбувається вибуття цієї особи з виконавчого провадження, у зв'язку із чим припиняється її статус сторони виконавчого провадження і її заміна належним кредитором проводиться відповідно до частини п'ятої статті 8 Закону України Про виконавче провадження , статті 378 ЦПК України за заявою заінтересованої сторони зобов'язання, якою є правонаступник, що отримав від попереднього кредитора всі права та обов'язки в зобов'язанні, у тому числі й право бути стороною виконавчого провадження.
За таких обставин заява про заміну стягувача правонаступником - заявником у справі, у виконавчому провадженні по стягненню з боржника 12377,30 грн. заборгованості по відсотках, 4861,92 грн. річних, 9724,82 грн. інфляційних є обгрунтованою та підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 234, 235, 334 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Форінт" задовольнити.
2. Замінити стягувача Публічне акціонерне товариство "Райффайзен Банк Аваль" його правонаступником - Товариством з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Форінт" (ідентифікаційний код 40658146, юридична адреса: бул. Лесі Українки, б. 34, оф. 212, м. Київ, 01133), у виконавчому провадженні по виконанню виконавчого документа (наказу) №5028/7/20/2012 від 15.05.2012, виданого Господарським судом Чернігівської області на виконання рішення суду від 03.05.2012, про стягнення 12377,30 грн. заборгованості по відсотках, 4861,92 грн. річних, 9724,82 грн. інфляційних, боржник - Фізична особа-підприємець Батрак Костянтин Володимирович.
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду у строки визначені ст.256 Господарського процесуального кодексу України.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://cn.arbitr.gov.ua/sud5028/
Повний текст ухвали складено 25.06.2018.
Суддя Ю.В. Федоренко
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 22.06.2018 |
Оприлюднено | 25.06.2018 |
Номер документу | 74898691 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Скорик Н.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні