печерський районний суд міста києва
Справа № 757/62436/17-ц
Категорія 58
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 лютого 2018 року Печерський районний суд м. Києва
в складі:
головуючого судді - Писанця В.А.,
при секретарі - Ясеновенко К.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю ЕМПОРІУМ ПРОПЕРТІЗ про заборону вчиняти певні дії,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду із вказаним позовом до відповідача, в якому просив заборонити останньому будівництво торговельно-офісно-житлового комплексу на вул. Бульварно-Кудрявській, 15-а, Олеся Гончара, 38-6, Олеся Гончара, 48/2 у місті Києві.
В обґрунтування позову зазначив, що ОСОБА_1 мешкає на АДРЕСА_1, що знаходиться неподалік від будівництва торговельно-офісно- житлового комплексу на вул. Бульварно-Кудрявській, 15-а, Олеся Гончара, 38-б, Олеся Гончара, 48/2 у м. Києві.
Згідно даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, власником земельних ділянок на вул. Олеся Гончара, 38-Б (заг. пл. 0,4885 га, кадастровий номер 8000000000:88:174:0038), вул. Олеся Гончара, 48/2 (заг. пл. 1,3264 га, кадастровий номер 8000000000:88:174:0048), вул. Воровського, 15-А (заг. пл. 0,1667 га, кадастровий номер 8000000000:88:174:0015) є компанія СОЛІД БЛЮ АССЕДС ЛІМІТЕД (SOLID BLUE ASSETS LIMITED) на підставі договорів купівлі-продажу земельних ділянок.
Замовником будівництва торговельно-офісно-житлового центру з підземним паркінгом на вул. Воровського, 15-А, вулиці О. Гончара, 38-Б, вулиці О. Гончара, 48/2 у Шевченківському районі м. Києва є ТОВ ЕМПОРІУМ ПРОПЕРТІЗ .
Позивач вважає, що будівництво торговельно-офісно-житлового комплексу на вул. Бульварно-Кудрявській, 15-а, Олеся Гончара, 38-6, Олеся Гончара, 48/2 у м. Києві проводиться з грубим порушенням Державних будівельних норм України у частині щільності, кількості машино-місць для постійного та тимчасового зберігання автомобілів та транспортної інфрастуктури, у зв'язку з наступним.
Згідно з ДБН 360-92**, п. 3.7 щільність населення житлового кварталу з повним комплексом установ і підприємств обслуговування слід приймати в межах 180-450 люд./га.
Розрахункова чисельність населення складається з: чисельності населення в об'єкті, що проектується; земельної ділянки, що відведена під нове будівництво.
Відповідно до містобудівних умов та обмежень, виданих Департаментом містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 13.03.2013 за №2990/0/12/009-13 забудови земельної ділянки, на земельній ділянці площею 1,9816 га заплановано будівництво торговельно-офісно-житлового центру з підземним паркінгом загальною площею забудови 15 300 кв.м.
Кількість квартир 635 шт., з них 1-кімнатних - 238, 2-кімнатних -123, 3- кімнитних - 218, 4-кімнатних - 11.
Тобто середня чисельність населення об'єкту складає близько 1411 людей.
За розрахунками позивача щільність населення значно перевищує встановлені межі і становить 712 люд./га.
Щодо негативного впливу на транспортну інфраструктуру.
Враховуючи значну чисельність населення в об'єкті будівництва, поряд з цим, крім житлової площі, торговельно-офісно-житловий комплекс передбачає офісну частину - 6 680 кв.м, торгові площі - 4 000 кв.м, фітнес-центр - 640 кв.м, це спричинить вплив на завантаженість вулично-дорожньої мережі.
Забудова земельної ділянки значно підвищить пересування на індивідуальному транспорті, що тягне за собою ризик хаотичного паркування на дворових проїздах, прилеглих вулицях та виїздах на них.
Зазначене створить перешкоди для проїзду екстрених служб та придатності дворових територій до життя, а також зменшує пропускну здатність прилеглих вулиць та призводить до заторів.
В судове засідання позивач не з'явився, про розгляд справи повідомлявся належним чином, до суду через свого представника подав заяву про розгляд справи у його відсутність.
Відповідач в судове засідання також не з'явився, про розгляд справи повідомлявся належним чином, до суду представник відповідача подав відзив на позов та зазначив, що просить розгляд справи проводити за його відсутності.
У відзиві на позов відповідач зазначив, що заперечує проти позову, оскільки двома експертними звітами визначено, що проектна документація розроблена відповідно до вихідних даних на проектування: містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки від 13.03.2013р. за №2990/0/12/009-13; завдання на проектування, затвердженого замовником; технічних умов і листів щодо проектування об'єкта, виданих відповідними службами міста Києва.
Суд, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами шляхом дослідження письмових доказів в матеріалах справи, надходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що ТОВ ЕМПОРІУМ ПРОПЕРТІЗ є замовником будівництва торговельно- офісно-житлового центру з підземним паркінгом на вул. Воровського, 15-А, вулиці О. Гончара, 38-Б, вулиці О. Гончара, 48/2 у Шевченківському районі м. Києва.
Земельні ділянки, на яких здійснюється будівництво, знаходяться у власності компанії СОЛІД БЛЮ АССЕДС ЛІМІТЕД (SOLID BLUE ASSETS LIMITED), створеної за законодавством Англії та Уельсу, на підставі договорів купівлі-продажу земельних ділянок.
Відповідно до частини 5 ст. 26 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності проектування та будівництво об'єктів здійснюється власниками або користувачами земельних ділянок у такому порядку:
- отримання замовником або проектувальником вихідних даних;
- розроблення проектної документації та проведення у випадках, передбачених статтею 31 цього Закону, її експертизи;
- затвердження проектної документації;
- виконання підготовчих та будівельних робіт;
- прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів;
- реєстрація права власності на об'єкт містобудування.
Відповідно до ч.1 ст.31 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності проектна документація на будівництво об'єктів розробляється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, з урахуванням вимог містобудівної документації та вихідних даних і дотриманням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил та затверджується замовником.
Частиною 1 ст. 29 Закону Про регулювання містобудівної діяльності передбачено, що основними складовими вихідних даних є:
- містобудівні умови та обмеження;
- технічні умови;
- завдання на проектування.
Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки (далі - містобудівні умови та обмеження) - документ, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інші вимоги до об'єктів будівництва, встановлені законодавством та містобудівною документацією.
13.03.2013р. за №2990/0/12/009-13 Департамент містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (КМДА), дослідивши наміри будівництва торговельно-офісно-житлового центру з підземним паркінгом по вул. Воровського 17 у Шевченківському районі м. Києва з орієнтовними техніко - економічними показниками на відповідність вимогам містобудівної документації міста Києва, видав містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки з орієнтовними техніко-економічними показниками об'єкту будівництва.
Встановлено гранично допустиму поверховість об'єкта згідно основних положень Генерального плану м. Києва, вимог ДБН 360-92**, схеми забудови міста Києва висотними будинками, за умови дотримання інсоляційних вимог і нормативних відстаней від оточуючих будівель і споруд з урахуванням висновків відкоригованого або розробленого нового історико-містобудівного обґрунтування.
Максимально допустима щільність населення для житлової забудови - 450 чол./га на виконання чинних нормативно-правових актів (п.3.7 ДБН 360-92**).
Також, містобудівними умовами та обмеженнями встановлено забезпечення умов транспортно-пішохідного зв'язку.
02.12.2015р. за №3-099-15-ЕП/КО ТОВ Українська будівельна експертиза видано ТОВ ЕМПОРІУМ ПРОПЕРТІЗ експертний звіт щодо розгляду проектної документації за проектом Будівництво торговельно-офісно-житлового центру з підземним паркінгом між вул. Воровського, 15-а, вул. О. Гончара, 38-Б, вул. О. Гончара, 48/2 у Шевченківському районі м. Києва .
Експертним звітом визначено, що за результатами розгляду проектної документації і зняття зауважень, зазначена документація розроблена відповідно до вихідних даних на проектування (містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки від 13.03.2013р. за №2990/0/12/009-13; завдання на проектування, затвердженого замовником; технічних умов і листів щодо проектування об'єкта, виданих відповідними службами міста Києва) з дотриманням вимог до міцності, надійності та довговічності об'єкта будівництва, його експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, у тому числі щодо доступності осіб з обмеженими можливостями та інших маломобільних груп населення; санітарного та епідеміологічного благополуччя населення; охорони праці; екології; пожежної безпеки; техногенної безпеки і може бути затверджена в установленому порядку.
ТОВ Українська будівельна експертиза 16.08.2016р. №3-085- 16-ЕП/КО видано відповідачу експертний звіт щодо розгляду проектної документації за коригуванням проекту Будівництво торговельно-офісно-житлового центру з підземним паркінгом між вул. Воровського, 15-а, вулиці О. Гончара, 38-Б, вулиці О. Гончара, 48/2 у Шевченківському районі м. Києва .
Згідно вказаного звіту, техніко - економічні показники проектної документації (загальна площа, площа офісної частини, площа житлової частини, площа підземного паркінгу, торгові площі) не суперечать містобудівним умовам і обмеженням забудови земельної ділянки за №2990/0/12/009-13 та техніко - економічним показникам в експертному звіті 16.08.2016р. за №3-085-16-ЕП/КО ТОВ Українська будівельна експертиза .
Крім того, в порядку забезпечення доказів, судом за клопотанням представника позивача ухвалою від 17.11.2017 у справі було призначено судову будівельно-технічну експертизу, проведення якої доручено Київському науково-дослідному інституту судових експертиз.
Відповідно до висновку експерта за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи від 27.02.2018 № 23370/17-44, фактична щільність населення, за умови будівництва об'єкту Будівництво торговельно-офісно-житлового центру з підземним паркінгом між вул. Воровського, 15-А, вул. О. Гончара, 38-Б, вул. О. Гончара, 48/2 у Шевченківському районі м. Києва в межах планувальної одиниці - кварталу, обмеженого вулицями Бульварно-Кудрявською (Воровського), Ярославів Вал, Олеся Гончара та пров. Чеховським, становитиме 351 люд./га, що відповідає вихідним даним проектування об'єкту, зокрема містобудівним умовам та обмеженням забудови земельної ділянки, та вимогам п.3.7 ДБН360-92** "Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень". Розроблена проектна документація по будівництву торговельно-офісно- житлового комплексу на вул. Бульварно-Кудрявській, 15-а, Олеся Гончара, 38-6, Олеся Гончара, 48/2 у м. Києві відповідає вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва допустимій висотності будівель у житловому кварталі, зокрема вихідним даним проектування об'єкту - містобудівним умовам та обмеженням забудови земельної ділянки, та розробленому, відповідно до вихідних даних, історико-містобудівному обґрунтуванню.
13.03.2013р. за №2990/0/12/009-13 Департамент містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (КМДА), дослідивши наміри будівництва торговельно-офісно-житлового центру з підземним паркінгом по вул. Воровського 17 у Шевченківському районі м. Києва з орієнтовними техніко - економічними показниками на відповідність вимогам містобудівної документації міста Києва, видав містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки з орієнтовними техніко - економічними показниками об'єкту будівництва.
Вказаним документом, зокрема, визначено порядок забезпечення умов транспортно-пішохідного зв'язку.
ТОВ Українська будівельна експертиза 02.12.2015р. за №3-099-15-ЕП/КО та 16.08.2016р. №3-085-16-ЕП/КО видано ТОВ ЕМПОРІУМ ПРОПЕРТІЗ експертні звіт щодо розгляду проектної документації за проектом Будівництво торговельно-офісно-житлового центру з підземним паркінгом між вул. Воровського, 15-а, вул. О. Гончара, 38-Б, вул. О. Гончара, 48/2 у Шевченківському районі м. Києва .
Експертними звітами визначено, що за результатами розгляду проектної документації, зазначена документація розроблена відповідно до вихідних даних на проектування (містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки від 13.03.2013р. за №2990/0/12/009-13; завдання на проектування, затвердженого замовником; технічних умов і листів щодо проектування об'єкта, виданих відповідними службами міста Києва) з дотриманням вимог до міцності, надійності та довговічності об'єкта будівництва, його експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, у тому числі щодо доступності осіб з обмеженими можливостями та інших маломобільних груп населення; санітарного та епідеміологічного благополуччя населення; охорони праці; екології; пожежної безпеки; техногенної безпеки і може бути затверджена в установленому порядку.
Тобто, у разі значного перевантаження транспорту, проектна документація не отримала б позитивного висновку експертизи.
Відповідно до статті 80 ЦПК України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Частина перша статті 81 ЦПК України визначає, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
В ході судового розгляду обґрунтованості заявлених позовних вимог суду доведено не було.
Враховуючи вищевикладене, виходячи із принципів цивільного судочинства щодо диспозитивності, змагальності та пропорційності, суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення вимог позову.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 1-18, 76-81, 95, 141, 228, 229, 235, 241, 244, 245, 258, 259, 263-265, 268, 354 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-
В И Р І Ш И В :
В задоволенні позову ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю ЕМПОРІУМ ПРОПЕРТІЗ про заборону вчиняти певні дії - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва протягом тридцяти днів з дня проголошення судового рішення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя В.А. Писанець
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2018 |
Оприлюднено | 27.06.2018 |
Номер документу | 74967599 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Печерський районний суд міста Києва
Писанець В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні