Іменем України
ПОСТАНОВА
25 червня 2018 року м. Чернігівсправа № 927/380/18 Господарський суд Чернігівської області у складі головуючого судді Фесюри М.В., секретаря Скороход А.О.,
розглянувши матеріали за заявою голови ліквідаційної комісії боржника,
Боржник: Товариство з обмеженою відповідальністю "ВОДПОЛІМЕР",
вул. Попова, 1, м. Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ 35712054
про визнання боржника банкрутом
Представники сторін: Карета О.О., голова ліквідаційної комісії.
В судовому засіданні на підставі ст. 240 Господарського процесуального кодексу України, було оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "ВОДПОЛІМЕР" (надалі - боржник) подана заява про відкриття провадження у справі про банкрутство на підставі ст. 11, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (надалі - Закон про банкрутство), яка ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 25.05.18 була прийнята до розгляду та призначено підготовче засідання на 11.06.18.
Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 11.06.18 відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ВОДПОЛІМЕР", введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та призначено розгляд справи на 25.06.18.
При цьому, в підготовчому засіданні господарського суду від 11.06.18 було встановлено, що боржником дотримано порядок ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України та існують ознаки неоплатності боржника.
В судовому засіданні 25.06.18 присутній голова ліквідаційної комісії надав пояснення, просив суд визнати боржника банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру. Також головою ліквідаційної комісії зазначено, що в ході проведеної роботи, у боржника не виявлено жодних активів, у зв"язку з чим голова ліквідаційної комісії вважає, що є не доцільним призначати ліквідатором арбітражного керуючого з іншої області, оскільки арбітражний керуючий не зможе відшкодувати понесені витрати за рахунок коштів боржника, отже він не буде зацікавлений у здійсненні безоплатної роботи. У зв"язку з зазначеним, голова ліквідаційної комісії боржника просить суд призначити кандидатуру останнього ліквідатором боржника для завершення всіх дій щодо ліквідації банкрута.
Розглянувши подані документи і матеріали, суд встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ВОДПОЛІМЕР" зареєстроване в якості суб'єкта господарювання 27.02.2008, про що у Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань внесені відомості за №1354102 0000001819. Чернігівською ОДПІ Головного управління ДФС у Чернігівській області (м. Чернігів) з 28.02.08 Товариство з обмеженою відповідальністю "ВОДПОЛІМЕР" взято на облік як платника податків за №4457-04.
31 січня 2018 року загальними зборами учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "ВОДПОЛІМЕР" було прийняте рішення про припинення діяльності товариства шляхом ліквідації (протокол від 31.01.18 №01-2018), головою ліквідаційної комісії призначено - Карету О.О.
Протягом ліквідаційної процедури ліквідаційною комісією розглянуто та визнано грошові вимоги з внесенням до реєстру, що станом на 18.05.18 складають 1 568 114,51 грн, в т.ч.:
-товариства з обмеженою відповідальністю КОНЦЕРН ВОДПОЛІМЕР , (код ЄДРПОУ 35192542, вул. Запорізька, 8-В, м. Бориспіль, Київська область), в сумі 498 тис. грн,
-товариства з обмеженою відповідальністю ВИРОБНИЧО-ТОРГІВЕЛЬНА ФІРМА БУДПЛАСТ , (код ЄДРПОУ 32240561, вул. Гетьмана Полуботка, 7, м. Чернігів, 14000), в сумі 143 455,15 грн,
-товариства з обмеженою відповідальністю УКРПОЛІМЕР , (код ЄДРПОУ 31477793, вул. Г. Полуботка, 7, м. Чернігів, 14000), в сумі 444 101,80 грн,
-товариства з обмеженою відповідальністю БЕЛТІМ ПОЛІМЕРИ , (код ЄДРПОУ 37507220, вул. Італійська, 116 А, м. Маріуполь, Донецька область), в сумі 482557,56 грн.
За даними заяви, дебіторська заборгованість у Товариства з обмеженою відповідальністю "ВОДПОЛІМЕР" відсутня, вимоги та позови про стягнення заборгованості з боржників Товариства з обмеженою відповідальністю "ВОДПОЛІМЕР" не пред'являлись.
Так, під час ліквідації ліквідатором 17.05.18 проводилась інвентаризація майна боржника, в результаті чого встановлено відсутність майнових активів (інвентаризаційний опис майна №1 від 17.05.18).
Також, ліквідатором вживалися заходи щодо розшуку майна боржника шляхом направлення відповідних запитів до реєструючих органів, внаслідок чого була встановлена відсутність у товариства будь - якого майна.
Даний факт підтверджується, зокрема, довідками територіального сервісного центру № 7441 Регіонального сервісного центру в Чернігівській області Міністерства внутрішніх справ України від 18.04.18 № 31/25/13-1161; управління земельних ресурсів Чернігівської міської ради від 16.04.18 № 01-08/849; Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області від 23.04.18 № 01-13-29/2740;
Факт відсутності зареєстрованого за Товариством з обмеженою відповідальністю "ВОДПОЛІМЕР" нерухомого майна підтверджується також Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо Товариства з обмеженою відповідальністю "ВОДПОЛІМЕР", сформованою 22.03.18 №118011761, та копією Витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна від 18.04.18 №55445335.
Рішенням загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "ВОДПОЛІМЕР" (протокол від 18.05.18 №03-2018) був затверджений складений головою ліквідаційної комісії проміжний ліквідаційний баланс.
Як вбачається із балансу та розшифровки його рядків, станом на 17.05.18 боржник має поточні зобов'язання в сумі 1 568 114,51 грн. (кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги). При цьому, вартість активів товариства становить 0,0 грн.
Згідно з протоколом №03-2018 від 18.05.18, загальними зборами учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "ВОДПОЛІМЕР", враховуючи відсутність майна та коштів у боржника для задоволення вимог кредиторів, 18.05.18 було прийнято рішення про звернення до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство на підставі ст. 95 Закону про банкрутство.
Враховуючи наведені вище обставини, господарський суд вважає, що надані боржником докази свідчать про недостатність вартості майна останнього для задоволення вимог кредиторів, що є підставою для визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
У відповідності з ч. 2 ст. 95 Закону про банкрутство, за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 114 Закону про банкрутство, кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.
Під час прийняття заяви про порушення справи про банкрутство суд в ухвалі зобов'язує визначеного автоматизованою системою арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) надати заяву на участь у даній справі.
У разі якщо від арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), визначеного автоматизованою системою, не надійшла заява про згоду стати розпорядником майна в цій справі, то розпорядника майна призначає суд без застосування автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.
Кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.
Під час призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) господарський суд не пов'язаний з кандидатурами арбітражних керуючих, запропонованими комітетом кредиторів, та має право призначити арбітражного керуючого самостійно.
Розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором не можуть бути призначені арбітражні керуючі:
1) які є заінтересованими у цій справі;
2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня усунення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років;
3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов'язків, покладених цим Законом;
4) які мають конфлікт інтересів (особи, у яких виникає суперечність між власними чи їх близьких осіб майновими, немайновими інтересами та повноваженнями арбітражного керуючого);
5) які здійснювали раніше повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів (посадових осіб), у яких боржник був стороною виконавчого провадження.
До призначення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії вищезазначених осіб.
При цьому, п. 4.20 Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство, затвердженого Постановою пленуму Вищого господарського суду України від 14.07.2016р. № 8 встановлено, що арбітражний керуючий, визначений автоматизованою системою, протягом трьох днів з дня отримання ухвали про прийняття заяви про порушення справи про банкрутство зобов'язаний надати безпосередньо до господарського суду на паперовому носії або в електронній формі на електронну адресу господарського суду, з якої він отримав відповідну ухвалу, заяву про його участь у справі з повідомленням про те, що він не належить до жодної з категорії осіб, зазначених у частині другій статті 114 Закону.
Згідно довідки щодо кандидатури арбітражного керуючого, сформованої 21.05.18 автоматично у відповідь на електронний запит судді згідно з п. 4.17 Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство, автоматизованою системою з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, визначено арбітражного керуючого Іванюка Олександра Миколайовича.
Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 25.05.18 арбітражного керуючого Іванюка Олександра Миколайовича, визначеного автоматизованою системою з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, зобов'язано надати суду заяву про його участь у справі з повідомленням про те, що він не належить до жодної категорії осіб, зазначених у ч. 2 ст. 114 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом , на паперовому носії до 08.06.18.
В межах встановленого строку (29.05.18 - електронною поштою, 31.05.18 - поштою, 19.06.18) від арбітражного керуючого Іванюка О.М. надійшла заява (№1 від 29.05.18 та №1 від 19.06.18) про його згоду на участь у даній справі в якості ліквідатора. Крім того, арбітражний керуючий у поданій заяві просив суд провести судове засідання без участі останнього. Суд залучив заяву до матеріалів справи та задовольнив в частині розгляду справи у відсутності арбітражного керуючого.
Разом з тим, призначаючи ліквідатора банкрута, суд враховує наступне:
Частина 2 статті 95 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом передбачає можливість покладення обов'язків ліквідатора на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого.
Призначення голови ліквідаційної комісії ліквідатором боржника, що ліквідується власником, здійснюється господарським судом у виняткових випадках (в залежності від конкретних обставин справи), оскільки голова ліквідаційної комісії (ліквідатор) підпадає під ознаки заінтересованої особи стосовно боржника і відповідно до частини шостої статті 95 Закону несе солідарну відповідальність за незадоволення вимог кредиторів.
Звертаючись із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство, боржник просив покласти обов'язки ліквідатора на голову ліквідаційної комісії боржника Карету Олександра Олеговича. При цьому, голова ліквідаційної комісії Карета О.О. погодився, у разі його призначення та відсутності у боржника майнових активів, виконувати обов'язки ліквідатора на безоплатній основі.
Оскільки Карета О.О. був призначений головою ліквідаційної комісії боржника безпосередньо перед зверненням до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство (з 31.01.18), тобто не є заінтересованою особою стосовно боржника в розумінні положень Закону про банкрутство, зважаючи на відсутність у боржника майна, майнових прав, за рахунок реалізації яких можливо здійснити повну оплату послуг професійного арбітражного керуючого та те, що голова ліквідаційної комісії, який виконував повноваження ліквідатора у позасудовій процедурі банкрутства, є обізнаним у матеріально - фінансовому становищі боржника, враховуючи також територіальне знаходження голови ліквідаційної комісії боржника Карети О.О. у м. Чернігові, яке є найбільш наближеним до місцезнаходження боржника порівняно з м. Черкаси, у якому знаходиться офіс арбітражного керуючого Іванюка О.М., що суттєво зменшить транспортні та часові витрати ліквідатора, господарський суд вважає даний випадок винятковим і покладає обов'язки ліквідатора на голову ліквідаційної комісії боржника Карету Олександра Олеговича.
З наведених вище обставин, суд відмовляє в задоволенні заяви Іванюка Олександра Миколайовича про участь у справі.
Згідно з ч. 3 ст. 95 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом , кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу.
Відповідно до ч.1 ст. 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
Керуючись ст. 8, 37, 38, 95, 114 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом , ст. 233, 234, 235, 240 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,
ПОСТАНОВИВ:
1 .Визнати банкрутом Товариство з обмеженою відповідальністю "ВОДПОЛІМЕР", (вул. Попова, 1, м. Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ 35712054) з наслідками, передбаченими ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
2.Відкрити ліквідаційну процедуру.
3 .Ліквідатором банкрута призначити голову ліквідаційної комісії Карету Олександра Олеговича(14000, м.Чернігів, вул. Г. Полуботка,7, реєстрац. № 3081115615).
4 .У призначенні ліквідатором арбітражного керуючого Іванюка Олександра Миколайовича (поштова адреса: а/с 707, м. Черкаси, 18003) відмовити.
5 .Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури Товариства з обмеженою відповідальністю "ВОДПОЛІМЕР", текст якого додається.
6.Зобов'язати ліквідатора надати господарському суду реєстр вимог кредиторів, виконати дії, передбачені розділом ІІІ "Ліквідаційна процедура" Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також надати господарському суду ліквідаційний баланс та звіт про проведену роботу.
7 .Копію даної постанови надіслати до відома: ліквідатору ,арбітражному керуючому Іванюку О.М. ,Чернігівській ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області, Центральному ВДВС Чернігівського міського управління юстиції (вул. Шевченка, 118, м. Чернігів, 14030), відділу державної реєстрації (вул. Рокосовського, 20-а, м. Чернігів, 14032) та відділу з питань банкрутства Головного територіального управління юстиції в Чернігівській області.
Постанова набирає законної сили негайно після її оголошення та може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Київського апеляційного господарського суду у строк, встановлений ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.
Повний текст постанови складений та підписаний 25 червня 2018 року.
Суддя М.В. Фесюра
Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 25.06.2018 |
Оприлюднено | 25.06.2018 |
Номер документу | 74898697 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Фесюра М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні