РІВНЕНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 569/11423/18

УХВАЛА

25 червня 2018 року м. Рівне

Слідчий суддя Рівненського міського суду Сидорук Є.І., при секретарі Григорчук В.М. розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ фінансових розслідувань ГУ ДФС у Рівненській області підполковника податкової поліції ОСОБА_1, яке погоджено прокурором прокуратури Рівненської області ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до речей і документів, -

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий ГУ ДФС в Рівненській області підполковник податкової поліції ОСОБА_1 звернулась до суду із клопотанням, яке погоджено прокурором прокуратури Рівненської області ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до речей і документів.

В обґрунтування клопотання вказує, що Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Рівненській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №32018180000000026 від 16.05.2018 за фактом фіктивного підприємництва ТОВ "ВАЛОСТІКОР" (код 41655099, Київська обл., Києво-Святошинський р-н., с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Черкаська, б.26), ТОВ "НОРТКОМ ТРЕЙД" (код 41264855 м. Київ, Деснянський р-н., вул. Карла Маркса, 60) за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.205 КК України.

Із матеріалів кримінального провадження вбачається, що невстановленими особами, без наміру здійснення діяльності, пов'язаної з купівлею-продажем товарно-матеріальних цінностей, виконанням робіт або наданням послуг, з метою прикриття незаконної діяльності по митному оформленню товарів в режимі імпорту на Рівненській митниці ДФС на підставі документів з ознаками підробки, створено та оформлено на підставних осіб суб'єкти господарювання з ознаками фіктивності, а саме ТОВ "ВАЛОСТІКОР" (код 41655099, Київська обл.), ТОВ "НОРТКОМ ТРЕЙД" (код 41264855, м. Київ).

ТОВ "ВАЛОСТІКОР" 10.03.2018 оформило на Рівненській митниці ДФС 3 митні декларації в режимі імпорт, згідно якої останнє ввезло на митну територію України шин, камер гумових, та інших запасних частин та комплектуючих для садових тачок на загальну суму 1,6 млн. грн, які знаходилися в контенерах, що були ввезені з Китаю в морський порт Одеської області та доставлені в зону митного контролю митного поста Рівне-Центральний . При цьому у митних деклараціях особою декларантом значиться директор ТОВ "ВАЛОСТІКОР" ОСОБА_3 Згідно отриманої інформації, вартість імпортованих ТОВ "ВАЛОСТІКОР" ТМЦ є заниженою в рази, а це відповідно несплата митних платежів до бюджету. 13.03.2018 року в своєму поясненні ОСОБА_3 вказав, що ніякого відношення до реєстрації та провадження господарської діяльності ТОВ "ВАЛОСТІКОР" не має, та реєстрації не проводив. Печаток, договорів/доручень на представлень його інтересів та інтересів ТОВ "ВАЛОСТІКОР" нікому не давав, контрактів ЗЕД не укладав.

Крім того, встановлено, що в період з лютого 2018 року по даний час на Рівненській митниці ДФС здійснює митне оформлення товарів відправлених з Китаю, що знаходяться у контейнерах та доставлені до Рівненської митниці ДФС вантажним транспортом з морського порту ОСОБА_4, ТОВ "НОРТКОМ ТРЕЙД" керівником якого є ОСОБА_5 (ІНФОРМАЦІЯ_1 РНОКПП НОМЕР_1, Донецька область, м. Горлівка, вул. Герцена, 39/47). Товарами, що імпортуються є тренажери, вироби будівельні з пластмас, при попередньому аналізі вартості яких встановлено заниження їх фактурної вартості, а також частину ТМЦ (частину кузовів) не можливо ідентифікувати. Таким чином, вартість імпортованих ТОВ "НОРТКОМ ТРЕЙД" товарів занижена в рази, а це відповідно несплата митних платежів до бюджету.

Таким чином, невстановленими особами створено ряд суб'єктів господарської діяльності з ознаками фіктивності, зокрема ТОВ "ВАЛОСТІКОР" , ТОВ "НОРТКОМ ТРЕЙД" , з метою митного оформлення ТМЦ по заниженій їх вартості, з метою подальшої їх реалізації поза обліком за готівкові кошти, при цьому незаконно формуватиметься податковий кредит в адресу СГД з ознаками фіктивності, СГД реального сектору економіки. Таким чином, у діях невстановлених осіб вбачаються ознаки кримінального правопорушення, відповідальність за який передбачена ч.1 ст.205 КК України.

Досудовим слідством встановлено, що ТОВ "ВАЛОСТІКОР" використовує рахунки №26004056219695 (вид валюти - Українська гривня), №26003056228698 (вид валюти - долар США), №26001056224702 (вид валюти - ЄВРО), відкриті у Столична філія ПАТ КБ ПРИВАТБАНК Київ (МФО 380269, 01001 м. Київ вул. Грушевського, 1-Д, 49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 30, 3700);

З метою дослідження механізму проведених розрахунків ТОВ "ВАЛОСТІКОР" з суб'єктами господарювання реального сектору економіки, з ознаками фіктивності, у тому числі підтвердження чи спростування проведення таких розрахунків, встановлення надходження, списання сум коштів на рахунки, виникла необхідність у дослідженні даних про фактичне надходження та списання грошових коштів по рахункам ТОВ "ВАЛОСТІКОР" .

З метою всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження необхідно провести виїмку первинних документів, що становлять банківську таємницю клієнта Столична філія ПАТ КБ ПРИВАТБАНК Київ.

Вказані речі та документи мають суттєве значення для вказаного кримінального провадження, оскільки інформація, яка міститися в них може бути використана як доказ. Крім цього, на даний час не можливо іншим способом встановити дані обставини.

Слідчий в судове засідання не з явилась з поважних причин, подала суду клопотання про розгляд справи у її відсутності, повністю підтримує клопотання та просить його задоволити з підстав викладених у ньому.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

З урахуванням заяви слідчого, відповідно до ч.4 ст. 107 КПК України , фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Відповідно до ст.60 Закону України Про банки та банківську діяльність : інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею.

Клопотання розглядається у відсутності особи, у володінні якої знаходяться речі та документи відповідно до ч.2 ст. 163 КПК України .

Дослідивши клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч.1 ст.159 КК України , тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Оскільки у клопотанні слідчим наведено достатньо підстав, які відповідають вимогам встановленим ч.5 ст. 163 КПК України , що речі та документи, про йдеться у клопотанні, мають суттєве значення для кримінального провадження, оскільки інформація, яка міститися в них може бути використана як доказ, і без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 159 , 162-164 КПК України ,

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого задовольнити.

Надати слідчим слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Рівненській області, що входять до складу групи слідчих по кримінальному провадженню №32018180000000023 від 04.05.2018, ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, або оперативним працівникам ОУ ГУ ДФС у Рівненській області ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19М, ОСОБА_20 або іншим працівникам податкової міліції за їх дорученням (постанова про проведення процесуальних дій на іншій території (відповідно до ст.218 КПК України), тимчасовий доступ до оригіналів документів та можливість вилучити їх копії (здійснити їх виїмку) у Столична філія ПАТ КБ ПРИВАТБАНК Київ (МФО 380269, 01001 м. Київ вул. Грушевського, 1-Д, 49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 30, 3700), та містять відомості, які можуть становити банківську таємницю, а саме щодо діяльності клієнта ТОВ "ВАЛОСТІКОР" (код 41655099):

- документи, які відображають надходження та списання грошових коштів по рахунках: №26004056219695 (вид валюти - Українська гривня), №26003056228698 (вид валюти - долар США), №26001056224702 (вид валюти - долар ЄВРО), відкритих ТОВ "ВАЛОСТІКОР" у Столична філія ПАТ КБ ПРИВАТБАНК Київ, із зазначенням вхідного та вихідного залишків коштів, прибуткової та видаткової частини, призначення платежів, дати та часу надходження коштів на рахунки та перерахування з них, повних назв контрагентів, які перерахували та яким перераховані кошти, їхні коди ЄДРПОУ, МФО й номерів рахунків контрагентів, з якими проведені операції на паперовому та магнітному (електронному) носіях;

- копій справ з юридичного оформлення рахунків ТОВ "ВАЛОСТІКОР" , в тому числі, реєстраційних документів підприємства, наказів про призначення службових осіб, доручення на представництво інтересів, договорів щодо відкриття і обслуговування рахунків та використання системи „Клієнт - банк» , заяви та доручення від імені службових осіб підприємства, а також картки зі зразками їх підписів і відбитку печатки підприємства;

- копій грошових чеків про видачу готівки з вказаних рахунків;

- копії платіжних доручень;

- копії протоколів системи „Клієнт-банк» в яких міститься дата та час з'єднання (включаючи години, хвилини та секунди з'єднання), електронне ім'я користувача, назва операції та ІР-адреса клієнта

- матеріалів фото-, відеофіксації осіб, які знімали готівкові кошти із вказаних вище рахунків, що відкритті ТОВ "ВАЛОСТІКОР" , у відділеннях банку та через мережу банкоматів в паперовому та електронному вигляді, за період з 15.11.2017 по дату виконання ухвали.

У разі відсутності оригіналів документів, зобов'язати посадових осіб банку, надати засвідчені копії вказаних документів та протоколів (описів), що підтверджують вилучення оригіналів.

Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Рівненського міського суду Є.І. Сидорук

Дата ухвалення рішення 25.06.2018
Зареєстровано 26.06.2018
Оприлюднено 26.06.2018

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону