Вирок
від 26.06.2018 по справі 490/2647/18
ЦЕНТРАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М. МИКОЛАЄВА

Центральний районний суд м. Миколаєва


Справа № 490/2647/18

Провадження № 1-кп/490/426/2018

У Х В А Л А

26 червня 2018 року

Центральний районний суд міста Миколаєва

У складі : головуючого - судді ОСОБА_1

при секретарі ОСОБА_2

за участі прокурора ОСОБА_3

обвинуваченого ОСОБА_4

захисника ОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Миколаєві кримінальне провадження № 32018100110000026 за обвинуваченням

ОСОБА_6 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Кузнецовськ, Рівненської області, є українцем, громадянином України, здобув середню спеціальну освіту, не є одруженим, неповнолітніх дітей не має, здійснює догляд за матір`ю - інвалідом І групи, мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , є таким, що не має судимостей

у вчиненні злочину, передбаченого частиною 2 статті 205-1 Кримінального Кодексу України, -

В С Т А Н О В И В :

Суть питання, що вирішується ухвалою, і за чиєю ініціативою воно розглядається.

Органами досудового розслідування та державним обвинуваченням ОСОБА_4 звинувачений у вчиненні злочину, передбаченого частиною 2 статті 205-1 Кримінального Кодексу України.

Під час досудового розслідування - 30 березня 2018 року - між обвинуваченим та прокурором була укладена угода про визнання винуватості, відповідно до умов якої ОСОБА_4 зобов`язується беззастережно визнати свою винуватість та йому призначається покарання у вигляді обмеження волі строком на три роки.

Угодою також передбачалось, що ОСОБА_4 на підставі статті 75 Кримінального Кодексу України звільняється від відбування призначеного судом покарання з випробуванням, з встановленням іспитового строку в 1 рік та з застосуванням обмежень, що передбачені п.п. 2,3,4 частини 1 статті 76 Кримінального Кодексу України.

Ця угода разом з обвинувальним актом була скерована до суду, в зв`язку з чим судом було проведене підготовче судове засідання.

Під час підготовчого судового засідання прокурор, обвинувачений та захисник просили про затвердження угоди.

Встановлені судом обставин із посиланням на докази

1. В обвинувальному акті, що був складений 30 березня 2018 року та у той же день затверджений прокурором, стверджується про вчинення ОСОБА_4 злочину за таких обставин.

У 2010 році, більш точну дату в ході досудового розслідування не вдалось встановити, перебуваючи на реабілітації в чоловічому реабілітаційному центрі "Перемога в твоїх руках", розташованому у селищі Кантакузівка Драбовського району Черкаської області, [він] познайомився з особою, дії якої є предметом розслідування у кримінальному провадженні № 32017100110000039.

Приблизно на початку червня 2017 року [він же], перебуваючи в місті Києві, досяг домовленості з особою, дії якої є предметом розслідування у кримінальному провадженні № 32017100110000039, про надання йому за грошову винагороду своїх особистих (паспортних) даних для реєстрації суб`єктів підприємницької діяльності. При цьому ОСОБА_4 усвідомлював, що в подальшому до діяльності зареєстрованих з використанням його документів суб`єктів господарської діяльності він не буде мати жодного відношення, однак погодився надати свої документи у зв`язку із скрутним матеріальним становищем.

На виконання згаданої домовленості ОСОБА_4 у денний час доби 15.06.2017 зустрівся з особою, дії якої є предметом досудового розслідування у кримінальному провадженні № 32017100110000039, у м. Києві, точну адресу та час в ході досудового розслідування не встановлено, який на своєму автомобілі марки "Хюндай" відвіз ОСОБА_4 та ще кількох невстановлених слідством осіб, дії яких є предметом досудового розслідування у кримінальному провадженні № 32017100110000039 на центральний залізничний вокзал міста Києва, та повідомивши про необхідність підписання документів у місті миколаєві, посадив ОСОБА_7 і інших вищевказаних невстановлених осіб на потяг у напрямку м. Миколаєва.

Продовжуючи свої протиправні дії, ОСОБА_4 15 червня 2017 року прибув на залізничний вокзал у місті миколаєві, де його зустрів невстановлений слідством громадянин на ім`я ОСОБА_8 . В подальшому ОСОБА_4 спільно з ОСОБА_8 та іншими особами направились до місця здійснення нотаріальної діяльності приватним нотаріусом Миколаївського міського нотаріального округу Миколаївської області ОСОБА_9 в квартирі АДРЕСА_2 .

Перебуваючи за вказаною адресою, ОСОБА_4 надав нотаріусу свої особисті документи - паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий Нетішинським МВ УМВС України у Хмельницькій області 21.01.2004 та довідку про присвоєння ідентифікаційного номера (реєстраційного номера облікової картки платника податків) за № НОМЕР_2 , виданої 02.07.2016 Нетішинським відділенням Славутської ОДПІ ГУ ДФС у Хмельницькій області, а також засвідчив особистим підписом їх копії.

Після цього ОСОБА_4 було надано пакет реєстраційних документів Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄВРОТОРГ ПІВДЕНЬ", ідентифікаційний код 41261131 (далі - ТОВ "Євроторг Південь"), зокрема нову редакцію статуту від 15.06.2017, протокол № 2 загальних зборів учасників ТОВ "Євроторг Південь" від 15.06.2017.

Відповідно до вказаних документів колишній директор ТОВ "Євроторг Південь" ОСОБА_10 виходить із складу учасників товариства та звільняється з посади директора, а ОСОБА_4 вводиться до складу учасників ТОВ "Євроторг Південь", отримує 100% частки у товаристві, затверджує нову редакцію статуту ТОВ "Євроторг Південь" та призначається директором.

Тоді ж, усвідомлюючи, що відомості у наданих йому документах не відповідають дійсності, не маючи наміру займатись підприємницькою діяльністю та виконувати управлінські функції на підприємстві, переслідуючи мету отримати грошову винагороду, у відповідності до раніше досягнутої домовленості у присутності нотаріуса ОСОБА_4 засвідчив своїм підписом вище перелічені документи, про що нотаріусом зроблені відповідні записи у реєстрі нотаріальних дій.

Після підписання документів у нотаріуса того ж дня ОСОБА_4 повернувся до міста Києва, де отримав від особи, дії якої є предметом досудового розслідування у кримінальному провадженні № 32017100110000039 в якості винагороди грошові кошти у сумі дві тисячі п`ятсот гривень.

Після реєстрації ТОВ "Євроторг Південь" ОСОБА_4 , відповідно до раніше досягнутих домовленостей, підприємницьку або управлінську дійяльність не здійснював, а реєстраційні та установчі документи суб`єктів господарської діяльності передав вказаним особам, що надало змогу останнім вести незаконну діяльність з участі у схемах з мінімізації податкових зобов`язань та формування штучного податкового кредиту суб`єктам реального сектору економіки.

Ці дії обвинуваченого органами досудового розслідування та державним обвинуваченням кваліфіковані за частиною 2 статті 205-1 Кримінального Кодексу України - як внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, за попередньою змовою групою осіб.

Співставлення викладених в обвинувальному акті фактичних обставин вчиненого злочину з його юридичною формулою доводить, що на думку державного обвинувачення:

-документами, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичних осіб, що містять неправдиві відомості, в цьому випадку є:

-нова редакція статуту ТОВ "Євроторг Південь" від 15.06.2017;

-протокол № 2 загальних зборів учасників цього товариства від 15.06. 2017 року

-завідомо неправдивими відомостями, що внесені до цих документів, є відомості про те, що обвинувачений має намір займатись підприємницькою діяльністю та виконувати управлінські функції на підприємстві

При цьому суд звертає увагу й на те, що посилань про те, що ОСОБА_4 вносив до цих документів будь-які відомості обвинувальний акт не містить взагалі.

2. З досліджених під час розгляду питання про затвердження угоди статуту ТОВ "Євроторг Південь" від 15 червня 2017 року та протоколу № 2 загальних зборів цього товариства вбачається, що жоден з цих документів взагалі не містить та й не міг містити відомостей про наміри ОСОБА_4 під час їх підписання, так само, як й про мотиви, що спонукали його на підписання цих документів.

3. Під час підготовчого судового засідання прокурор стверджував, що вказаний вище протокол № 2 не відповідає дійсності, адже у ньому йдеться про факт проведення зборів, які у звичній для прокурора формі (у формі зустрічі двох осіб в офіційній обстановці) в дійсності не проводились.

Але ці посилання, по-переше, не відповідають змісту обвинувального акту, адже з його змісту не вбачається, що під час досудового розслідування встановлені усі обставини складання цього документу, та встановлені обставини не відповідають змісту документу

По-друге, згаданий прокурором протокол не містить вказівок про форму проведення зборів, а за такого - не містить й відомостей про таку форму, що не відповідають дійсності.

4. Посилання прокурора про незаконність складання вказаного протоколу та статуту не мають відношення до суті пред`явленого обвинувачення, адже кримінальна відповідальність настає не за незаконну перереєстрацію підприємства, але - за його перереєстрацію на підставі недостовірних документів.

Наведене у сукупності доводить, що в цьому випадку предметом угоди є обставини, що не відповідають дійсності.

Мотиви, з яких суд виходив при постановленні ухвали і положення закону, яким він керувався.

І……Відповідно до частини 7 статті 474 Кримінального Процесуального Кодексу України суд перевіряє угоду на відповідність вимогам цього Кодексу та/або закону. Суд відмовляє в затвердженні угоди, якщо:

1)умови угоди суперечать вимогам цього Кодексу та/або закону, в тому числі допущена неправильна правова кваліфікація кримінального правопорушення, яке є більш тяжким ніж те, щодо якого передбачена можливість укладення угоди;

2)умови угоди не відповідають інтересам суспільства;

3)умови угоди порушують права, свободи чи інтереси сторін або інших осіб;

4)існують обґрунтовані підстави вважати, що укладення угоди не було добровільним, або сторони не примирилися;

5)очевидна неможливість виконання обвинуваченим взятих на себе за угодою зобов`язань;

6)відсутні фактичні підстави для визнання винуватості.

1. Встановлені судом обставини свідчать, що в цьому випадку предметом угоди є обставини, що не відповідають дійсності.

Таке доводить, що в цьому випадку фактичні підстави для визнання винуватості є відсутніми.

2. За такого підстави вважати, що вказана угода є укладеною добровільно, є відсутніми, адже вона, як укладена із приводу обставин, що не мають місто у дійсності, є укладеною внаслідок обману, отже - з пороком волі.

Таке доводить, що в цьому випадку укладання угоди не було добровільним.

3. Таке, в свою чергу, доводить, що викладені в угоді умови порушують права обвинуваченого.

Наведене у сукупності доводить, що в цьому випадку у затвердженні угоди слід відмовити.

ІІ……Відповідно до пункту 1 частини 3 статті 314 Кримінального Процесуального Кодексу України відмовляючи у затвердженні угоди, суд має повернути кримінальне провадження прокурору для продовження досудового розслідування в порядку, передбаченому статтями 468-475 цього Кодексу.

Підпункт "б" пункту 18 Постанови № 13 Пленуму від 11 грудня 2015 року Вищого Спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ "Про практику здійснення судами кримінального провадження на підставі угод" /надалі - Постанови Пленуму/ дозволяє суду, відмовивши у затвердженні угоди, продовжити розгляд справи у загальному порядку у разі подання прокурором відповідного клопотання, пов`язаного з відсутністю необхідності продовження досудового розслідування внаслідок його фактичного закінчення.

В цьому випадку прокурор вказував про те, що досудове розслідування фактично є закінченим.

Разом із цим, підстави вважати такі посилання прокурора обґрунтованими є відсутніми, адже під час досудового розслідування не встановлені та належним чином в обвинувальному акті не викладені фактичні обставини справи, які свідчать про вчинення ОСОБА_4 кримінального правопорушення.

Отже, це кримінальне провадження слід повернути прокурору для продовження досудового розслідування в порядку, передбаченому статтями 468-475 КПК України.

Керуючись ст.ст. 314, 474 - 475, 369-372, 376 КПК України, суд, -

У Х В А Л И В :

Відмовити у затвердженні угоди про визнання винуватості у кримінальному провадженні № 32018100110000026 за обвинуваченням ОСОБА_6 у вчиненні злочину, передбаченого частиною 2 статті 205-1 Кримінального Кодексу України.

Кримінальне провадження № 32018100110000026 за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні злочину, передбаченого частиною 2 статті 205-1 Кримінального Кодексу України - повернути прокурору для продовження досудового розслідування в порядку, передбаченому статтями 468-475 КПК України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СУДДЯ = ОСОБА_11 =

СудЦентральний районний суд м. Миколаєва
Дата ухвалення рішення26.06.2018
Оприлюднено22.02.2023
Номер документу74938917
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —490/2647/18

Вирок від 26.06.2018

Кримінальне

Центральний районний суд м. Миколаєва

Алєйніков В. О.

Ухвала від 06.04.2018

Кримінальне

Центральний районний суд м. Миколаєва

Алєйніков В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні