РІВНЕНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 569/11420/18

УХВАЛА

25 червня 2018 року м. Рівне

Слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області Доля В.А., з участю секретаря судового засідання Редько К.О., розглянувши у судовому засіданні в м. Рівне клопотання старшого слідчого з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Рівненській області ОСОБА_1 (далі слідчий) про тимчасовий доступ до речей і документів (інформації), -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий, за погодженим прокурором прокуратури Рівненської області ОСОБА_2., звернувся до суду з клопотанням, у якому просить надати тимчасовий доступ до документів, перелік яких наведено у клопотанні, з можливістю вилучення оригіналів, які знаходяться у ПАТ БАНК ВОСТОК , а саме щодо діяльності клієнта ТОВ "НОРТКОМ ТРЕЙД" .

З клопотання слідує, що СУФР ГУ ДФС у Рівненській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №32018180000000026 від 16.05.2018 за фактом фіктивного підприємництва ТОВ "ВАЛОСТІКОР" (код 41655099, Київська обл., Києво-Святошинський р-н., с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Черкаська, б.26), ТОВ "НОРТКОМ ТРЕЙД" (код 41264855 м. Київ, Деснянський р-н., вул. Карла Маркса, 60) за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.205 КК України.

Слідчий у клопотанні зазначає, що невстановленими особами, без наміру здійснення діяльності, пов'язаної з купівлею-продажем товарно-матеріальних цінностей, виконанням робіт або наданням послуг, з метою прикриття незаконної діяльності по митному оформленню товарів в режимі імпорту на Рівненській митниці ДФС на підставі документів з ознаками підробки, створено та оформлено на підставних осіб суб'єкти господарювання з ознаками фіктивності, а саме ТОВ "ВАЛОСТІКОР" (код 41655099, Київська обл.), ТОВ "НОРТКОМ ТРЕЙД" (код 41264855, м. Київ). ТОВ "ВАЛОСТІКОР" 10.03.2018 оформило на Рівненській митниці ДФС 3 митні декларації в режимі імпорт, згідно якої останнє ввезло на митну територію України шин, камер гумових, та інших запасних частин та комплектуючих для садових тачок на загальну суму 1,6 млн. грн, які знаходилися в контенерах, що були ввезені з Китаю в морський порт Одеської області та доставлені в зону митного контролю митного поста Рівне-Центральний . При цьому у митних деклараціях особою декларантом значиться директор ТОВ "ВАЛОСТІКОР" ОСОБА_3 Згідно отриманої інформації, вартість імпортованих ТОВ "ВАЛОСТІКОР" ТМЦ є заниженою в рази, а це відповідно несплата митних платежів до бюджету. 13.03.2018 року в своєму поясненні ОСОБА_3 вказав, що ніякого відношення до реєстрації та провадження господарської діяльності ТОВ "ВАЛОСТІКОР" не має, та реєстрації не проводив. Печаток, договорів/доручень на представлень його інтересів та інтересів ТОВ "ВАЛОСТІКОР" нікому не давав, контрактів ЗЕД не укладав.

Крім того, в період з лютого 2018 року по даний час на Рівненській митниці ДФС здійснює митне оформлення товарів відправлених з Китаю, що знаходяться у контейнерах та доставлені до Рівненської митниці ДФС вантажним транспортом з морського порту ОСОБА_4, ТОВ "НОРТКОМ ТРЕЙД" керівником якого є ОСОБА_5 (ІНФОРМАЦІЯ_1 РНОКПП НОМЕР_1, Донецька область, м. Горлівка, вул. Герцена, 39/47). Товарами, що імпортуються є тренажери, вироби будівельні з пластмас, при попередньому аналізі вартості яких встановлено заниження їх фактурної вартості, а також частину ТМЦ (частину кузовів) не можливо ідентифікувати. Таким чином, вартість імпортованих ТОВ "НОРТКОМ ТРЕЙД" товарів занижена в рази, а це відповідно несплата митних платежів до бюджету.

Слідчий доводить, що таким чином, невстановленими особами створено ряд суб'єктів господарської діяльності з ознаками фіктивності, зокрема ТОВ "ВАЛОСТІКОР" , ТОВ "НОРТКОМ ТРЕЙД" , з метою митного оформлення ТМЦ по заниженій їх вартості, з метою подальшої їх реалізації поза обліком за готівкові кошти, при цьому незаконно формуватиметься податковий кредит в адресу СГД з ознаками фіктивності, СГД реального сектору економіки.

ТОВ "НОРТКОМ ТРЕЙД" використовує рахунки №26008010524478 (вид валюти - Українська гривня), №26008010524478 (вид валюти - долар США), №26008010524478 (вид валюти - ЄВРО), відкриті у ПАТ БАНК ВОСТОК (МФО 307123, 49051, м. Дніпро, вул. Курсантська, 24, 0 (800)30-70-10).

Покликаючись на наведене, з метою дослідження механізму проведених розрахунків ТОВ "НОРТКОМ ТРЕЙД" з суб'єктами господарювання реального сектору економіки, з ознаками фіктивності, у тому числі підтвердження чи спростування проведення таких розрахунків, встановлення надходження, списання сум коштів на рахунки, виникла необхідність у дослідженні даних про фактичне надходження та списання грошових коштів по рахункам ТОВ "НОРТКОМ ТРЕЙД" , у зв'язку з чим необхідно отримати тимчасовий доступ до вказаних документів, провести виїмку первинних документів, що становлять банківську таємницю клієнта ПАТ БАНК ВОСТОК , іншим способом довести ці обставини не можливо.

З урахуванням заяви слідчого, відповідно до ч.4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Представник банку для розгляду клопотання не з'явився, про день та час його розгляду повідомлявся, про що свідчить телефонограма.

Клопотання розглядається у відсутності представника особи, у володінні якої знаходяться документи відповідно до ч.4 ст. 163 КПК України.

Дослідивши клопотання та додані матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Відповідно до ст. 60 Закону України Про банки та банківську діяльність , інформація, до якої просить слідчий надати тимчасовий доступ, є банківською таємницею.

Згідно положень ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Слідчий у своєму клопотанні довів достатньо підстав, передбачених ст. 163 КПК України, що документи (інформація) про які йдеться у клопотанні знаходяться у володінні в ПАТ БАНК ВОСТОК , і вони мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Враховуючи, що необхідні документи є банківською таємницею, і іншим способом довести обставини, які слідчий передбачає довести за допомогою цих речей і документів неможливо, слід клопотання задоволити.

Керуючись ст.ст. 159, 162, 163,164,166 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Надати слідчим слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Рівненській області, що входять до складу групи слідчих по кримінальному провадженню №32018180000000023 від 04.05.2018, ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, тимчасовий доступ до оригіналів документів які знаходяться у ПАТ БАНК ВОСТОК (МФО 307123, 49051, м. Дніпро, вул. Курсантська, 24, 0 (800)30-70-10), та містять відомості, які можуть становити банківську таємницю, а саме щодо діяльності клієнта ТОВ "НОРТКОМ ТРЕЙД" (код 41264855 м. Київ):

- документи, які відображають надходження та списання грошових коштів по рахунках: №26008010524478 (вид валюти - Українська гривня), №26008010524478 (вид валюти - долар США), №26008010524478 (вид валюти - ЄВРО), відкритих ТОВ "НОРТКОМ ТРЕЙД" у ПАТ БАНК ВОСТОК , із зазначенням вхідного та вихідного залишків коштів, прибуткової та видаткової частини, призначення платежів, дати та часу надходження коштів на рахунки та перерахування з них, повних назв контрагентів, які перерахували та яким перераховані кошти, їхні коди ЄДРПОУ, МФО й номерів рахунків контрагентів, з якими проведені операції на паперовому та магнітному (електронному) носіях;

- копій справ з юридичного оформлення рахунків ТОВ "НОРТКОМ ТРЕЙД" , в тому числі, реєстраційних документів підприємства, наказів про призначення службових осіб, доручення на представництво інтересів, договорів щодо відкриття і обслуговування рахунків та використання системи „Клієнт - банк» , заяви та доручення від імені службових осіб підприємства, а також картки зі зразками їх підписів і відбитку печатки підприємства;

- копій грошових чеків про видачу готівки з вказаних рахунків;

- копії платіжних доручень;

- копії протоколів системи „Клієнт-банк» в яких міститься дата та час з'єднання (включаючи години, хвилини та секунди з'єднання), електронне ім'я користувача, назва операції та ІР-адреса клієнта

- матеріалів фото-, відеофіксації осіб, які знімали готівкові кошти із вказаних вище рахунків, що відкритті ТОВ "НОРТКОМ ТРЕЙД" , у відділеннях банку та через мережу банкоматів в паперовому та електронному вигляді, за період з 23.11.2017 по дату виконання ухвали, з можливістю їх вилучення (здійснити їх виїмку).

У разі відсутності оригіналів документів, надати засвідчені копії вказаних документів та протоколів (описів), що підтверджують вилучення оригіналів.

На вимогу володільця особою, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів.

Строк дії ухвали - один місяць з моменту постановлення ухвали.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала в апеляційному порядку оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Доля В.А.

Дата ухвалення рішення 25.06.2018
Зареєстровано 26.06.2018
Оприлюднено 26.06.2018

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону